Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Routerboard RB532A zvláštní chování

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Routerboard RB532A zvláštní chování

Příspěvekod Martin_H » 17 years ago

Zdravím, mam poznatek který se stal dnes a dost mě vyděsil protože nevím co mám od toho čekat.

Kopíroval jsem od kámoše data rychlostí asi 10 mbit/s, po 1 hodině zhruba se routerboard resetnul a pak to během pulhohiny udělal ještě 15x teï jede jako by se nic nedělo.

Trafem to není používám kvalitní koupené v GESu které dávají 18V/3,5A určený pro notebooky(pro zajimavost model MW 2102GS). Mimo to je napojen na přepěovou ochranu se zálohou od APC. Je v něm zasazená jediná karta RB52 která dělá AP na 2,4 GHz. Routuje a je připojen ke Compexu který běží jako PtP na 5,8 GHz.

Zvláštní poznatek taky je když skusím bandwidth test na jiný mikrotik z RB532A na PC tak mi vyletí zátěž cpu na 100% zvlaštní je že když tento test pustím jako upload myslím tak zátěž nejde přes 40% opačně je 100% a nebo když skusím průtok oba směry totéž tedy 100%. Když tenhle test zapnu na PC a jde na RB532A a skusím nic to nepřenáší a na routerboardu vyletí zátěž taky na 100%.

Používam licenci 2.9.46
Poraïtě pokud můžete co by to mohlo být nebo jestli se s tímhle někdo setkal a jak to řešil. Tohle mě utvrzuje že mám všude kde je to možné nasazovat PC a je klid. Bohužel ne všude je to možné.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

Důvod samovolnýho resetu neznám. Snad leda že bys tam měl nastavenej watchdog a že by se nedopingnul a udělal reset. A to s tím bandwidth testem a CPU je naprosto normální. Ty data, který se přenášejí při testu se musí někde vygenerovat a ta mašina, která generuje pak jede naplno.
0 x

Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Martin_H » 17 years ago

Díval jsem se na ten watchdog a vše je ok. Není tam ping nastavený jenom když je nějaká chyba tak a se to resetne.
0 x

Bobos
Příspěvky: 48
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Bobos » 16 years ago

Martine koukni se na web i4 - resili tam reklamace rb ktery pri zatizeni padal . pry je to nevhodnym kondikem na PSU u RB
0 x
Bobos

pavelcr
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pavelcr » 16 years ago

ja koupil v GESu take trafo ktere mam na RB 133 ale to me pri zapnuti do stejneho okruhu jak je muj server ktery je postaven z P4 a deska intel s vykonym zdrojem "znacku ted nevim" tak me ho restartuje :shock: . I s UPSko.
Kdyz pouziju zdroj 18V zdroj primo pro RB tak vse jede jak ma.
Jeto divny ale jeto tak :!: .
Ted nevim znacky ale podivam se a napisu je sem.
0 x

Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Martin_H » 16 years ago

Asi je to opravdu tak. Taky jsem našel tu zprávu na i4 že je nějaká vadná serie či co. A vypadá že zrovna tenhle jeden kus který je vadný mám. Při tom jich mám více těch routerboardů a dělá to jen tento poslední co jsem koupil.

pavelcr: Nevím jakou máš tu upsku ale stalo se mi na hlavním bodě kde jsou do upsky zapojeny dva pc a nějaké ty ptp zařízení ze spojů asi 5 tak že se mi v poslední době prostě resetoval hlavní router kde mam shaping fw a další věci. Zvláštní bylo že jen ta jedna zásuvka z 8 (byla a stale je to apc back ups 700 cyberfort 2). Volal jsem na Apc podporu a tam mi napsali že mám asi vadný kus a poslali mi nový a bez problémů. Zvláštní je že to začalo dělat asi tak až po 1 roce.
0 x