Dnes jsem zjistil že 4 MKT v síti mám přejmenovaný na HACKED. Dostat se do nich nemůžu, ale jinak zatím jedou jak mají.
Preventivně jsem změnil hesla na všech ostatních MKT .
Následně jsem zjistil, že DUDE, který mám naistalován na PC se neustále opakovaně snaží přihlásit na winbox portu na všechny zařízení definované v DUDE. Našel jsem to v logech cca 14 dní zpět každý den několikrát.
Nastavil jsem logování odchozího provozu na winboxport a z PC neustále letí požadavky na všechna zařízení v síti . Ve chvíli když DUDE shodím, požadavky ustanou.
Nepotkal se s tím už někdo ?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
HAKNUTY MIKROTIK
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
-
MilanT
- Příspěvky: 60
- Registrován: 9 years ago
U nas delal dude scan vsech zarizeni pres snmp, 30000p/s, v nastaveni serveru nastav defaultni snmp u zarizeni ze zadne snmp dude nema cist, musis si s tim pohrat jinak ty to bude delat neskutecny bordel v siti.
0 x
-
FairyTale
- Příspěvky: 36
- Registrován: 9 years ago
hapi píše:dude se přece připojuje službou winbox pokud mu to nazakážeš.
Jen pokud se pri zadavani zarizeni(pridavani) zaskrtne checkbox "router os", defaultne to zaskrtle neni.
0 x