Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

rb532 v modu bridge

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

rb532 v modu bridge

Příspěvekod neverhappy » 16 years ago

Vim ze se to tu resilo, ale nejak jsem to nerozjel.
Potrebuji spojit dva routery s verejnema adresami 85.xx.xx.44 (ktery je poskytovatele (CRA) na router s adresou 85.xx.xx.46 (muj hlavni router).
Nyni je to reseno dvema Ovislinkami 192.168.1.1 a192.168.1.2 v mode Bridge (byl 4Mb FD). Nyni je 10Mb FD a ovisi to nestihaji, proto bych chtel nahradit RB532A. Nevim si rady s nastavenim RB532, udelal jsem na obou bridge s ether na wlan. problem je ze nemuzu pouzit adresy na stejne siti jako routery a routovat pro me nema smysl, kdyz veskery route ja na mym hlavnim routeru. proto potrebuji nastavit tak, aby jeden RB mel adresu napr 192.168.1.1 a druhy 192.168.1.2 a mohl je zapojit na ethernet routeru ISP a muj. Je mezi nima asi 1 Km. Proste jen nastavit a vymenit za ovislink.
jinak pripojit se na ne da.
IP 84.244.73.30 to je ten co by mel byt u routeru ISP
IP 84.244.73.31 to je client co by mel byt u me doma napojenej do hl. routeru
jmeno i heslo je: demo

Diky za podnety
Popripade pokud by nekdo vedel a byl z okresu Blansko a byl ochotny prijet a pomoc mi s nastavenim, budu rad, samozrejme zaplatim

mail r-u-m@seznam.cz
ICQ 154-665-739
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

10 FD bych netahal pres RB532 bude to tak tak a ze by mely vyssi bandwidth nez 2 Ap na 5g v bridge dost pochybuju, ja bych pouzil 2xPC a Dual Nstreme, nebo RB333 a to same, ale tam zas neni odladeny ROS takze zatim ne, nebo nejlepe 10G kdo ma konekt 10FD by nemel mit problem s cenou 10G, pripadne pokud je to blizko tak treba LaserBit,Nebo i zalohovana Ronja.
Jeste k tomu nastaveni udelej to ve WDS to je transparentni reseni ale dost pochybuju ze to pojede 20Mbit
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 16 years ago

Radiokomunikace mi stezi dovoli na jejich prevadeci 10G, i tech 5G bude problem.Dva PC pouzit nemuzu. Na prevadec je povolen 1KW a uz tam jsou TV zesilovace, T-Mobile a Oskar. a zalozni zdroj CRA s routerem. Vim ze existuje nejake udelatko, aby to drzelo jen desku s wifi a procesorem, ale to se mi zvedne dost najem. CRA nejsou zrovna levni, za antenu 32x 25 cm platim 1500 mesicne.(vysilac se stavel v akci Z. Stavela ho cela dedina a pak se to bezplatne prevedlo na radiokomunikace, Ironie)
Jinak dva rb532A mi jedou 18Mb full takze tu 10 by meli zvladat v pohode. 10 MB me stoji 17 bez DPH a mam 70 lidi, nevim jaka by byla navratnost za 10G spoja vezmu li v potaz ze 5Ghz v cene 15 000,- mi staci a za dva tri roky za stejny penize koupim 10Ghz, a k tomu to potrebuji na 1Km spoj tak 10G povazuji za vyhozeny penize. Ale ted resim nastaveni RB532 tak k k tematu. WDS nejak na tomhle foru pomlouvate a me s WDS taky nic dobre nejelo. Cetl jsem neco o nejakem tunelu, ale to neumim, dost nechapu nastavovani tech MAC zarizeni pred a za mikrotikama, na router ISP ani nepingnu, ani nezjistim MAC, maj to nejak blokly, nebo co.
Naposledy upravil(a) neverhappy dne 08 Nov 2007 20:28, celkem upraveno 1 x.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

10FD pro 70 lidi ? to jsi velkorysy :) Jak rikam s ty 532A jeste mozna stoji za pokus do budoucna ale budes muset stejne menit za neco lepsiho. Spis by se mi libily 2x RB333 ale zatim je verze 3.0 haluz a na profi nasazeni bych do toho nesel. na 70 lidi ti s dobre nastavenymi HTB staci i 2Full pripadene deluxne 4full. Na 1km bych to zkusil tahle 10je spis na delsi skoky.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 16 years ago

tak jsem to rozjel ve wds podle
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Transpare ... o_Networks
Je jedno co je na ether portech, projede to vsechno, chova se to jako klasicky AP v rezime Bridge na klientovi v rezimu wds station se dokonce nemusi nastavovat zadna adresa.



vse v default v rezimu Nstreme se strasne vytezoval procesor i po vypnuti Btestu (asi 40%)
0 x