Doposud jsem nastavoval omezování výkonu přímo fixně v dB.
Známý mi poradil že to lze i jinak - automaticky přes "Antenna Gain".
Již kdysi jsem to doma na stole zkoušel a bylo mi to divné protože při nastavení různých hodnot síly antény mi obě strany ukazovali stejný údaj dBm.
Proto se chci ujistit zdali tato funkce skutečně funguje a případně zdali jsou některé verze kde je chyba a tím to nefunguje...
Děkuji
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Máte jistotu v regulaci výkonu přes Antenna Gain?
-
teo
- Příspěvky: 401
- Registrován: 20 years ago
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
myslim ze to funguje dobre. Na stole tohle myslim ze neotestujes. tam bude signal pokazdy silnej
0 x
-
6host
- Příspěvky: 35
- Registrován: 18 years ago
pouzivam antena gain a funguje to ok, kdyz to stlumim na 5ghz spojich tak signal klesa
0 x
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
teo píše:Doposud jsem nastavoval omezování výkonu přímo fixně v dB.
Známý mi poradil že to lze i jinak - automaticky přes "Antenna Gain".
Již kdysi jsem to doma na stole zkoušel a bylo mi to divné protože při nastavení různých hodnot síly antény mi obě strany ukazovali stejný údaj dBm.
Proto se chci ujistit zdali tato funkce skutečně funguje a případně zdali jsou některé verze kde je chyba a tím to nefunguje...
Děkuji
ta hodnota antenna gain je zisk anteny - utlum kabelu
Naposledy upravil(a) TOMIK dne 21 Jan 2010 22:17, celkem upraveno 1 x.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
a co pravej opak? 10dB anténa a karta max do 17dB ale jenom při rate 6Mbit, při 54Mbit má karta 13dB (CM9). Počítá to i s tim? Nenastaví to pak kartu na 15dB i při rate 54Mbit?
0 x