❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
spopustnost spoju x86 a RB
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
Re: spopustnost spoju x86 a RB
na spojích přece nemám potřebu shapingu, nemám potřebu nějak řídit síť přez ně, to je jako když bych chtěl po 10GHz spoji aby my dělalo nějakej shaping pro lidi... taky to nikdo neřeší. Takovej alix je dobře vymyšlený zařízení. 2x miniPCI karty který procesor utahne za jakýchkoli podmínek ( nstreme2 na 80Mbit FD v 802.11a turbo neni problém ). Čili alix s PCI slotem pro celkem 5 karet si musí dát 4 nstreme spoje bez problému na plno a když připočítám, že ty spoje ve většině případech nepojedou ani na 50% tak jsou to super zařízení. A teď když si vemu spotřebu alixe... no jako o PC na wifi už přemejšlet nebudu, obzlášť když vyjde stejně ( cpu + deska + ramky = alix ) a alix utahle wifi bez problému.
0 x
-
Leeonek
- Příspěvky: 3485
- Registrován: 21 years ago
Dáváš do alixu RB14? Mám to na jednom bodu čoveče, ale o 4x nstreme bych si dovolil pochybovat. Pokud jen zapnu na jednom spoji nstreme mód, vytížení cpu je těsně pod 25% ikdyž tam vůbec nic neteče. Žádné pravidla, nic co by ten cpu mohlo vytěžovat, jen dhcp server.
Naposledy upravil(a) Leeonek dne 29 Sep 2009 16:45, celkem upraveno 2 x.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
budu dávat, někdo to kdysi zkoušel na czf na debianu a chodilo to bez problému na max.
0 x