Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ethernet - Problém

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Re: Ethernet - Problém

Příspěvekod Iwanp » 6 years ago

Už si pripadám ako blbec... Ale tento problém som sa dnes opäť pokúsil vyriešiť a stále neúspešne... Už fakt neviem, či je problém v napájaní LAN alebo 4 káble sú zlé a 4 druhy koncoviek RJ45 a aj iné kliešte....
Skúšal som káble UTP 2 druhy, FTP5, FTP6 samozrejme značkové... Koncovky RJ45 tienene aj netienene a na blbom 18m kábli sa mi MK RB433 ani RB433AH nedokáže chytiť na 100M iba ledva na 10M... k tým Mikrotikom som pripájal aj ADSL router VIGOR VG2700 Aj TP-Link Archer MR200 čo sú drahšie zariadenia nie nejaké lacné routre tak už fakt nechápem v čom je problém... A nespojia sa ani s lacnými routrami.. Nejaký nápad ako to riešiť? Zdroj na MK mám 18V 4A čo je podľa mňa dosť...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

Iwanp píše:Už si pripadám ako blbec... Ale tento problém som sa dnes opäť pokúsil vyriešiť a stále neúspešne... Už fakt neviem, či je problém v napájaní LAN alebo 4 káble sú zlé a 4 druhy koncoviek RJ45 a aj iné kliešte....
Skúšal som káble UTP 2 druhy, FTP5, FTP6 samozrejme značkové... Koncovky RJ45 tienene aj netienene a na blbom 18m kábli sa mi MK RB433 ani RB433AH nedokáže chytiť na 100M iba ledva na 10M... k tým Mikrotikom som pripájal aj ADSL router VIGOR VG2700 Aj TP-Link Archer MR200 čo sú drahšie zariadenia nie nejaké lacné routre tak už fakt nechápem v čom je problém... A nespojia sa ani s lacnými routrami.. Nejaký nápad ako to riešiť? Zdroj na MK mám 18V 4A čo je podľa mňa dosť...

vadny eth port na MK
0 x

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 6 years ago

Tak to by museli byť vadné všetky... ako som písal, mám Mikrotik RB433 a RB433AH a robí to na všetkých portoch... Ako náhle v nastavení LAN zaškrtnem 100M tak iba blikajú obé LED na Mikrotiku v sekundovom tempe... Aby som upresnil, tak chcem spojiť ktorýkoľvek mikrotik s tých čo som uviedol, s ADSL, alebo LTE routrom, tie čo som uviedol vyššie...
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 6 years ago

Mame propojene mikrotiky obyc cat5 kabelem i na 140m a bezi to.
Koncovky mate nacvaknute podle standardu treba:
http://www.incentre.net/tech-support/ot ... g-diagram/
?
aby to nebylo jenom nahodne barvicky na obou stranach stejne ale podle kroucenych paru
0 x

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 6 years ago

Keďže sa jedná o nové zariadenia Router - Router, káble som zapájal 1-1 2-2 3-3 4-4 atď. a farebne poradie som neriešil... Tak ako sú káble nacvaknuté v koncovke 1 sú aj na druhej strane... Alebo hra rolu aj to, aké farby nacvaknem na pin-y 1,2,3,6 ? Potrebujem iba 100M netreba mi 1 Gbit
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Na barvičkách nezáleží, ale jednou je to standard a vyplatí se jej dodržovat - zejména dlouhodobě, ušetří ti to v budoucnu nesmírnou spoustu nervů. Fast Ethernet používá vodiče 1,2,3,6 - tedy dva páry. Správné zapojení je i na Wikipedii. Dočteš se tam, že existují standardy A a B, tak se drž toho B, které používá tak 99% techniků/firem.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

To je v dnešní době ještě možné??? Samozřejmě, že to má vliv. Vodiče v UTP kabelu nejsou vzájemně "smotané" do párů jen tak pro legraci. Kupte si originální kabel potřebné délky nebo to zapojte podle odkazu výše a použijte standard B (ten se běžně používá).
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

Iwanp píše:Keďže sa jedná o nové zariadenia Router - Router, káble som zapájal 1-1 2-2 3-3 4-4 atď. a farebne poradie som neriešil... Tak ako sú káble nacvaknuté v koncovke 1 sú aj na druhej strane... Alebo hra rolu aj to, aké farby nacvaknem na pin-y 1,2,3,6 ? Potrebujem iba 100M netreba mi 1 Gbit


Omluvám se, ale "proboha" takhle NE. To kroucení tam není pro srandu králíkům. Ty páry jsou smotány tak, aby se navzájem minimalozovaly přeslechy v párech a i přeslechy mezi jednotlivými páry. Používejte normy. T-568A nebo častěji T-568B. Přímý kabel pro použití stejné normy na obou stranách, vyhovuje to pro gigabit a i tak má většina dnešních zařízení autocross. Co se týče stínění tak uzemňovat jen na jedné straně a tomu přizpůsobit konektory. Dalším průšvihem je, až to bude někdo po Vás předělávat. Přijde ke kabelu který někdo odstřihl, udělá podle normy konektor a bude se divit proč to nejede .....
0 x

j4rek
Příspěvky: 51
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod j4rek » 6 years ago

Shit kabel uz sem se stim setkal malo medi v zile.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 6 years ago

Keďže sa jedná o nové zariadenia Router - Router, káble som zapájal 1-1 2-2 3-3 4-4 atď. a farebne poradie som neriešil... Tak ako sú káble nacvaknuté v koncovke 1 sú aj na druhej strane... Alebo hra rolu aj to, aké farby nacvaknem na pin-y 1,2,3,6 ? Potrebujem iba 100M netreba mi 1 Gbit


Samozřejmě, že to máš špatně zapojené. Zapoj to podle tohoto obrázku a pojede to i gigabit:
http://famreit.com/wp-content/uploads/c ... reover.jpg
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 6 years ago

0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

j4rek píše:Shit kabel uz sem se stim setkal malo medi v zile.


Určitě možné, na druhou stranu jsem se s tím u kabelu na cívce/v krabici ještě nesetkal. Předpokládám že kabel kupuje něco co má alespoň nějakou značku a ne nejlevnějsí z aliexpressu. Belden/solarix a další. Potkal jsem se se špatnými kleštěmi, které nekrimplovaly rovně(rovnoměrně) piny konektoru - jedná se o většinu levných kleští které používají pákový mechnizmus bez kloubů.

S takovým sh*t kabele jsem se setkal pouze s kupovaným 10m UTP hotovým. Normálně sám o sobě mezi dvěmi zařízení chodil. Pokud se zapojil do trasy Switch-PatchPanel-20mSTP-Nástěná zásuvka-10m tak ani ťuk. Padal z gigabitu na 100M a jetě měl ztrátovost na BER.
0 x

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 6 years ago

Takže zapojil som to podľa vašich odporúčaní a ide to super. Ďakujem. Ešte by som mal jednu otázku. Mikrotik chcem napájať po rovnakom kábli. Keď koncovky nacvaknem rovnakým spôsobom podľa štandardu "B" , ale nacvaknem iba tie 1,2,3,6 ktoré vodiče je potom najvhodnejšie použiť na napájanie? Nerobím to cez POE, na konci jednoducho napojím jack.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

To má taky svá pravidla, zjednodušeně takhle NE. Udělej si normální kabel a použij poe injector + extractor.
například http://www.abctech.cz/poe-pasivni-power ... 14416.html nebo si vyber verzi pro gigabit ......

edit: nebo v gigabitu varianta koupit 2x http://www.abctech.cz/mikrotik-pasivni- ... 25217.html a na jedné straně z jack samice udělat samce ....... možností je mnoho
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 6 years ago

a ted jeste kazdej kdo tu napsal ze ze barvicky nemaji vliv by si to mel taky zkusit predelat a zacne mu taky internet fungovat
0 x