Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PtP spoj 4 km LHG-SXT - odladění, zkušenosti

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
moole6
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Re: PtP spoj 4 km LHG-SXT - odladění, zkušenosti

Příspěvekod moole6 » 4 years ago

Nn, nejsem ISPík, ale jsem iťák a hrát si s tím mě baví.
VDSL mě popravdě ani nenapadlo, nepoužil jsem pevnou linku od dob dial-upu. Ale stará přípojka tu v domě asi je a co se dá dnes na dvou drátech protlačit to jsem zvědav. Píšu SZ.

Ten důvod, proč zkouším spoj přes WiFi je jednak cena (ty wifi pojítka se proti LTE/VDSL zaplatí za pár měsíců) a jednak ta příležitost, že mám zrovna přímou viditelnost, doma 100Mbps připojení a zvědavost, jak to pojede. Dělal jsem už několik jiných spojů, z paneláku do domku a jelo to vždy dobře i v limitu, no to bylo v desítkách nebo stovkách metrů.

Tady to teda v limitu nepůjde, ale dost možná jen proto, že to tak dělá většina. Není jinak možné, abych cizí APčka (tzn. sektor nebo všesměr) z dvakrát větší vzdálenosti (podle SSID) slyšel na vyšší úrovni, než svou protistranu s 27 dBm LHG a popravdě si myslím, že ani s lepší výbavou by to prostě na 5G v limitu nejelo.

Při testu jsem musel jít na obou stranách cca 16 dBm přes limit, abych se dostal s CCQ nad 80 % a rychlost okolo 60 Mbps.
0 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 4 years ago

Čím větší anténa a větší zisk, tím méně bordelu chytá z okolí, a taky je mnohem náročnější ji zaměřit....
Na 68cm parabolách nám lítá na AF5XHD i ve městě na 4km s 20MHz kanálem 120/80Mbit
1 x