Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Via Eden 1GHz - pouzitelne s MK ?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 18 years ago

:D No to máš pravdu, to není žádnej výkon.

A co s tím prosimti routuješ?? Gigabit???
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

ne je to iGW takze mrte pravidel pro mrte lidi :)
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 18 years ago

No dobrá a myslíš, že když P4 prdí do pér při takové zátěži, že to VIA EDEN (lemra líná) zvládne??? Ze zkušeností s PC odhaduju, že ta VIA 1GHz bude mít tak sotva 10-20% výkonu té P4. Aby to náhodou nebyl krok do lejna... :)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

ale to nema byt nahrada za p4 ... to ma byt jen na jeden bod ... tudiz tok tak 3 - 4 mego FD
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 18 years ago

Tož to jo. :) To by mohlo i fungovat, ale jak říkám... Zbytečně drahý. Já to stavím na starých AT deskách Slot1 nebo S370. PII/266MHz/64SDRAM. I se zdrojem to vyjde na 600 a ty 3Mega routování mezi dvouma wifinama to taky protlačí. A jednoduchou výměnou CPU z toho vyžvejknu i víc. Spotřeba nízká, rozměry přijatelný.

Taky jsem uvažoval o VIA EDEN i o RB, ale cena je pořád ještě vysoká. Uznávám, že je to malý rozměrem... Zatím jsem naštěstí s místem neměl problémy.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

ja mam s mistem problem ... racky uz nestaci
0 x

megy
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod megy » 18 years ago

Co se tyka spotreby,
tak v konfiguraci mAtx deska i815, CPU PIII 700, 64MB ramky, CFka, jeden atheros, lan 3Com, napajeci zdroj DC/DC M1ATX 90W

Proud pri 18V a 25% zatizeni CPU ( datovy tok pres atheros cca 38Mbit ) mezi 1.2-1.4A.

Takze 25W pri plny zatezi, jinak prumerne cca 15W.

Eia s 600MHz Cpu ve stejny konfiguraci nez chcipla, cca 10-15W, takze rozdil minimalni.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 18 years ago

nerekl bych ... bo jsem zjistil ze na hlavnim bode mam ericson, svm, dva switche, 8 ap ... a pc ... a bere to 250w hodina
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

megy píše:Co se tyka spotreby,
tak v konfiguraci mAtx deska i815, CPU PIII 700, 64MB ramky, CFka, jeden atheros, lan 3Com, napajeci zdroj DC/DC M1ATX 90W

Proud pri 18V a 25% zatizeni CPU ( datovy tok pres atheros cca 38Mbit ) mezi 1.2-1.4A.

Takze 25W pri plny zatezi, jinak prumerne cca 15W.

Eia s 600MHz Cpu ve stejny konfiguraci nez chcipla, cca 10-15W, takze rozdil minimalni.


Prosimtě můžeš mě vysvětlit jak jsi přišel na 25W u toho komplu? Kdysi dávno jsem se dostal s oškubaným PC (Pentium 233, 64MB ram, 6GB hdd) na 25W, s touhle konfigurací co píšeš se nemůžeš nikdy dostat pod 40-50W. Mám tady v práci několik P3/733 tak ti ju bez disku klidně změřím a řeknu ti jaký má odběr i bez karet.

Datový tok přes atheros 38Mbit jako wifi 38Mbit nebo ethernet 38Mbit? To je DOST podstatný rozdíl, 36Mbit co Ti ukazuje karta je takových dobrých 1,6MB/s což je asi 13Mbit normální ;) 38Mbit přes atheros bez turba nikdy nedostaneš ani kdybys vedle toho spoje chodil s kýblama plnýma paketů
0 x

megy
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod megy » 18 years ago

Ty ses ale chytroun, co? Nechapu takovyhle kecaly jako jses ty.

Tak nejdriv k atherosu:

38Mbit je realny datovy tok, mereny bandwidth testerem. Jinak pro tebe 4,7MBps. To ze to z atherose nedokazes dostat ty s nejakou shitnou aircou je tvuj problem, s dostatecne vykonym CPU, mikrotikem a nstremem to neni problem. A neni to neco na stole, ale v realu na 3.2km s 24dBi parabolama J&J. :)

S turbem jsem z toho vymacknul o neco vic, cca 70Mbit, opet jen pro tebe, cca 8,7MBps.

Bez komprese, zadnej svindl, to samy z toho leze pri testu FTPkem.


A k spotrebe>


Jak je znamo, je rozdil mezi kdejakym shitnym atx zdrojem a kvalitnim dc/dc atx zdrojem. Ten rozdil je v ucinnosti, coz se pak odrazi do prikonu.

Pokud by jsi se naucil alespon cist,tak by jsi pochopil ze jsem ti uvedl vsechny potrebny parametry, ale opet pro tebe jeste jednou>

U=18V DC
I=1.4A

P=U*I=18*1.4=25.2W

Jeste mas nejakej problem?







Leeonek píše:
megy píše:Co se tyka spotreby,
tak v konfiguraci mAtx deska i815, CPU PIII 700, 64MB ramky, CFka, jeden atheros, lan 3Com, napajeci zdroj DC/DC M1ATX 90W

Proud pri 18V a 25% zatizeni CPU ( datovy tok pres atheros cca 38Mbit ) mezi 1.2-1.4A.

Takze 25W pri plny zatezi, jinak prumerne cca 15W.

Eia s 600MHz Cpu ve stejny konfiguraci nez chcipla, cca 10-15W, takze rozdil minimalni.


Prosimtě můžeš mě vysvětlit jak jsi přišel na 25W u toho komplu? Kdysi dávno jsem se dostal s oškubaným PC (Pentium 233, 64MB ram, 6GB hdd) na 25W, s touhle konfigurací co píšeš se nemůžeš nikdy dostat pod 40-50W. Mám tady v práci několik P3/733 tak ti ju bez disku klidně změřím a řeknu ti jaký má odběr i bez karet.

Datový tok přes atheros 38Mbit jako wifi 38Mbit nebo ethernet 38Mbit? To je DOST podstatný rozdíl, 36Mbit co Ti ukazuje karta je takových dobrých 1,6MB/s což je asi 13Mbit normální ;) 38Mbit přes atheros bez turba nikdy nedostaneš ani kdybys vedle toho spoje chodil s kýblama plnýma paketů
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

ok, takže předně nevím kdo z nás je tu větší kecal a nebo se spíš tváří (možná o tom neví) že všemu rozumí a ví prd.

Měřil jsem několik pc s procesorem 733-1000Mhz, v systému nebyl disk a žádné jiné zařízení které by mohlo ovlivnit spotřebu, dokonce v systému nebyla žádná bezdrátová karta ani CF karta místo disku. Při napětí 230V u žádného pc nebyl v klidu odběr menší jak 0,2A. 0,2Ax230V je pokud umím dobře počítat 46W. 46W a kde je ten atheros, výkon CPU na 25% jak píšeš?

Jen pro tvoje info, na páteřní spoje používám jen mikrotiky a pc co Ty sám popisuješ nahoře, karty CM9, CM10 a SR5. Při provozu na stole a nebo v terénu, AP>klient nebo wds, vždycky se při rychlosti 54/54mbit pohybuje rychlost kopírování souboru kolem 2,5mB/s. používám normální ftp klienty a ne žádné akcelerátory co uživateli "předvedou" jak krásně jim to fičí. Pokud je tohle co píšeš pravda, napiš jak jsi to nastavil, rád se poučím a myslím že rozhodně nebudu sám. Klidně se na to přijedu podívat. Na další argumenty typu "a stejně mě to jede takhle" nebo na urážky opravdu nebudu reagovat a soudný člověk si na Tebe udělá názor sám
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 18 years ago

Leeonek píše:ok, takže předně nevím kdo z nás je tu větší kecal a nebo se spíš tváří (možná o tom neví) že všemu rozumí a ví prd.

Měřil jsem několik pc s procesorem 733-1000Mhz, v systému nebyl disk a žádné jiné zařízení které by mohlo ovlivnit spotřebu, dokonce v systému nebyla žádná bezdrátová karta ani CF karta místo disku. Při napětí 230V u žádného pc nebyl v klidu odběr menší jak 0,2A. 0,2Ax230V je pokud umím dobře počítat 46W. 46W a kde je ten atheros, výkon CPU na 25% jak píšeš?

Jen pro tvoje info, na páteřní spoje používám jen mikrotiky a pc co Ty sám popisuješ nahoře, karty CM9, CM10 a SR5. Při provozu na stole a nebo v terénu, AP>klient nebo wds, vždycky se při rychlosti 54/54mbit pohybuje rychlost kopírování souboru kolem 2,5mB/s. používám normální ftp klienty a ne žádné akcelerátory co uživateli "předvedou" jak krásně jim to fičí. Pokud je tohle co píšeš pravda, napiš jak jsi to nastavil, rád se poučím a myslím že rozhodně nebudu sám. Klidně se na to přijedu podívat. Na další argumenty typu "a stejně mě to jede takhle" nebo na urážky opravdu nebudu reagovat a soudný člověk si na Tebe udělá názor sám


Ano, je zbytecne se hadat. Nechci se zapojovat do Vasi diskuze, ale vloz sem kdyz tak foto prilohu jak to jede. Treba jak to mas nastavene apod. Me to taky zajima ta extra rychlost.
0 x

megy
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod megy » 18 years ago

Prijed, rad ti to ukazu. :)

Nema cenu se s tebou hadat, nechces nebo neumis cist.

Psal jsem to dvakrat, nenapajim to z normalniho ATX zdroje,
ale DC/DC ATX zdroje, typ M1-ATX. Jaky to ma odber pri napajeni
standartnim ATX zdrojem nevim, nemeril jsem to.

Nechapu pro stale srovnavas jablka s hruskama, moje sestava je naprosto jina od tvoji, nezalezi jenom na zdroji a CPU, ale taky na zakladni desce, chipsetu, nastaveni biosu(ktery onboard zarizeni bezi a ktery ne).

Uz se mi prosimte nesnaz vyvracet co jsem nameril, ok?

BTW: Prikon u stridave napajenych zarizeni nemuzes merit multimetrem, na to je potreba watmetr, jinak zmeris jenom jakysi hausnumero.

Ad rychlost atherosu>

Rikam pri zaplym NSTREMu, framing policy best-fit!
Ostatni framing policy maj +-2-5Mbit min, ale zase lepsi ping.

A neni to zadna abnormalnost, podivej se na forum.mikrotik.com


Fotku uz jsem posilal kdysi davno do jinyho threadu, ale mas ji mit znovu.

http://81.31.37.74/spoj.JPG

Tech 4Mbps v druhym smeru je treba pripocist, bylo to testovany uz za provozu.

Btw, pokud mate pristup do CZFree rozsahu, rad Vam na chvili udelam demoucet :)




Leeonek píše:ok, takže předně nevím kdo z nás je tu větší kecal a nebo se spíš tváří (možná o tom neví) že všemu rozumí a ví prd.

Měřil jsem několik pc s procesorem 733-1000Mhz, v systému nebyl disk a žádné jiné zařízení které by mohlo ovlivnit spotřebu, dokonce v systému nebyla žádná bezdrátová karta ani CF karta místo disku. Při napětí 230V u žádného pc nebyl v klidu odběr menší jak 0,2A. 0,2Ax230V je pokud umím dobře počítat 46W. 46W a kde je ten atheros, výkon CPU na 25% jak píšeš?

Jen pro tvoje info, na páteřní spoje používám jen mikrotiky a pc co Ty sám popisuješ nahoře, karty CM9, CM10 a SR5. Při provozu na stole a nebo v terénu, AP>klient nebo wds, vždycky se při rychlosti 54/54mbit pohybuje rychlost kopírování souboru kolem 2,5mB/s. používám normální ftp klienty a ne žádné akcelerátory co uživateli "předvedou" jak krásně jim to fičí. Pokud je tohle co píšeš pravda, napiš jak jsi to nastavil, rád se poučím a myslím že rozhodně nebudu sám. Klidně se na to přijedu podívat. Na další argumenty typu "a stejně mě to jede takhle" nebo na urážky opravdu nebudu reagovat a soudný člověk si na Tebe udělá názor sám
0 x

Mic-net
Příspěvky: 51
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Mic-net » 17 years ago

Já mám osobní zkušenosti s EPIA Eden 1,5GHz (C7-M) podle mojich testů je výkon CPU srovnatelný cca s Pentiem 3 na 800MHz při konfiguraci Eden 1,5GHz, 512 DDR2 RAM, 320GB HDD SATA2, CD-ROM je spotřeba při běžné práci a přehrávání videa v divixu 46W při totálním zatížení HDD, CPU i RAM je spotřeba 60W nikdy né více...

Tak snad tím někomu pomůžu...

Mic-net
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Jen reaguji na spotrebu PCroutru, 400 P2 se 3 CM9 v redukcich a 1 ETH zere 28W, je v tom IDEflash, zadna grafika a podobne nepotrebnosti :)
0 x