Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s resetem času a logu při rebootu

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Dom
Příspěvky: 49
Registrován: 18 years ago

Problém s resetem času a logu při rebootu

Příspěvekod Dom » 18 years ago

Mam problém

Jde nejak ošetřit reboot routerboardu(baterie ap.),aby se tyto hodnoty nevymazali.jede mi na tom jednoduchý shaping s časovým rozdělením a v připadě restartu je vše v haji a musi se to nakonfigurovat znovu.

NTP nepotřebuji,potřebuji aby to bylo nezávislé na všem ostatním.

Díky

Dick
0 x

Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 245
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Buchar » 18 years ago

Tak to by mě prosím též zajímalo ... nevíte prosím někdo odpověï?
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

zeby UPSka ?

to se jako smazou zaznamy s QUEUES ? coze ?
0 x

Uživatelský avatar
Jan Holub
Příspěvky: 210
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Jan Holub » 18 years ago

Co pouzit NTP server, to ti nestaci?? Nebo to neni na netu?
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 18 years ago

Mám dva MK za sebou, na MK1(PC) to funguje bez problémů, ale na MK2 (RB532) ani náhodou. Ten MK2 je připojen k MK1 jako klient a na něm mám i AP s několika připojenými klienty. Mám tam nastavenu změnu šířky pásma v určitém časovém období. Po resetu je čas nastaven jako při prvním spuštění RB. Na obou mám shodné nastavení NTP client - Multicast - primary NTP server 195.113.144.201 a Secondary NTP server 195.113.144.238. Když si pingnu na obě IP NTP serverů bez problémů i z Terminalu MK2, tak nechápu v čem je problém.
0 x

Uživatelský avatar
Jan Holub
Příspěvky: 210
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Jan Holub » 18 years ago

Nemas na MK1 nastavene nejake filtry ze ti ten ntp neprojde? Muzes taky zkusit nastavit unicast synchronizaci (treba na 195.113.144.201, 207.46.130.100) Obejit bys to mohl taky tim ze si na MK1 spustis ntp server a MK2 se bude synchronizovat s nim. Logovani muzes nastavit na disk, ale vzhledem k zivotnosti flash pameti to neni idealni. Popripade loguj na nejaky remote server.
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 18 years ago

Na MK1 NTP server a u MK2 nastaveno Client - unicast a IP MK1. A jede to. Děkuji za radu. :D
0 x

Dalle
Příspěvky: 12
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Dalle » 16 years ago

Pokud chces zachoval LOG, mrkni do /system logging a poprepinej si co chces z pameti na disk. Bude se ti to zachovavat. LOG nemiva moc velkou velikost, nemel by to byt problem.
0 x