Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Napájení pop ethernetu

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
novajz
Příspěvky: 97
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Napájení pop ethernetu

Příspěvekod novajz » 17 years ago

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali někdo nevíte jak rozchodit, respektive na které piny eth1 zapojit to napájení, aby mi to jelo po ethernetu??? Nechce se mi tam tahat toliko kabelů. Nomentálně to řeším tak, že utp zapojím na half duplex a zbylé použiju na napájení ta, že cvaknu Jacka a napojím na utp kabel. Ale dyt ten MT by to mel umet i na ether1, bez nějakého cvakání. Ale bojím se to zapojit jen tak, navíc nevím na které piny + a na které - . Nerad bych ho odpálil. Jo a standartně se k RB133 prodává trafo, 18V 0,8A, nemyslíte, že ten proud je dost málo na tři wlanky???
0 x
Novajz
Zelenáč, ale snažím se, je to moje hobby

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Ahoj POE chodi v pohode ja pouzivam pasivni redukcez i4 asi za 200,- Jinak na Eternetu mas 1,2 a 3,6 mas data tudiz 4,5 a 7,8 je napajeni, ovsem ktery draty jsou spojeny spolu to nevim, musel bych to omerit na redukci :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 17 years ago

novajz píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali někdo nevíte jak rozchodit, respektive na které piny eth1 zapojit to napájení, aby mi to jelo po ethernetu??? Nechce se mi tam tahat toliko kabelů. Nomentálně to řeším tak, že utp zapojím na half duplex a zbylé použiju na napájení ta, že cvaknu Jacka a napojím na utp kabel. Ale dyt ten MT by to mel umet i na ether1, bez nějakého cvakání. Ale bojím se to zapojit jen tak, navíc nevím na které piny + a na které - . Nerad bych ho odpálil. Jo a standartně se k RB133 prodává trafo, 18V 0,8A, nemyslíte, že ten proud je dost málo na tři wlanky???


jako standart to stačí to trafo, ale pokud tam chceš dát 3 karty tak je to podle mě málo a dal bych silnější
0 x

novajz
Příspěvky: 97
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod novajz » 17 years ago

zkuste to někdo proměřit, který drát je který. Jen tak pro zajímavost, jestli můžete.
0 x
Novajz
Zelenáč, ale snažím se, je to moje hobby

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

vzdyt na tom origo mikrotikovskem POE je to myslim primo na nem graficky znazorneno ktery je + a ktery - ... Tzn, kdyz si koupis to POE a nacvaknes kabel dle standartu (OranžováB;oranžová;zelenáB;modrá;modráB;zelená;hnědáB;hnědá) nemusis vubec resit kde jsou nejake plusy nebo minusy......
0 x

novajz
Příspěvky: 97
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod novajz » 17 years ago

no to já vím, to mi je jasné, ale čistě ze zvědavosti chci vědět, které to jsou
0 x
Novajz
Zelenáč, ale snažím se, je to moje hobby

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 16 years ago

novajz píše:no to já vím, to mi je jasné, ale čistě ze zvědavosti chci vědět, které to jsou


Modré jsou (+) a je to střed napájecího konektoru. A Hnědé jsou (-) a je to pl᚝ napájecího konektoru
0 x

novajz
Příspěvky: 97
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod novajz » 16 years ago

Dikas za odpoved. Jinak na 3xwlan pouzivame ted trafo 18V 3.6A a jede to v pohode, na orig trafu byly restarty a ruzne vypadky. Akorat me sere to odpadavani klientu na tom Atherosu, ku..., zkusim jednu R52
0 x
Novajz
Zelenáč, ale snažím se, je to moje hobby

aj_rade
Příspěvky: 175
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aj_rade » 16 years ago

novajz píše:Dikas za odpoved. Jinak na 3xwlan pouzivame ted trafo 18V 3.6A a jede to v pohode, na orig trafu byly restarty a ruzne vypadky. Akorat me sere to odpadavani klientu na tom Atherosu, ku..., zkusim jednu R52

kdybys pouzival atheros AP tak ti odpadavat nebudou. Delaji to s oblibou Realtek8186, cili Ovis54xx apod.
0 x
admin sítě PLnet

novajz
Příspěvky: 97
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod novajz » 16 years ago

No jasne, to mi doslo, ale vymenili jsme stavajici apecka a nasadili mikrotiky jako ap. Jenže oni klienti už měli edimaxy nebo ovisy a obejdi všechny uživatele. V pátek zkusím R52ky a uvidíme, snad to nějak pojede.
0 x
Novajz
Zelenáč, ale snažím se, je to moje hobby