❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Problem SXT vs. SXTsq vs. DISC
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
Re: Problem SXT vs. SXTsq vs. DISC
žádná změna, auto tam bylo předtím. Tahle chyba tam je už několik měsíců a lidi jí i postujou na mk forum. Teď řešim jinej problém. Globální upgrade na 6.44 vyřadil pár hap (ac) lite ve smyslu žijou ale nejsou připojený ke capsmanu a nedá se na ně dostat.... super kuva. Takhle to dopadá když mikrotik nutí testery aby co nejrychleji postovaly chyby aby to co nejrychleji vyšlo což bylo právě u 6.44.
0 x
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
6.44 byla právě verze která vyšla snad nejpomaleji ze všech co znám, takže na to bych to nesázel.
Měla asi 75beta verzí. Pak 4 RC verze a teprve pak vyšlá ostrá
Měla asi 75beta verzí. Pak 4 RC verze a teprve pak vyšlá ostrá
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
je to jen Tx, Rx je dobrá, zkus na CPE dát také only n a pokud to bude furt stejný tak bych to normálně reportoval....
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
už jim nic reportovat nebudu. Poslední report byl že scan-list=5500-5700:20 se nepřipojí na kanál 5700 ale 5500-5720:20 už jo a ty kokoti si to ani nedokázaly vyzkoušet a chtějí po mě suppout a podobný kraviny a na to fakt nemám čas.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
hmm...
omnitik ac + sxtsq ac... vše 6.44. Za pár hodin se z toho stane sotva 2Mbit linka. Stačí vykopnout a šup, už jede 110-120Mbit.
omnitik ac + sxtsq ac... vše 6.44. Za pár hodin se z toho stane sotva 2Mbit linka. Stačí vykopnout a šup, už jede 110-120Mbit.
0 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Předpokládám, že to dle svých slov to ale reportovat nebudeš
. Trochu smutné je, že si to nemůže Mikrotik sám trochu otestovat. Jinak dobrej typ na hledání případného problémů. Na jiném klientovi to dělalo taky? Jakože jestli to dělat ap, nebo cl.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
otestovat si to nemůžou. Těžko je někdo donutí k použití prvního SXT, SXT lite5, SXT AC a SXT ARM aby si to otestovaly spolu na jednom sektoru. Jo ok, arm teď jede zdá se podstatně lépe ale o to hůř jedou věci s 400MHz procákem což jsou RB711 a první SXT. Ty dostávaji totálně na prdel. Je taky fakt že je třeba uvážit že ty jednotky maji dneska už hodně nalítáno a nemuseji bejt OK a rozdrbou celej sektor. To bohužel vyloučit nemůžu a bude to chtít obměnu.
0 x
-
Ladik
- Příspěvky: 1390
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
hapi píše:hmm...
omnitik ac + sxtsq ac... vše 6.44. Za pár hodin se z toho stane sotva 2Mbit linka. Stačí vykopnout a šup, už jede 110-120Mbit.
Tak toto potvrzuji, úlpně náhodně jsem přišel na to, že OmniTik AC sice přenáší data ale šíleně pomalu.
Přípoj je FD 360Mbit a test propustnosti do max 2Mbit, prostě katastrofa, pak po restartu OmniTiku měl btest 360Mbit/360Mbit.
Teď jen jak zajistit, aby to bylo vždy OK, těžko se to zjišťuje jinak než btestem, protože ping jede normálně.
Tak asi bude probíhat denně třeba nad ránem nucený restart Omnitiku, jiné řešení mne nenapadá, ale co když se to stane i v tom čase do 24hod?
Škoda, že při restartu OmniTiku se nerestartují samy i připojené zařízení na POE to mne štve.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
čoveče, zatim mi to od tý doby postu neudělalo a nemůžu si boha vzpomenout co sem změnil. Matně si vzpomínám že tam bylo only-n a teď tam je N/AC.
0 x
-
Ladik
- Příspěvky: 1390
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
To je pěkné, ale mě to udělalo na eth only, protože, zrovna na tomto sajtu wifi z OmniTiku mám vypnuto resp. vůbec není nakonfigurováno.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Ladik píše:To je pěkné, ale mě to udělalo na eth only, protože, zrovna na tomto sajtu wifi z OmniTiku mám vypnuto resp. vůbec není nakonfigurováno.
Tak to bude chyba asi nekde jinde. Omnitiky mam taky a dostanu k nim max. rychlost, co je tam privedena. Vsude je verze 6.44. Pouze u jednoho omnitiku mi to po upgrade na 6.44 zacalo z niceho nic psat do logu: port received packet with own address as source address nebo neco v tom smyslu a omnitik se mi vzdy na nejakou dobu odmlcel. Nakonec se mi tam podarilo dostat, zmenit konfiguraci a vse jede.
0 x
-
Ladik
- Příspěvky: 1390
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
Nemyslím si, že chyba bude někde jinde, když jsem restartoval pouze toho jediného OmniTika, na který se dělal test, nic jiného se nerestartovalo a ani nenastavovalo. Asi náhoda...
0 x
-
coolerman1
- Příspěvky: 326
- Registrován: 19 years ago
pozoruje niekto nepravidelny uplne nahodny timeout ? Ci tam je traffic a ci nie ,raz za cas je timeout niekedz par krat po sebe
AP RBM11+R11E-5HACD 6.43.4 + antrena RF horn 30 stupnov - klienti 1 SXT N/AC 6.43.4 ,klient 2 sxt SQ 6.44 , protocol 802.11 , vzdialenost klientov do 500m
AP RBM11+R11E-5HACD 6.43.4 + antrena RF horn 30 stupnov - klienti 1 SXT N/AC 6.43.4 ,klient 2 sxt SQ 6.44 , protocol 802.11 , vzdialenost klientov do 500m
- Přílohy
-
- timeout.jpg (198.35 KiB) Zobrazeno 3698 x
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
jj bohužel toto je hodně dlouho není to problém posledních verzí, jako naštestí se to stane u jednoho zákazníka třeba jen jednou za týden max, řekl bych že to je nějaký watchdog jejich interní či co 
0 x