Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

link up down behem vterin

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

link up down behem vterin

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

Ahoj dela mi na jednom miste problem rb 1100ahx2 a novy omnitik ktery napaji sektory. Nevedel by nekdo jak se toho zbavit? Dekuji.
Pls jestli se to nekde resilo a vyresilo tak poprosim o link. Diky Petr
0 x
jsem lama berte ze je to tak

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Kabel si prekontroloval :D Neni omnitik jako omnitik a tohle zarizeni neni moc ok se sektoram jest rekni ze tam mas horny od RFka a jdu do kolen.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Beze srandy delo se to na omnitiku cca 2 za den predelaj jsem konktory a byl pokoj.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

dela me to hlavne RB 1100ahX2 na nekolika portech, nerikejte me ze to najednou zacali delat kabely ????
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

a k tomu omnitiku byl tam stary 5hnd UPA a ted je tam ten novy te AC, po vymene je to stale stejne omnitikem to rozhodne neni. Dale omnitik nevysila jen napaji dve sxt SA kde je par kliosu, kdyz by neco chciplo pak teprve rozvicim Omnitik
0 x
jsem lama berte ze je to tak

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Jeste blby dotaz dela ti to porad nebo v nejakym case linkuje ti to up down nebo 100, 10 down, neni ty 1100 treba vedro ? Predpokladam ze tam mas i neco jinyho nez toho omnitika ?
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

uplne nahodne, proste nekdy jednou denne nekdy trikrat, rychlost nepodrazuje, jen down po par sec up a zase down a up, treba 3x za zabou pak par hodin klid, jenomze mezitim na omnitiku zase v jiny cas na tim padem na jinem zarizeni co je venku a nehreje se navic je to vymeneno za novy kus abych vyloucil ze to nebylo starym omnitikem, tak to udela na portu ktery je slinkovan s SA, zase uplne nahodne nekdy jednou dene nekdy 5x, uplne totozne jak na AH. Ale tam uz bohuzel ty vypadky klient citi oboje :(
0 x
jsem lama berte ze je to tak

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Blbost zkousel si tu 1100 restnou do def a znovu nakonfigurovat ne ze skriptu nebo se zalohy nebo prehrat netinstalem? takova ta klasika? Neznamena ze kdyz neni na strese ze ji nemuze byt vedro je na pude nebo neke jinde ?
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

ze ji muze byt vedro to nepopiram, klidne mozne, nezkousel, je v provozu, vzit jiny a vymenit kus za kus muzu, asi budu muset, jineho me nic nezbude. Nicmene si myslim ze problem je jinde. Ok dobre tedy 1100 je vedro, tak tam padaji linky, up down jak se tomu zachce. Ale proc to delal stary omitik, ted to dela fungl novy, ktery tam vysi druhy den, ktery to ale nedela na portu jedna tedy pokud neni shozen tou 1100 ale na portu jinem kde je SA??? Trochu dost divne ne?
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

tady je log
Přílohy
up down (3).jpg
up down (3).jpg (171.3 KiB) Zobrazeno 3614 x
0 x
jsem lama berte ze je to tak

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Divny to je. Pr. jak vysvetlis 922 jako AP konkt priveden v optice az do SFP co kazdy den v 17 - 18 hodin buch nedostupny pomoh az HW Reset. Vymena deska a je to OK ale deska na stole normalne jede.. Taky nechapu. Z5 k tvemu problemu Omnituka si ted vymeni, ale dela to porad tak se vracime na zacetek co sakra ty kabely imho voda je desna svine jen mezi nama :D
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

dallsi fotka
Přílohy
up down (3 (2).jpg
up down (3 (2).jpg (153.75 KiB) Zobrazeno 3612 x
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

voda svine je to nepochybuji. kabely jsem zatim neprecvakaval, asi mi nic jinyho nezbude, nicmene jsem cetl ze nekde to nekdo resil ze je to chybou v mk, ale tam me nikdo neodepisuje tak jsem zalozil nove vlakno proto. Stejnak se mi to nezda, ano ze by tam byla vlhkost ana dvou mistech najednou :D navic resim to uz nejaky tyden a bylo tady u nas sucho, prselo teprve vcera poradne :D
0 x
jsem lama berte ze je to tak

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Postup u mne takovy prhreni roska pres netinstal na vsech zarizenich, precvakt konektory, pak bych menil zarizeni... Ale to jsem psal vyse samozdrejmosti je prehrni biosu a podobne....
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 6 years ago

no uvidime, treba se najde nekdo kdo to uz resil a vyresil, jinak ja to cele prolezu, nicmene dle me vymena kusu je minimalne stejna jako netinstall :D. netinstal se dela pak doma v klidku a na stole :D

kazdopadne dik aspon za nejake postrehy
0 x
jsem lama berte ze je to tak