❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

3011 a flapping portů

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 19 years ago

Re: 3011 a flapping portů

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Ještě to opravené není. Stačí číst changelogy ;-)
0 x

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 19 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

je to uz vyresene? , netflow mam na ethernetech vypnute, delaji mi to nejake omnitiky co pouzivam na napajeni sektoru a i rb 1100ahx2.

Stejnak v logach, ethery down,up
verze mk 6,42,1

Diky
0 x

sp4wn90
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod sp4wn90 » 7 years ago

řeši se to vubec? Nějaky porgres?
0 x

the.max
Příspěvky: 1306
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 7 years ago

Možná ROS 7 v lepším případě, v horším ROS 8. A protože ROS 7 je jak paní Kolombová, taky o ní všichni mluví, ale nikdo jí nikdy neviděl, tak bych na to také moc nespoléhal.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

dagus píše:Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?

Nám to ani pomoct nemohlo protože jsem ten problém nikdy nezaznamenal (tím neříkám že neexistuje).
Jinak už se chystá rb4011. Pár fotek už je na netu. Třeba to je ta oprava :)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

honzam píše:
dagus píše:Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?

Nám to ani pomoct nemohlo protože jsem ten problém nikdy nezaznamenal (tím neříkám že neexistuje).
Jinak už se chystá rb4011. Pár fotek už je na netu. Třeba to je ta oprava :)


nejakej odkaz?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

Tak dneska ozkoušen další scénář, ve kterém je vidět, že banda z Mikrotiku neumí pracovat s bufferama. Pokud používáte sfp a porty ze switche 1 i 2, tak Vám nepomůže ani to, že je vše gigabit. Flopne Vám druhá skupina portů při příchozím peaku na switch 1. Oni to ti tupci neumí vnitřně nabufferovat z 2 Gbit na 1 Gbit. Mě picne :(
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

What's new in 6.43rc66 (2018-Aug-28 13:36):

*) switch - added CPU Flow Control settings for devices with a Atheros8227, QCA8337, Atheros8327, Atheros7240 or Atheros8316 switch chip;

nicméně to že to odpojí a připojí zpět porty by prostě dělat nemělo.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

soooc píše:Tak dneska ozkoušen další scénář, ve kterém je vidět, že banda z Mikrotiku neumí pracovat s bufferama. Pokud používáte sfp a porty ze switche 1 i 2, tak Vám nepomůže ani to, že je vše gigabit. Flopne Vám druhá skupina portů při příchozím peaku na switch 1. Oni to ti tupci neumí vnitřně nabufferovat z 2 Gbit na 1 Gbit. Mě picne :(


jj také jsem to takto schytal docela mě to zbarvilo do ruda protože to byla hlavnější linka a padl routing a tím i vše okolo....
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 14 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Přesto všechno je RB3011 taková lepší RB2011, byť s chybami. Třeba to bude u RB4011 lepší. :D
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

a vyzkouší někdo tu RC verzi nebo tu zase budeme žvanit?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 14 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Zkouším ji právě TEĎ, tedy logicky ještě nemám žádné závěry.
0 x