Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HW pro GW a PPPOE koncentrátor

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: HW pro GW a PPPOE koncentrátor

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

hapi píše:super super ale když to neumíš ovládat tak je ti to na nic. Mikrotika ovládá půlka osazenstva tohohle fora. Cisco tady na foru tak 10 lidí? A jako proč to furt řešíš? podmínka je mikrotik. To je jako kdybych dostal cisco do ruky já. Pro mě to je jenom předražený těžítko na stůl protože v tom neudělám ani pííp. Pokud někdo už má přizpůsobeno všechno na mikrotik tak ho nějaký cisco zajímat nebude.


Když umíš ovládat mikrotika a chápeš principy, víš proč tam ty věci nastavuješ... tak přechod na jinou platformu není zase takový problém. Naposledy jsem dělal instalaci ASR1k - dělalo se na tom BGP (bez full table) + ne úplně složitý NAT. Příprava (analýza nové topologie a vyrobení +/- stejné konfigurace jako byla na původním CCR) mi trvala cca 4 hodiny, instalace na místě vč. zaškolení člověka, který Cisco viděl v podstatě prvně (tzn. vč. úplných základů používání Cisco CLI) trvala zhruba 8 hodin. Konfiguraci jsme prošli řádek po řádku aby věděl co tam má nastavené + ji ode mě dostal okomentovanou, prošli jsme i nějakou základní diagnostiku (k té taky dostal návod).
V okamžiku kdy pochopíš, že to Cisco je sice předražené, ale má to vlastnosti, které Mikrotik pravděpodobně NIKDY mít nebude (asic/tcam) tak třeba zjistíš, že prostě nechceš jinak...
0 x

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 4 years ago

Neco na tom ciscu bude kdyz na nem frci vacsina tier1 + b2b services provideri.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Pánové,
sorry za OT ale: nemáte někdo vyzkkoušenou v MK x86 Intel X710-DA4? https://www.intel.com/content/www/us/en ... brief.html
Jede/jede na hovno/nejede??

Díky.

J.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ve v7beta prý funguje ale v v6 určitě ne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

waggy
Příspěvky: 22
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod waggy » 4 years ago

basty píše:
waggy píše:https://www.hotlavasystems.com/products_10gbe.html do 1U nacpeš 2 tyhle karty chipset 82599es v mikrotiku jede

Kolik ta sranda stojí?


1200USB 6 port, 1000USB 4port
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

Spousta datacenter (i když cecolo to většinou úplně není) má teplou/studenou uličku. Spíše se "obráceně" dávají switche.

Tak taky je to jak se říká z nouze ctnost. Ale fakt jako z MK přehazovat zepředu do x86 dozadu je opruz zvlášť když pospícháte a zrovna na potvoru jste na konci uličky kde záda racku máte do zdi a je tam místa jak v hodinkách, spíše jen aby se neřeklo, bohužel. LF
0 x