Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problem SXT vs. SXTsq vs. DISC

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: Problem SXT vs. SXTsq vs. DISC

Příspěvekod dagus » 6 years ago

sp4wn90 píše:
dagus píše:
Gemb píše:Zahod to prec, ak mas k dispozicii UBNT POE tak ho tam daj. Tieto mikrotik poecka odporucam vyhadzovat do elektro odpadu hned po vybaleni ;)

Přesně tak, každej měsíc jde krabice do sběru. Je to jen odpad.


co je na těch POE špatnyho? Já jsem nikdy žadny problem nezaznamenal jak s Gigabit ani s obyč.

Hapi promine, ale neodpustím si to, první věc je, že pokud nemá WiFi stíněné konektory, tak není stínění nikde uzemněno, další věc je před pár lety to jeden kolega nasazoval, protože nebyli ubnt zdroje a všechny jsme si hezky postupně stáhli. Nevím jak to chodí teď, ale ubnt se dá sehnat za 50-70kč na fóru a propojovací kabel kupujeme stíněnej za koruny, tak co je za problém? Jeden výjezd technika firmu stojí násobně víc. S připojením do wifi Mikrotik souhlasím, to je ok. Jinak kdyby teda byl moderátor takový jaký chceš, musel by řešit i ty výlevy. Myslím že nikomu oči nevypadnou. Navíc nechápu, že tohle vlákno čteš, když tvůj postoj je jasný a kladný k těmto produktům.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Admin edit: Ban na dobu neurčitou.

výlevy si můžu psát protože moderátoři nefungujou :-) a budu to stupňovat dokud se něco nestane. Vidíš? zase se zasralo vlákno o rychlostech po wifi nějakou kravinou o zdrojích která tu už byla tak počítám 5x jinde. Ty voe co to tady má dělat? Chci si přečít o tom jak to funguje blbě po wifi a jestli to už MKčka opravily a dozvím se tu jak někdo vyměňuje zdroje. Piče kurva, koho to zajímá v tomhle vlákně? No a budu to tu opakovat tenhle výlev dokud někdo nezasahne což bude trvat dlooouho. Kdyby někdo chodil i na jiný fora tak se tyhle offtopicy okamžitě típaji a směřuje se diskuze k tématu. Tady? tady hovno. Jenom sem se dozvěděl že ČEZ má na piču rozvodnou síť i když na piču je bezdrát na ARMech.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 6 years ago

hapi píše:nějak nevidim problém s origo poe. Jestli jsme za 100 jednotek vyhodily resp. odhalili při instalaci 3 vadný tak je to moc a původní první SXT stále běží s origo poečky. Neni to nějakej hit ale fungujou. Asi možná záleží na tom jaká opice to instaluje :-D


Pouze jsem chtěl konstatovat, že je spíše chyba v rozvodných sítích. Někde, ať už to nainstaluješ sebelépe, tak MK zdroj prostě chcípne a hotovo. Někde běží bez poruchy dodnes.

hapi píše:Jenom sem se dozvěděl že ČEZ má na piču rozvodnou síť i když na piču je bezdrát na ARMech.


Já na tebe pouze reagoval, miláčku. :-) OffTopic jsem nezaložil. Tvé rozhořčení částečně, ale fakt jen částečně chápu, avšak pochybuji, že svou dlaždičskou mluvou něčeho dosáhneš. Spíše naopak...
Jinak: Stále se bavíme o "Problémech SXT vs. SXTsq vs. DISC", jak zní v názvu tohoto tématu. Pokud ti to není známo, tak zdroje k těmto zařízením neodmyslitelně patří a pokud se zařízení rebootují, je to problém. Název tématu rozhodně nezní "bezdrátová část ARM zařízení".
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

zkusil už někdo ten dnešní RC ?
jinak jako dnes jsem si ověřil jak děsně má ten disc zkurvenou anténu, jo musím to fakt tak napsat, protože jak je možné že 21dB anténa má o 10dB horší signál jak LHG 24dB které jsem tam potom dal jelikož se mi signál moc nezdál, zajímavé že jiný disc mě signál odpovídající, zjevně fakt to vyrábí asi po požití ruské vodky....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

to je zajímavý, mám od různých zdrojů přesně opačné výsledky.. jako že LHG vykazuje o 10dB horší vlastnosti než disc. Nicméně je nutné koukat taky na výstupní výkon protože pokud to bylo LHG 5 HP tak to fakt má v součtu 10dB na víc.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

je to LHG arm AC každopádně pokud u LHG používáš jen ten plíšek tak to bych se potom nedivil
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

V zasade nic extra lepsiho - mozna stabilnejsi, ale nedostahuju rychlosti co s SXT AC...Napriklad u jednoho klienta jsem musel vymenit disc za sxt ac, i kdyz nerad, musel jsem to udelal :( S Disc 5-15mbps se signalem 25dbm a s SXT AC signal 31dbm a okamzite stabilne 85mbps...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jako disc je jeden velkej úlet úplně stejnej jak sextant, prostě na krátko SXT a na dálku LHG a nějaký prostředek fakt neřešit oni mít v autě o další krám na víc je hrůza...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

A LHG AC je lepsi nez DISC AC?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

whatever píše:A LHG AC je lepsi nez DISC AC?


jak jsem si zkusil tak násobně :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Mam ted 5ks Dicu objednanych tak je hodim do site a pak zkusim LHG, ale samozrejme i cena je nekde jinde, ale stejne to je ARM takze to nebude nic co by mohlo konkurovat SXT AC
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Kód: Vybrat vše

Hello, when are you going to fix the NV2 modality problem in ARM CPE?
It's terrible. I have to switch all of our transmitters to 802.11 then
it works perfectly, but unfortunately NV2 is completely unusable with ARM


Kód: Vybrat vše

Hello,

Please upgrade your devices to the latest RouterOS 6.43.rc45 release candidate version there have been done major fixes to improve the NV2 performance, please  see the link below with RouterOS upgrade manual:
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Upgrading_RouterOS

Best regards,
Viesturs R.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

whatever píše:V zasade nic extra lepsiho - mozna stabilnejsi, ale nedostahuju rychlosti co s SXT AC...Napriklad u jednoho klienta jsem musel vymenit disc za sxt ac, i kdyz nerad, musel jsem to udelal :( S Disc 5-15mbps se signalem 25dbm a s SXT AC signal 31dbm a okamzite stabilne 85mbps...
signal -25? To je přehulený jako prase, se nedivím že to nechodí. Už i -31 je strašně moc, ale asi to nezničí radio.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 5 years ago

Ja si myslím ze písal o hodnote signal to noise
0 x

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Tak tu mame nove RC, nahodil jsem na SXTsq a po obede jedu na montaz, tak jsem zvedavy...
0 x