Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Podivné chování RB493

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: Podivné chování RB493

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

No tak jistě, ale ještě se mi nestalo, že by zakoupený rezistor měl skutečně takovou hodnotu, jaká je na něm uvedena, takže od nějaké doby na proužky vůbec nehledím a rovnou sahám po multimetru. Buď jsem barvoslepý (spolu s obsluhou elektra, ale tam se mi multimetr s sebou brát nechce) nebo je to elektro fakt divné (a objednávat tři součástky za celkovou cenu <10 Kč z gme se mi fakt nevyplatí). Jinak přímo 1N5408 jsem tuším nikdá nikde nepoužil, tak jsem třeba čekal nějaké zkušenosti s častou vadnou sérií... I když, na kusu křemíku s jedním PN přechodem už snad dnes není co zkazit.

Co se ohmova zákona týče, jistě, ale stále jsem ten naivní, který věří, že se v elektro věcech snad nerýpe nikdo kdo by ho neznal. Samozřejmě nevím, jaké ISP máte tam u vás, tady s tím (už) problém není. V naší síti je všechno pořádně zalištované atd. - děláme si to sami, ale máme v týmu maníka-elektrikáře a většina instalací bez problému prošla revizí (kvůli konkurenci a otravovačům jsme si už zvykli mít papírově do puntíku vyřešenou každou hovadinu) - co neprošlo, byl v jednom případě zapomenutý šroubovák v rozvaděči (a revizák nasraný, že ho otravujeme o víkendu) a v ostatních věci, kde se neustále něco předělává (serverovna). Mimochodem, skutečně nejsem ISP toho stylu co většina uživatelů zdejšího fóra.

Jinak moje chyba, měl jsem to napsat už do toho prvního postu.
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

LubosO píše:
Ladik píše:Me se to stalo u jednoho kusu napajeneho 27.6 V z AD55B.
Po vymene za jiny kus vse OK.
Asi nesnese takovou voltaz, nechapu.


U všech používám kompaktni PoE - ten adaptér přímo do zásuvky NN se dvěma RJ45, 24 nebo 18V - aby bylo u klienta doma co nejméně drátů. A dělají to tři stejné kusy RB493, ve stejnou dobu, a fyzicky cca 1km od sebe, tedy na jiných NN okruzích, prostě nechápu.


Uběhly tři týdny a je to tu znova. Opět přestaly komunikovat ty samé kusy RB493, opět ve stejnou dobu a se stejnými příznaky - na PoE svítí červená, na RBčku nic, je jakoby bez napájení, krátkodobé vypnutí PoE nepomůže, je potřeba delší doba, potom se na PoE rozsvítí zelená, na RBčku modrá a vše zas jede OK.
Moc príma výjezd v tom dnešním marastu :(
Netuším co s tím.
0 x

Martin Karasz
Příspěvky: 10
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Martin Karasz » 12 years ago

Měl jsem ten samý problém a řešila to výměna zdroje. Dal jsem tam zdroj co je v originálu k NS LOCO M5 a už půl roku to šlape bez problémů.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

zkus použít jiné POE. Vypadá to na problém POE než mikrotiku. 493máme a podobné problémy nepozorujeme
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

Martin Karasz píše:Měl jsem ten samý problém a řešila to výměna zdroje. Dal jsem tam zdroj co je v originálu k NS LOCO M5 a už půl roku to šlape bez problémů.


Zkusím PoE vyměnit, i když se mi to moc nezdá, nevysvětluje to tu záhadu, že zamrznou všechny současně. Ale i tak díky za pomoc.
0 x