Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

virus generuje upload 4,5Mbps

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Re: virus generuje upload 4,5Mbps

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

Ok, jen jsem to zkusil napsat, ale nevim stalo by to za vyzkouseni. Ridim takhle v ramci lokalu game priority ktere jedou na UDP, DC++ server apod. a zda se ze to jede bez problemu a ridi se to jak ma. Jen to pisu, nekamenovat.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

pepulis píše:Ok, jen jsem to zkusil napsat, ale nevim stalo by to za vyzkouseni. Ridim takhle v ramci lokalu game priority ktere jedou na UDP, DC++ server apod. a zda se ze to jede bez problemu a ridi se to jak ma. Jen to pisu, nekamenovat.


jak to nasadit do reálného provozu? Já mám lokální traffic zcela zakázán. Prostě mám sí jen na poskytování internetu a ne p..ovin.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

soucez píše:
pepulis píše:Ok, jen jsem to zkusil napsat, ale nevim stalo by to za vyzkouseni. Ridim takhle v ramci lokalu game priority ktere jedou na UDP, DC++ server apod. a zda se ze to jede bez problemu a ridi se to jak ma. Jen to pisu, nekamenovat.


jak to nasadit do reálného provozu? Já mám lokální traffic zcela zakázán. Prostě mám sí jen na poskytování internetu a ne p..ovin.


Njn nekdo ma povoleny lokalni provoz nekdo ne. Nebudu se vyjadrovat k tomu, proc je dobre jej mit povoleny, ale kdyz se to nastavi dobre proc tak neucinit.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

pepulis píše:
soucez píše:
pepulis píše:Ok, jen jsem to zkusil napsat, ale nevim stalo by to za vyzkouseni. Ridim takhle v ramci lokalu game priority ktere jedou na UDP, DC++ server apod. a zda se ze to jede bez problemu a ridi se to jak ma. Jen to pisu, nekamenovat.


jak to nasadit do reálného provozu? Já mám lokální traffic zcela zakázán. Prostě mám sí jen na poskytování internetu a ne p..ovin.


Njn nekdo ma povoleny lokalni provoz nekdo ne. Nebudu se vyjadrovat k tomu, proc je dobre jej mit povoleny, ale kdyz se to nastavi dobre proc tak neucinit.


Proč tak neučinit? Protože každej traffic navíc je zbytečná zátěž. A za 2) když někdo uvidí v okolních počítačích někoho jiného hned si myslí že mu může někdo do PC a že to není bezpečné a bla bla bla. .. Lidi jsou různí. Pokud někdo s někým potřebuje udělat spojení tak mu to udělám jako službu navíc a pěkně za penízky. Nebo O2 propojuje pobočky ve své síti zadara? prdlajs všechno za prachy. :-)
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

Pockat pockat. Kdo se tady bavi o sdileni typu okolni pocitace. To zabije ap i kdyby tam nebyl jakykoliv jiny trafik. A taky je to hrozne pomale. Clovek vi kde si muze dovolit jakou rychlost a pomoci skriptu lze z toho udelat docela pohodu pro lidi. V nejvetsi zatez zakazany prenos dat v ramci siti, jinak at vesele stahuji v ramci site.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 17 years ago

sub_zero píše:
soucez píše:
Jediná možnost je omezit upload přímo na klientském rádiu.


nejlepsi moznost je klienta odpojit a zapojit az po odstraneny viru, even reinstalu systemu. Kazda poradna smlouva by tohle mela obsahovat... :wink:


I kazda spravna prihlaska do sdruzeni a provozni rad tohle obsahuje ;)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

včera jsem odchytil jeden takový případ, byli to dns požadavky na portu 53 udp, 4mega to dalo, 3 hodiny a pak sem se náhodou podíval.....
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 17 years ago

Mě se stalo něco podobného - klietce na PC byl vir který visílal pakety na fiktivní adresy do internetu - server z toho byl krutě spomalený a nešlo ani vzdáleně se sním domluvit - musel sem tedy k němu odpojit síové kabely, zkontrolovat kde je problém, tam sem zakázal internet klientce, vrátil sem kabely... a? A to samé!!! Nepomohlo - přehodil sem kabel do notebooku připojil se na vysílač kde byla připojená BAN na její MAC adresu - tím sem ji odpojil a pak sem jí volal že má vira...
0 x