Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MikroTik CRS326-24G-2S+RM

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Re: MikroTik CRS326-24G-2S+RM

Příspěvekod thanui.linux » 6 years ago

S tímhle bych byl opatrnej. Odroutuje, ale jakmile se překročí určitý počet spojení, tak to náhodně dropuje. I na switch jen VLANy bez routování to neunese více jak 200Mbit provozu. To je aspoň moje zkušenost.
1 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Kolik vám ukazuje CPU temp ?
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

thanui.linux píše:S tímhle bych byl opatrnej. Odroutuje, ale jakmile se překročí určitý počet spojení, tak to náhodně dropuje. I na switch jen VLANy bez routování to neunese více jak 200Mbit provozu. To je aspoň moje zkušenost.


takže je to pro switch 1gbps nepoužitelné? Aktuálně řeším modelovou situaci, kdy bych potřeboval na 8 portech routovat (a na rychlosti mi tam moc nezáleží, cca 100mbps stačí) a na ostatních switchovat - předpokládám, že to půjde nastavit 1 skupina po osmi do routingu, 2 po osmi switch na L2. Ale zde bych potřeboval rychlost co nejvyšší, gigabit ideální. Na druhou stranu nepředpokládám souběh gigabitového vytížení, spíš jedna, dvě linky.
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

Můj Osobní názor je: Mikrotik CRSxy nebrat. Jsou to krámy zadarmo drahý. Jákýkoli přechod 1Gbps na 100Mbps znamená problém. Do firmy na občasný toky stačí, ale nic víc. Tam sme taky uklidili těch pár kusů co sme se na nich spálili. Entry switch pro telco ... UBNT Edge switch - vlanuje, nedropuje. Maximální toky neznám, páč to prostě jede.
1 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Asi tak, snad jen CRS112 a 125 jsou ok.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

thanui.linux píše:Můj Osobní názor je: Mikrotik CRSxy nebrat. Jsou to krámy zadarmo drahý. Jákýkoli přechod 1Gbps na 100Mbps znamená problém. Do firmy na občasný toky stačí, ale nic víc. Tam sme taky uklidili těch pár kusů co sme se na nich spálili. Entry switch pro telco ... UBNT Edge switch - vlanuje, nedropuje. Maximální toky neznám, páč to prostě jede.


a řešilo by to - teď už jen teoreticky k problému 1Gbps/100Mbps - zapojení 1Gbps switche do CRS a teprve do tohoto switche 100ková zařízení?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Pokud vyházíte 100mb zařízení, tak se to tváří ok. Máme celkem hodně sajtů kde jedeme čistě gigo. 100mbit rušíme a tam kam dám crs switch, tak kontroluji porty, aby byly 1G. Trošku víc do budoucna bude problém 10G/1G. Routovat na crs switchi je podle mě jako jezdit do lesa a po loukách s porsche. Jde to, ale určené to k tomu není.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Tak neřekl bych, že CRS je Porsche. Spíše snížená a chipnutá jedničková oktávka ;-)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Uz ma niekto odskusane co to robi pri uplinku 10G a zvysok 1G ? Ak to ma robit srance tak cely ten switch je leda tak k hovnu....snad nebudem krmit tolko Gbit portov tiez na Giga.....
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Kde tečou nižší stovky Mbit je zbytečné dávat 10Gbit. Kde teče více, že by gigabit mohl narážet na strop, má snad přijít nějaký opravdový switch a ne tenhle sračkol.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

blbouni. Je to L2 switch je L3+ funkcemi o kterým se ostatním věcem v týhle cenový relaci může jenom zdát. To že jim to chodí na houby a nemají správně funkční chip switch je věc úplně jiná.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Tak switch s L3+ funkcemi to není ani smykem. I ten nejblbější L3 switch routuje podle TCAM, tohle je rádo že to v HW alespoň switchuje. Oproti slušnému switchi tomu chybí mraky funkcí (funkční IGMP, QoS na hw úrovni, nesmysly jako DHCP snooping apod).
Paskvil je to.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Ví vůbec někdo, co tam je za čip? Ono se klidně může stát, že tyhle funkce umí ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Čipy jsou v tom dobré http://www.marvell.com/switching/assets ... 336_pb.pdf Podle mě je problém v tom, že to Mikrotici neumí ovládat a implementovat jak mají. Tyhle čipy používá i hromada dalších switchů.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Něco hodně podobného, nebo stejného má i ubnt switch.
0 x