Zdravim
Riesim taku zvlastnu vec...
neviete niekto ako je riesenie napajanie v RB433? ci napajanie aj cez jack aj cez poe je niekde spojene na zaciatku a az paotom to ide do prvej suciastky?
pretoze mam dve tyove jednotky blizko seba a cchcem ich zapojit do jednej anteny a teda do jedneho mikrotiku.... od obidvoch chcem dat napajanie aby ked jeden vypne druhemu to slo a chcem to zapojit:
prva pripojkja pojde do jack napajanie a pripojeny do eth2
a druha pripojka pojde priamo napajanie aj ethernet do eth1
Neviete ci to funguje ako pri nanostation m5 a nebude to robit ziadne problem?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
433 napajana z dvoch miest naraz aj cez poe aj cez jack
-
pedro4444
- Příspěvky: 849
- Registrován: 15 years ago
-
pavelsiman
- Příspěvky: 213
- Registrován: 9 years ago
Napájanie na ethernet 1 poe a napájanie na Jack sú oddelené dvoma diódami takze používané bude to napájanie ktoré bude mať vyššie napätie a keď vypadne pôjde z druhého. Sam mam par ks takto napájaných RB433 a nieje to problém.
0 x
-
pedro4444
- Příspěvky: 849
- Registrován: 15 years ago
pavelsiman píše:Napájanie na ethernet 1 poe a napájanie na Jack sú oddelené dvoma diódami takze používané bude to napájanie ktoré bude mať vyššie napätie a keď vypadne pôjde z druhého. Sam mam par ks takto napájaných RB433 a nieje to problém.
super toto som potreboval pocut diki za tvoj nazor..
a este malinky dotaz co ma len tak napada jasne teda ze clovek takto moze dat aj odlisne napajanie ze do jack 12v a do ethpoe 24v a pojde to z 24V
ale ked da clovek oba 24V ubnt napajania tak kazdy zdruj ma malinky rozdiel ze to bude 24,6 a druhy 24,7 a teda bude to riesit aj taketo male rozdiely a pojde to z 24,7 alebo sa mylim?
0 x
-
jopo
- Příspěvky: 280
- Registrován: 15 years ago
mame to tak riesene na viacerych miestach, oba zdroje napajania su origo ubnt zdroje, cize 24V. funguje to takto v kombinacii: antena nanobeam aj powerbeam, mikrotik je bud powerbox alebo rb750up.
0 x
-
pavelsiman
- Příspěvky: 213
- Registrován: 9 years ago
No pri takom malom rozdielom napätí to pôjde +- z oboch naraz keďže tým ze sa zaťaží jeden zdroj klesne na ňom napätie a prud sa tým rozloží medzi obe
0 x
-
forkman
- Příspěvky: 339
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: východní Čechy
Zpětná vazba u spínaného zdroje zařídí, že jeden ze zdrojů se prakticky vypne. Nezkoušet s obyčejným trafem používáme to taky. Klidně i s více zdroji a funguje to. Rozhodně lepší než řešit že soused odjel a vypnul si elektriku
0 x
-
pedro4444
- Příspěvky: 849
- Registrován: 15 years ago
presne super hosi diki za nazor 433 ide ako hodinky 
0 x