Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava RB411 eth port

Problematika MikroTik RouterBoard hardware

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 14 years ago

Tak jsem se bavil s klukama a je na to potřeba spešl mašina kterou maji u nás ve městě. půjčení mašiny stojí 100kč na 15 min. Pak integrače plus obsluha cena 200kč při větším množství sleva. doba dodání cca 1 měsíc podle dostupnosti mašiny a integráčů. pokud po výměně mikrotik nenaběhne problém je někde jinde pokus 50kč za nepodařenou opravu.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Kam to mam poslat nebo dovest?
Me zajima konkretne vysledna cena na 1ks RB je to tech 200,- nebo kolik?
Mam asi 5ks jenom s vadnym ethernet portem, jinak jedou :-)
Umite i RB133C?

Ahoj Lada
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 14 years ago

cena za 1ks´= 200kč rb 133 zatím kolegové nezkoušely. poptám se :D
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 14 years ago

napiš mi prosím adresu, kam ti to můžu poslat :-)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

hmm ... co to je za "specialni" masinu ? ... co jsem zatim delal tak vzdy stacila bezna horkovzduska co tu mame ...
horsi je cena tech chipu :-( ... nejlepsi co jsem kde mel moznost koupit bylo kolem 150,- kc kus a to teda nevim nevim nevim ze by se to za 50kc za pracu (kdyz byla zminena cena opravy 200 ? ) nekomu oplatilo delat ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Tak chlape je to tajne ci co? Chci stale adresu kam to poslat, ale takto asi zadny kset, to bych mozna nevidel ani ty vadne pak. Nevim co si mam o tom myslet.
Pokud je tu nekdo jiny co to umi at me pisne sem nebo pres PM.

Diky za odpoved Lada
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

tak umi jak umi ... vymenit jaky koli obvod umime, ale nezkousel jsem to s RB, tak nerad bych neco sliboval, spise me zajimalo co je to za "zazracnou" masinku co tu Medved009 popsal ??
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

milanc
Příspěvky: 121
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod milanc » 13 years ago

Ahoj, s největší pravděpodobností chybou zdroje nám odešlo RB433AH (zroj odešel též, oboje po blízkém zásahu blesku). Po připojení napájení (jack i POE) je mrtvý, žádná ledka nesvítí, nic se neděje. Našel jsem jen obecné "trouble shooting" a testování eth. portu. Uměl by si s tím někdo pohrát? Mohla by to být jen nějaká prkotina, POE nepotřebuju a další 2 porty byly volné (mohli by být funkční). Z reklamace vráceno jako "poškozeno přepětím".

Milan
0 x
Chvalšiny.NET http://www.chvalsiny.net
Stránka zcela věnovaná RouterBOARDům! http://www.routerboard.sk
Osobní stránky http://milanc.chvalsiny.net

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

milanc píše:Ahoj, s největší pravděpodobností chybou zdroje nám odešlo RB433AH (zroj odešel též, oboje po blízkém zásahu blesku). Po připojení napájení (jack i POE) je mrtvý, žádná ledka nesvítí, nic se neděje. Našel jsem jen obecné "trouble shooting" a testování eth. portu. Uměl by si s tím někdo pohrát? Mohla by to být jen nějaká prkotina, POE nepotřebuju a další 2 porty byly volné (mohli by být funkční). Z reklamace vráceno jako "poškozeno přepětím".

Milan


Zkus omrknout keramicke kondiky na vstupu napajeni, me se taky jeden prorazil a sel do skratu (a to jsem ho jen zahoroval, byl v pokoji). jsem ho odpajel vek a RB vpohode bez zaseknuti jede uz 2 roky.
0 x

milanc
Příspěvky: 121
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod milanc » 13 years ago

miract píše:Zkus omrknout keramicke kondiky na vstupu napajeni, me se taky jeden prorazil a sel do skratu (a to jsem ho jen zahoroval, byl v pokoji). jsem ho odpajel vek a RB vpohode bez zaseknuti jede uz 2 roky.


Ahoj, to jsem zkousel, kondiky do zkratu nejdou, ani napajeci vstup jako takovy, diody se zdaji v poradku.
0 x
Chvalšiny.NET http://www.chvalsiny.net
Stránka zcela věnovaná RouterBOARDům! http://www.routerboard.sk
Osobní stránky http://milanc.chvalsiny.net

Uživatelský avatar
mimicko
Příspěvky: 84
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mimicko » 13 years ago

To: Ladik
Oprava ETH portu u RB133C alebo RB133 je zalezitostou vymeny procesora ktory ma v sebe implementovany radic jak ETH portov tak PCI zbernice a tusim aj USB :) . A nakolko sa jedna o BGA puzdro vymena je nerentabilna. Pokial nemas poskodeny konektor, alebo diody pri nom tak je na 99% KO procesor.
RB411 je uz konstrukcne riesena trosku inak. Tam je sanca opravy podstatne vysia.
0 x
Niesom ISP, iba clovek co ma zalubu v lamani ludskych moznosti. :)

Uživatelský avatar
mimicko
Příspěvky: 84
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mimicko » 13 years ago

milanc píše:Ahoj, to jsem zkousel, kondiky do zkratu nejdou, ani napajeci vstup jako takovy, diody se zdaji v poradku.

Zdaju nestaci, musis si byt isty, ale len skontrolovat vstupne diody moc nepomoze skontrolovat. Ak ti poradim skontroluj si ci ti dava zdroj na doske 3,3V a odmeras ho na velke SMD civce za POE konektorem a to sposobom ze si zoberes multimeter a jeden hrot opres o zemniacu plochu pod sroby na upevnenie RB do boxu. Druhy hrot opries o vyvod cievky na doske. Z jednej aj druhej strany musis mat 3,3V. Ak ho tam nemas tak mas v haji zdroj na doske ak je tam tak najskor procesor,alebo nieco okolo.
0 x
Niesom ISP, iba clovek co ma zalubu v lamani ludskych moznosti. :)

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 13 years ago

pouzdro BGA neni takovy problem, spise sehnat nahradni kus to bude horsi ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
mimicko
Příspěvky: 84
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mimicko » 13 years ago

Tak to urcite :) co sa tyka SK tak to je ozaj problem, ostatne preto skoro vsetko berem z CZ. Aj ten pristup je trochu iny.
No ked som robil prve BGA tak to bol problem! 8) A musim povedat ze pokial nemas na to masinu tak to skoro nema zmysel.
Teplovzdochom to je skoro sebevrazda u tak velkych BGA cipoch.
0 x
Niesom ISP, iba clovek co ma zalubu v lamani ludskych moznosti. :)