Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mk a odpajanie klientov na 2,4

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

mk a odpajanie klientov na 2,4

Příspěvekod asdewq » 16 years ago

viem ze sa to tu uz par krat preberalo no zatial som nenasiel ziadnu definitivnu odpoved... pisalo sa tu o slabom signale... ale ved cm9 ci r52 ma citlivost -90db... takze nejakych -70 je podla mna viac ako dost.... zatial som dosiel skor k zaveru ze problemom je samotny fakt prepinania rychlosti.... a prepina to rychlosti kolko krat uplne nezmyselne... mam takyto problem v kombinacii rb532+r52 ako ap a rb133c+r52 ako klient... signal -72 a bola to hruza... spoj sa rozpadal tak do pol hodiny pri komunikacii pinky kludne 300-500ms a pod... ked som nastavil aj ap aj klienta rate aj basic rate len 11mbit, spoj ozil, vsetko v pohode.. lenze pri 11mbit basic rate sa mi tam zasa nepripoji nic ine okrem mk aspon podla toho co som skusal... takze mate dakto dajaky napad ako fixnut rychlost napevno a funkcne?
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 16 years ago

Nojo, ona taky žádná definitivní odpověï není... :D Vše je individuální. Mě se taky určitá skupina klientů několikrát denně odpojuje. Zničehonic se jeden odpojí a pak najednou za ním hned druhý, třetí... atd... A tak pořád dokola, někdy i půl hodiny. Bohužel při tomto kolotoči dotyčným jede net pěkně mizerně.. Přitom signál který od nich mám je -65. Jsou jen kousek od AP a mají různá přijímací zařízení, takže určitým chipsetem v přijímači to není. Jediné, co mají společné je to, že jako klientskou anténu mají 8dB polskou placku značky DIPOL. Taky jsem u jednoho klienta zjistil, že přestože já od něj mám signál OK, on ode mě má hodně slabej. U ostatních to předpokládám bude stejný. Zatím to neřeším, příští týden budu stavět 12m vysokej stožár a APčko přesunu na něj a místo všesměrovky dám dvě sektorovky, který mají lepší vyzařovací úhly a pak se uvidí. Přinejhorším jim vyměním antény.

Sice CM-9 má vysokou citlivost, ale podle mě hranice kvality signálu bez výpadků je tak kolem -75dB. Mám samozřejmě i takové klienty, kteří mají -77dB, někteří i -80dB (v APčku je XI-626) ale u nich se už projevují výpadky paketů a při větším datovým toku rostou rapidně pingy.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

Ahoj to odpojovani me dela u nekterych taky AP je CM9,rekl bych ze to souvisi s rusenim, faktem je ze u CL zarizeni orinoco jsem to asi jeste nezahlid jen u realtecu hlavne tech starsich cc&c je uz ok.Jak to odstranit nevim ale na 5ghz to nedela ;)
0 x