Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-RM

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: Cloud Router Switch CRS125-24G-15-RM

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

nemate pocit ze tu cenu kus prestrelili? Je to draha 2011tka co ma zopar portov navyse....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

pokud to bude umět rozumně vlanovat jako tplink na hardware a ne softwarově tak by to bylo použitelný. Takovej L2 tplink gigovej stojí větší peníz ale taky bych mi víc věřil než tomuhle hmm.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

midnight_man píše:nemate pocit ze tu cenu kus prestrelili? Je to draha 2011tka co ma zopar portov navyse....

Nemyslim .... ukaz mi svist s takovou soft vybavou za takovej peniz?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

o tom se dá polemizovat. Jestli to přepnu do switche, budu moct zakázat průchod dhcp? budu moct použít stp/sstp? a spoustu dalších hezkých věcí co takovej advanced L2 switch dokáže?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 10 years ago

Jako náhrada za RB1200 se mi to zdá dobré, jen CPU by to chtělo nataktovat třeba aspoň na 800 MHz
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

soooc píše:Jako náhrada za RB1200 se mi to zdá dobré, jen CPU by to chtělo nataktovat třeba aspoň na 800 MHz

vsak muzes, jde to az na 750Mhz :)
0 x
Jan Ptáček

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Pokud je tam ROS, tak o DHCP snoopingu, natož loopback-detection dost silně pochybuji. Ale kolem a kolem to asi není přímo určení tohoto switche, takže to zase až tak nevadí. To jsou vlastnosti důležité pro koncové access switche.
STP je v podstatě softwarová věc, viz bridge. Umět by to mohlo ...
Mimochodem co je SSTP?
hapi píše:o tom se dá polemizovat. Jestli to přepnu do switche, budu moct zakázat průchod dhcp? budu moct použít stp/sstp? a spoustu dalších hezkých věcí co takovej advanced L2 switch dokáže?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

*RSTP, sorry.

Tak na co je ten "switch" určenej? Výkon to žádnej nemá, switchovat to pořádně neumí... tak na co to je?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Kdo ví? Já ne a možná ani Mikrotik :-) Ale zase jako náhrada L3 switchů v méně náročných prostředích by to stačit mohlo. Díky fastpath to uroutuje dost (akorát jsem nenašel nikde způsob, jak exaktně zjistit, zda fastpath jede, nebo ne).
Jenom se od toho asi nesmí chtít nějaké ACL (aneb firewall). I když mám takový pocit, že to ty switch čipy umí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

net.work píše:jo bude umet :) v6.5 tohle resi - nyni jde videt veskery traffic na portech ktere jsou ve switchi :)

Jo to je ono :) to se hodí...
*) ethernet interface stats that are behind switch chip show real hw stats instead of just the traffic that goes through cpu;
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

I'm interested:
If RoS is fully functional on CRS125-24G. Especially if it normally supports MPLS and BGP?


Yes, it does. But if you will use purely as a router, remember that it's performance is not so high (it is a MIPS CPU). You could assign some ports to be a router, and the rest for switching. Yes, it will support BGP and MPLS, just like any RouterOS device. The CRS is basically a switch, with optional routing functionality

And what is MTU on ports?

L2MTU is 4064
CPU clock variants are min 500/ default 600/ max 750MHz
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

...... o co menej a o co viac vie/nevie RB2011? Má to len zopár portov navyše a cena + 50%. Za 1200tovku to asi nebude s tým CPU a pamäťou. Taktovať u MK CPU? .... no neviem.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

Tak jde spise o mnozstvi portu (5 vs 16 gigo portu)..
S tim taktovanim to je v pohode - mam tu ted na stole jednu 2011 (stejne CPU jako v CRS) se kterou si uz den hraju a schvalne sem ji taktnul na 750Mhz, ted pres noc pres ni jel gigabit dat furt, CPU na 100% - rano kdyz sem se vzbudil, tak stale btest jel OK, ani se to nezahriva vubec, az sem byl prekvapeny...
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

net.work píše:Tak jde spise o mnozstvi portu (5 vs 16 gigo portu)..

Spíš 5 versus 24 gigo portů. A navíc na rb2011 nejde udělat switch přes všechny porty. Tam jsou totiž dva switch čipy což je občas na houby.
Na CRS můžeš mít switch přes všechny porty
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

jasny, 24p. Presne tak - taky sem ted potreboval seswitchnout tech 5 a 5 portu a tohle proste nejde... 5 portu je strasne malo - nechapu proc se vydali takovym smerem - kdyby to bylo aspon 8p, to uz lecke staci...
0 x
Jan Ptáček