Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nstream a kolisanie / vypadavanie pingu

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 16 years ago

NEchci se nejak zastavat D-COMu ale ty anteny jsou lazeny na urcitou frekvenci coz vypovida i o tvem vysledku
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 16 years ago

Dcomu se posledni dobou nejak nedari - uz je nekupuju, sli s kvalitou strasne dolu - uzkou pasmovou antenu nepotrebuju, PROWAX rulezz.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 16 years ago

s prowaxem zkusenosti nemam, chystal jsem se nasadit ty jejich limcovky ale odradila me drobet cena
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 16 years ago

doktor píše:NEchci se nejak zastavat D-COMu ale ty anteny jsou lazeny na urcitou frekvenci coz vypovida i o tvem vysledku


to chapu...nerozumim teda tomu, proc pisou v datasheetu 5.4 az 5.7 +/- 3dBi... a ve skutecnosti je to +/- 20 ...to si mam jako objednavat u nich anteny delany primo na frekvenci? :shock: :D
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 16 years ago

na skoleni na Pradedu mi to rikali, ze se vdycky ptaj, jestli se to ma naladit navrsek nebo naspodek pasma
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 16 years ago

doktor píše:s prowaxem zkusenosti nemam, chystal jsem se nasadit ty jejich limcovky ale odradila me drobet cena


Cena vyssi, PSV v celem pasmu pod 1,1 stoji za to :) Zisk taky v celem pasmu presne kolik udavaji (nejakych 25dB).

A hlavne u prowaxu je skvele to, ze oddeleni polarizaci je takove, ze spoje v opacne proste ani nenaskenujes (pokud teda neni par metru od tebe, tam se polarizace neuplatnuje :) ).
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 16 years ago

soooc píše:
doktor píše:s prowaxem zkusenosti nemam, chystal jsem se nasadit ty jejich limcovky ale odradila me drobet cena


Cena vyssi, PSV v celem pasmu pod 1,1 stoji za to :) Zisk taky v celem pasmu presne kolik udavaji (nejakych 25dB).

A hlavne u prowaxu je skvele to, ze oddeleni polarizaci je takove, ze spoje v opacne proste ani nenaskenujes (pokud teda neni par metru od tebe, tam se polarizace neuplatnuje :) ).


ty nase Dcomy jsou asi naladeny na vrch pasma :)) ted jsem se koukal na ten Prowax, byl jsem u nich na stanku na Invexu, ovsem jsem netusil, ze ceny budou takovy... to i starej WAX byl levnejsi :))
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 16 years ago

sub_zero píše:
soooc píše:
doktor píše:s prowaxem zkusenosti nemam, chystal jsem se nasadit ty jejich limcovky ale odradila me drobet cena


Cena vyssi, PSV v celem pasmu pod 1,1 stoji za to :) Zisk taky v celem pasmu presne kolik udavaji (nejakych 25dB).

A hlavne u prowaxu je skvele to, ze oddeleni polarizaci je takove, ze spoje v opacne proste ani nenaskenujes (pokud teda neni par metru od tebe, tam se polarizace neuplatnuje :) ).


ty nase Dcomy jsou asi naladeny na vrch pasma :)) ted jsem se koukal na ten Prowax, byl jsem u nich na stanku na Invexu, ovsem jsem netusil, ze ceny budou takovy... to i starej WAX byl levnejsi :))


Bavil jsem se s nima - pokud chces jednu antenu je to dost drahe (5500), pokud uz chces 2, tak je cena uz lepsi (8000 za obe). Takze se to chce zeptat, za kolik by ti jich treba 10 prodali :).


Jinak souhlas, ze cena neni nejmensi, ale holt za kvalitu se plati.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 16 years ago

nebavme sa tu o antenach... d-com su dobre, ale samozrejme su aj lepsie...

no ale spat k nstream. je jasne, ze nstream protokol funguje tak, ze sa data zbalia do tzv ramcov a tak posielaju dalej a na druhej strane sa rozbalia... preto treba ten silnejsi CPU.
takze je mozne, ze moj P3, 866MHz nestiha tento nstream? Tecie tade uz 15 mbitov a bude to asi za chvilu 25 mbitov. Mozno to proste tie procesori nestihaju a preto natahuju pingy.
tie obrazky, ktore tu ukazoval jeden z vas boli krasne... ale predsa tam boli 3,2 GHz stroje a ten vykon uz nieco spravi...

este raz sa chcem spytat... to vytazenie, tych 30mbitov s pingami do 10ms fakt realna prevadzka? Kolko bolo na druhej strane spoja ludi?
0 x

mashinepistole2
Příspěvky: 783
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mashinepistole2 » 16 years ago

Mozne to je , ja ked som skusal btestom HW na dva spoje , pri nejakych 20mbps bol procak stredneho pc cez ktory len prechadzal trafik na 60tich percentach a to je tam P4 3Ghz .
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 16 years ago

mashinepistole2 píše:Mozne to je , ja ked som skusal btestom HW na dva spoje , pri nejakych 20mbps bol procak stredneho pc cez ktory len prechadzal trafik na 60tich percentach a to je tam P4 3Ghz .


no mne tam ide vytazenie do 30 percent...
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 16 years ago

mato1 píše:
mashinepistole2 píše:Mozne to je , ja ked som skusal btestom HW na dva spoje , pri nejakych 20mbps bol procak stredneho pc cez ktory len prechadzal trafik na 60tich percentach a to je tam P4 3Ghz .


no mne tam ide vytazenie do 30 percent...


Zdravim, co jsem to testoval a porovnaval typy provozu (mimo jine jsem zkousel i udelat dve wds a svazat je) tak ten se mi nstreme dual choval podobne pri velkem UDP provozu.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 16 years ago

no takze som vyriesil problem... vymenil som klasicke cm9 s klasickymi pigtailmi (znacky wavearena) az vykonne karty XR5 + kvalitny hruby kratky pigtail...

karty som stiahol na 0 db, signal mam -58db az -60db... pri realnom trafficu 10 mbit mam pingy od 0 do 6ms... pingy nad 3ms su len velmi zriedka, ked sa pusti 500 pingov, avg z nich je 0.

myslim ze idealny spoj...


ked som k tejto realnej prevazdke pridal BT s obmedzenim na 10mbit, tak da sa povedat, ze tade tieklo 18-20mbit (zhruba polovica je realny traffic) s odozvy su stale krasne... avg vychadza na 2ms, najvacsi ping je 11ms, ale tych vacsich je naozaj len zopar... zhorsenie oproti predoslemu testu je zhruba mozno o 10-15%
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 16 years ago

mato1 píše:no takze som vyriesil problem... vymenil som klasicke cm9 s klasickymi pigtailmi (znacky wavearena) az vykonne karty XR5 + kvalitny hruby kratky pigtail...

karty som stiahol na 0 db, signal mam -58db az -60db... pri realnom trafficu 10 mbit mam pingy od 0 do 6ms... pingy nad 3ms su len velmi zriedka, ked sa pusti 500 pingov, avg z nich je 0.

myslim ze idealny spoj...


ked som k tejto realnej prevazdke pridal BT s obmedzenim na 10mbit, tak da sa povedat, ze tade tieklo 18-20mbit (zhruba polovica je realny traffic) s odozvy su stale krasne... avg vychadza na 2ms, najvacsi ping je 11ms, ale tych vacsich je naozaj len zopar... zhorsenie oproti predoslemu testu je zhruba mozno o 10-15%


teraz je otazka... bol problem s kartami alebo pigtailami? no uprimne poviem, ze v poslednej dobe nie som bohvie ako spokojny s cm9... jedno je vsak iste, urcite vymenim vsetky karty co mam na hlavnych spojoch za tieto vykonne karty, jednak sa dostanem viac do limitu, jednak dosiahnem lepsi signal, jednak sa nemusim bat ze mi odpadne ten smejdovy pigtail z karty a mam istotu ze je na spoji rezerva... proste tie karty maju same vyhody - aspon podla mna... ked sa stiahnu na minimalny vykon, tak to je uplna parada...
0 x