Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HW pro IPsec

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
zip
Příspěvky: 76
Registrován: 13 years ago

HW pro IPsec

Příspěvekod zip » 6 years ago

Zdravím,


jaký HW by jste mi doporučili pro 5 IPsec tunelu .., každá linka je o rychlosti 100MB/s hlavní jede na 1000 MB/s.
HW potřebuji pro linku 1000 MB/s, kde se budou všechny tunely zdržovat - nejlépe box rovnou od MK.

Děkuji.
0 x

zip
Příspěvky: 76
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zip » 6 years ago

Tak dle technické podpory, je možné nato použít jakýkoliv model CCR nebo RB1100AHx4 - což zavádí nějakým ale :( .. Jsem docela zvědav jak nejlevnější MK, chce utáhnout trafik o 500MB/s, kdyby se vše sešlo v jeden okamžik. U jiných výrobců se dané zařízení pohybuje v řádu tisících a oni by to zvadly okolo 20 tisíc to se mi moc věřit nechce ...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Technicky vzato ti nutí nejdražší mikrotiky. 1100AHx4 má papírově v ipsec přes 2 Gbps. U CCR to s podivem neuvádí ... ale akcelerace tam je hardwarová též.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

RB800 me v jednom ipsec tunelu udela 350Mbits a to je maximum me linky.

Tu 850gx2 jsem testoval, ale nebyla tak vykona jak ta RB800. Nebo ne alespon v me konfiguraci. Potreboval jsme tunel ipsec a potom dva gigove porty, jeden pro zalohu a druhy jako uplink do switche.

List of RouterBoards with enabled hardware support:
RB1100AHx4
hEX v3 (RB750Gr3 model only)
All Cloud Core Router (CCR) series devices
RB1100AHx2
RB1000
RB850Gx2 (only manufactured since 2016, serial numbers that begin with number 5 and 7)
0 x

zip
Příspěvky: 76
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zip » 6 years ago

Dokážete mi dodat i nějaké čísla ..? Ohledně vytížení MK atd ..? při rychlosti 100MB/s v tunelu ..?
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

zip píše:Dokážete mi dodat i nějaké čísla ..? Ohledně vytížení MK atd ..? při rychlosti 100MB/s v tunelu ..?



Tak ta RB800 pri nejakych prumernych 80mbits tak jede na cca 8procent. Dela jenom ospf,vlany a tunel, zadny nat, zadny queue
0 x