Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

a zase to pptp ovsem tentokrat na RB-532

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

a zase to pptp ovsem tentokrat na RB-532

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

Mno nedari se nahodit ... :-/ pise to Chyba 619 Nelze vytvorit pripojeni ke vzdalenemu pocitaci ...
Firewall PRAZDNA a v service ports je povoleny GRE a PPTP
skousel sem to jak se sifrovanim tak bez ... bez uspechu ...
Na compu mi to fachalo jak na 2.8.28 tak na 2.9.6(snad) tusim tak nefim ... Je to nejaky divny

pomrkejte obrazek zda tam nemam neco blbe ..

http://img267.imageshack.us/my.php?image=pptp2cg.jpg

Diky oo velcii guru za kazdou radu ...
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 18 years ago

Chyba 619

Pokud se Vám zobrazí Chyba 619 a jste vlastníkem Windows XP SP2, není ještě nic ztraceno...
Můžete využít protokolu L2TP/IPSec. Jak na to?
Majitelé Windows XP SP1 si musí nainstalovat update KB818043.


Nevim ci sa to vstahuje k vasmu problemu, u nas na jednom klientskom PC to robilo tiez chybu 619...
Na rozbeh pomuze mozno toto... https://217.11.242.240/navodxp.html

Na MT asi treba rozchodit ipsec apod. Ale k tomu vam nepomozem...

btw, na 2,96 ide PPTP ok.
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

zlobi a zlobi a zlobi at uz skousim komprese a kodovani na mikrotiku
a nebo na winech kde upresnuju nastaveni ...

divny je ze
v logu to hodi :

TCP connection established from MOJE-IP
<pptp-0> Waiting for call
<pptp-0> terminating
<pptp-0> disconnected

Jo jinak sem do toho RB hodil 2.9.8 ale porad stejne ...
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

potrebuju to mezi MT a WIN ..

nedari se ani rozchodit MT MT , kdyz sem testoval na 2.8.28 tak sem si vytvoril pptp server a nastavil sem si i rovnou na tom samem mikrotiku klienta a voskousel sem to , fachalo paradne , v 2.9.8 to same chci udelat nastavim server vyberu profil , nastavim klienta na tom samem MT vyberu stejný profil - za boha se to nespoji porad je tam dialling disconnect .... ve firewall mam zapnuty (povoleny) jak gre tak pptp ...

tak uz nefim cim to muze byt (firewall rule je UPLNE prazdnej)
testněte to prosim nekdo , nastavte si pptp server defaultni profil nastavte ipcka , a rovnou nastavte klienta kterej bude vytacet localhost s vasim nastavenym uz jmenem a heslem ... zda se vam to spoji ci ne .... Staci jen aby tam byl running a pocital se uptime ...


rozchodil sem pouze na 2.9.8 pptp Klienta na 2.8.28 pptp server
z win to same v pohode na 2.8.28 server

Jinak mam RB-532 s LEVEL 5 takze tam by nemel byt problem s nejakym omezenim .....
0 x

Chimiak
Příspěvky: 68
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chimiak » 18 years ago

Zdravim, nevim jsetli moc pomuzu, ale mel jsem podobny problem a reseni je vcelku jednoduche: pri zadavani vpn spojeni na windows musis zadat ip adresu routeru toho rozhrani ze ktereho pristuujes, priklad:
RB: wan: 192.168.1.1 lan: 192.168.2.1
kdyz jdes z wan tak musis zadat wan adresu kdyz z lan tak lan, jinak to nefunguje!
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

Skusim to mne nenapadlo a urcite to tak nemam ... Uz abych byl doma ...
0 x

Steebe
Příspěvky: 110
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Steebe » 18 years ago

JOOO je to tim - taky sem natvrdo nastavil typ VPN PPTP
nejdriv to na mne vyblilo ze to nepodporuje sifrovani upravil sem profil a huraa :-D uz to jede

Klaním se oooo velkcí guru :-D
0 x

Uživatelský avatar
pepop
Příspěvky: 96
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepop » 18 years ago

Chimiak píše:Zdravim, nevim jsetli moc pomuzu, ale mel jsem podobny problem a reseni je vcelku jednoduche: pri zadavani vpn spojeni na windows musis zadat ip adresu routeru toho rozhrani ze ktereho pristuujes, priklad:
RB: wan: 192.168.1.1 lan: 192.168.2.1
kdyz jdes z wan tak musis zadat wan adresu kdyz z lan tak lan, jinak to nefunguje!

hoj cece nejak nechapiu kam a co mam zadat? .muzes me to malinko popsat kam to mam zadavt tu adresu routeru ve win?
0 x
pepop

Chimiak
Příspěvky: 68
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chimiak » 18 years ago

No ve windows si musis vytvorit vpn tunel a zadavas to do nej. Navod je tady: http://infoacceso.upv.es/english/accwla ... in2000.htm sice na win 2000 ale v xp je to stejne


pepop píše:
Chimiak píše:Zdravim, nevim jsetli moc pomuzu, ale mel jsem podobny problem a reseni je vcelku jednoduche: pri zadavani vpn spojeni na windows musis zadat ip adresu routeru toho rozhrani ze ktereho pristuujes, priklad:
RB: wan: 192.168.1.1 lan: 192.168.2.1
kdyz jdes z wan tak musis zadat wan adresu kdyz z lan tak lan, jinak to nefunguje!

hoj cece nejak nechapiu kam a co mam zadat? .muzes me to malinko popsat kam to mam zadavt tu adresu routeru ve win?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 18 years ago

Mohl by zde dat ,prosim, nejake podrobnejsi info, jak nastavit to VPNko na MT tak aby fungovalo?? MocX diky!!!
0 x

milanf
Příspěvky: 8
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod milanf » 18 years ago

Steebe píše:Mno nedari se nahodit ... :-/ pise to Chyba 619 Nelze vytvorit pripojeni ke vzdalenemu pocitaci ...
Firewall PRAZDNA a v service ports je povoleny GRE a PPTP
skousel sem to jak se sifrovanim tak bez ... bez uspechu ...
Na compu mi to fachalo jak na 2.8.28 tak na 2.9.6(snad) tusim tak nefim ... Je to nejaky divny

pomrkejte obrazek zda tam nemam neco blbe ..

http://img267.imageshack.us/my.php?image=pptp2cg.jpg

Diky oo velcii guru za kazdou radu ...


v nastaveniach profiloch musis mat uvedenu lokalnu adresu a taktiez aj remote adresu. myslim ze to nestaci mat len v secrets. moj osvedceny sposob ale je spravit si rovno ip pool, a tento ip pool pridelovat do remote adresy. jo a pripadne ak sa jedna o neverejne ip adresy pridaj si dstnat a srcnat do firewallu. inak mas vsetko ok.
0 x

misiak_pb
Příspěvky: 30
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Bratislava/SVK;Povazska Bystrica/SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod misiak_pb » 17 years ago

Steebe píše:zlobi a zlobi a zlobi at uz skousim komprese a kodovani na mikrotiku
a nebo na winech kde upresnuju nastaveni ...

divny je ze
v logu to hodi :

TCP connection established from MOJE-IP
<pptp-0> Waiting for call
<pptp-0> terminating
<pptp-0> disconnected

Jo jinak sem do toho RB hodil 2.9.8 ale porad stejne ...


Zdravim ... Presne tento isty problem mam aj ja ...
Proste Win hadze stale hlasku 619.
Akurat ze mam troska ine scenario.
ADSL Router ktory natuje a Mikrotik za nim ktory shapuje atd ...
Mohlo by to byt ze ten router nieco blokuje ? na nom mam port forward pekne spraveny na ten mikrotik .... ??

Dik za radu ...
0 x