❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
RB1100AHx4 64 GB SSD, 4x 1,4 GHz, 13x Gigabit LAN, 2x zdroj
-
Petr Bačina
- Příspěvky: 1361
- Registrován: 11 years ago
- Bydliště: Horní Slavkov
- Kontaktovat uživatele:
Re: RB1100AHx4 64 GB SSD, 4x 1,4 GHz, 13x Gigabit LAN, 2x zdroj
Co od toho čekáte? Pořád to má jenom 4x1,4GHz, takže to bude pěkný ořezávátko. Taková 2x rychlejší 3011ka. Shaping možná tak 100-200Mb? Víc bych od toho nečekal.
0 x
-
ikk
- Příspěvky: 179
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Petr Bačina píše:Co od toho čekáte? Pořád to má jenom 4x1,4GHz, takže to bude pěkný ořezávátko. Taková 2x rychlejší 3011ka. Shaping možná tak 100-200Mb? Víc bych od toho nečekal.
Není to spise naopak, že RB3011 ma poloviční výkon než RB100AHx4
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Podle tabulek na MK, to má ve většině věcí tak 2x výkon, tak nevím, jaká je realita. Taky to má víc portů.
ikk píše:Petr Bačina píše:Co od toho čekáte? Pořád to má jenom 4x1,4GHz, takže to bude pěkný ořezávátko. Taková 2x rychlejší 3011ka. Shaping možná tak 100-200Mb? Víc bych od toho nečekal.
Není to spise naopak, že RB3011 ma poloviční výkon než RB100AHx4
0 x
-
Petr Bačina
- Příspěvky: 1361
- Registrován: 11 years ago
- Bydliště: Horní Slavkov
- Kontaktovat uživatele:
Vždyť to píšu, je to taková 2x rychlejší 3011ka... Kdyby tam mikrotik konečně nacpal něco co má větší frekvenci na jádro nebo optimalizoval software aby se zátěž rozkládala mezi jednotlivé CPU. Pak by to byl fajn router.
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Sorry, asi už moc koukám na PC. No jinak až bude na trhu i verze bez SSD, mohlo by to mít lepší poměr cena/výkon.
Jinak možnosti napájení, bezkonkurenční, ale DUDE, zatím těžce kulhá, tak snad se to zlepší
Jinak možnosti napájení, bezkonkurenční, ale DUDE, zatím těžce kulhá, tak snad se to zlepší
PetrBačina píše:Vždyť to píšu, je to taková 2x rychlejší 3011ka... Kdyby tam mikrotik konečně nacpal něco co má větší frekvenci na jádro nebo optimalizoval software aby se zátěž rozkládala mezi jednotlivé CPU. Pak by to byl fajn router.
0 x