❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

WoobmAP

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

WoobmAP

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Uz to jste to nekdo odzkousel rozchodil ? s rb 912 mi to nejak nechce slapat
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 8 years ago

Koupil, zasunul, připojil se přes WiFi na WoobmAP. Obdržel jsem adresu 192.168.4.2 s bránou 192.168.4.1.
Otevřel terminal a napsal telnet 192.168.4.1 a byl jsem v konzoli Mikrotika. Později jsem zjistil, že je pěkný terminál přímo na http stránce pro konfiguraci.
Konfiguruje se to přes internetový prohlížeč http://192.168.4.1. viz https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Woobm
WoobmAP obsahuje wifi procesor ESP8266 s cenou 1$. Sériová linka z procesoru vede do USB převodníku Prolific CP2102.
Každý Routerboard zná převodník serial-USB CP2102 už hodně dlouho, snad od verze 3.30. V Mikrotiku se automaticky vytvoří port, který se přiřadí ke SerialConsole.
Takže žádná věda.

Ještě doplním, že je možnost současně provozovat AP i Client jak to umí OpenWRT nebo fork LEDE.
1 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 8 years ago

ppp76 píše:Uz to jste to nekdo odzkousel rozchodil ? s rb 912 mi to nejak nechce slapat



Když je vložen modul ePCI nefunguje USB port
1 x