Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

hAP AC (RB962UiGS-5HacT2HnT)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: hAP AC (RB962UiGS-5HacT2HnT)

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Je problém tam dát USB flash za 100kč a logovat na ni? Prostě výrobce šetřil a dal tam malou NANDku
0 x

nordic
Příspěvky: 15
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod nordic » 8 years ago

Ano. To problem je. Pretoze tam mam nieco ine zapojene uz. Ale to je jedno. Ide o to ze ten router stoji 2 krat tolko ako RB951Ui-2HnD ktory ma 8 krat viacej NANDky ako hAP AC. To je diletantizmus. Hlavne ked to coskoro zacne obmedzovat funkcnost. Cena nehra rolu pretoze 128mb nandky nestoji ani dolar.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

inu "profi" segment jen za priplatek, i mikrotici na to prisly kufy jedny :)
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 7 years ago

Ahoj. Prosím Vás, opravdu jde do HAP AC vložit S-RJ01 a rozšířit si ho tak o další samostatný ethernet?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

ano lze. Akorát ten port není ve stejné switch group. Takže provoz vždy půjde přes CPU viz diagram http://i.mt.lv/routerboard/files/RB962U ... 082257.png
0 x

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 7 years ago

Díky. Potenciálně o tomto portu uvažuji jako o WAN, takže je to IMO v pohodě.
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 7 years ago

nordic píše:Ano. To problem je. Pretoze tam mam nieco ine zapojene uz. Ale to je jedno. Ide o to ze ten router stoji 2 krat tolko ako RB951Ui-2HnD ktory ma 8 krat viacej NANDky ako hAP AC. To je diletantizmus. Hlavne ked to coskoro zacne obmedzovat funkcnost. Cena nehra rolu pretoze 128mb nandky nestoji ani dolar.


Nadávejte spíš Qualcommu, že chip umí pouze na kanálu SPI0.0 pouze 16Mbyte NOR FLASH. Chip má další kanál pro NAND flasky, např. SDCARD , to slouží jako odkládací místo a nikoliv pro program.
Ta vaše stará RB951 má paralelní flashku a poslední dobou Qualcomm používá modernější embedded čipy s SPI NOR. Jen některé chipy od Qualcommu mají dva SPI kanály pro SPI NOR . 2x16Mbyte t.j. celkem 32Mbyte, to také není žádná hitparáda.

Věřte, že Mikrotik do toho dává maximální možnou NOR FLASH.
0 x

nordic
Příspěvky: 15
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod nordic » 7 years ago

Chapem, dakujem za obsiahle vysvetlenie :)

Chcem sa opytat. Pouzivate tu niekto hAP AC ? Natrafili ste na nejaky problem ?
0 x

martinx86
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod martinx86 » 7 years ago

nordic píše:Chapem, dakujem za obsiahle vysvetlenie :)

Chcem sa opytat. Pouzivate tu niekto hAP AC ? Natrafili ste na nejaky problem ?



Pouzivam mikrotik v domacom prostredi a zatial bez problemov. Hoci by to chcelo vacsie pokrytie ale to je ina.
0 x

nordic
Příspěvky: 15
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod nordic » 7 years ago

martinx86 píše:
nordic píše:Chapem, dakujem za obsiahle vysvetlenie :)

Chcem sa opytat. Pouzivate tu niekto hAP AC ? Natrafili ste na nejaky problem ?



Pouzivam mikrotik v domacom prostredi a zatial bez problemov. Hoci by to chcelo vacsie pokrytie.


Aj ked mikrotik v pokryti rozhodne vycnieva a za tie peniaze sa nic ine neda asi slusnejsie zaobstarat tak som skusal aj riesenie od Ubiquiti, ale to bolo tak drahe ze konec na domace pouzitie ked chces 5Ghz.

Mal som

1x UBNT UniFi Security Gateway, EU USG - 100 eur
1x UAP-AC-PRO - 150 eur
1x EdgeMax PoE - 170 eur

Vsetko v hodnote 420 eur a pokrytie bolo tak o 30% lepsie :) Ale je mi jasne ze keby dokupim dalsie UAP-AC-PRO tak celkove pokrytie sa zvysi velmi vyrazne. Ale to uz sme na 570 eurach a to len doma :)
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 7 years ago

Pokud porovnám hAP AC a starší 951G, tak ta 951G má teda lepší pokrytí....a když jsem potřeboval nějakej MK jako wifi klienta k UPC routeru, tak hAP AC měla nějak problém při zapnutých více chainech - pokud jsem to shodil jen na jeden, tak to teprve jelo stabilně, ale zase nižší rychlostí žejo. Mám z toho nějaký rozporuplný pocity, zase tak super se mi nezdá...Ze začátku jsem s hAP AC měl i problém že nechodila na jiným kanálu než na 1 (u ostatních mizerný CCQ a rychlost třeba desetinová), ale to se spravilo s nějakým novým ROS tak půl roku zpátky cca.
0 x

qwert29
Příspěvky: 1
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod qwert29 » 6 years ago

Potřeboval bych sledovat provoz na síti, ale program The Dude není tímto kouskem podporován. Řešil někdo nějakou náhradu? Vím že existuje NetXMS, PRTG, Cacti, Nagios, Zabbix... ale vše je určeno primárně na Linux. Já bych potřeboval řešení na Win10. Děkuji
0 x