chcem použiť RB433 ako shaper QT pre cca 130 ľudí.len LAN rozhranie,bez mini PCI kariet.zvládne to ? stačí mi L4.má niekto skúsenosti ?
ďakujem
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
RB433
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
nestačí, předpokládám že na 130 lidí máš nějakých možná 20Mbit ale budeš se divit jak je to nevýkonný. Možná RB450G který nemá zbytečně miniPCI a výkonnější procesor ale nedávám tomu moc šancí pro 130 lidí kde každej bude mít nejšpíš svojí QT
0 x
-
Maxik
- Příspěvky: 2579
- Registrován: 19 years ago
- Kontaktovat uživatele:
nejakych 20Mbit neni pro rb433 problem ani pres wifinu ale jen pri routingu nic vic, Qtree na 20 mbit minimalne Alix rozhodne ne RB.
0 x
-
mashinepistole2
- Příspěvky: 783
- Registrován: 20 years ago
-
lukas
- Příspěvky: 643
- Registrován: 18 years ago
Supni tam RB600, mam ho takhle nastaveny v jedne dedine, shapuje tam asi 50 lidi, resi 2x FD spoj, tece do nej ve spicce kolem 30Mbit a procesorem je bezne nekde kolem 60%. A nebo tu RB1000, ale ta uz je dost draha, to bych zvazil nejaky ojety supermicro radsi...
0 x
-
andreas4all
- Příspěvky: 411
- Registrován: 19 years ago
moze mi niekto poslat foto napajacej casti RB433 okolo C827 (je tam aj svab). Poprosil by som detailne foto, tak aby sa dali precitat ake su tam v okoli suciastky, pripadne mi ich opiste. nemam tu teraz ziadnu na okoli.
ps: porarilo sa mi rb skrabnut vrtackou, takze tak
este raz dik
ps: porarilo sa mi rb skrabnut vrtackou, takze tak
este raz dik
0 x