Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ROUTERBOARD 133/C

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
rroxtedy
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

ROUTERBOARD 133/C

Příspěvekod rroxtedy » 17 years ago

Sem můžete psát dotazy ohledně RB 133 a RB 133c.

Zajímá mě jestli je RB133 vhodné jako domácí getway??

RB 133 by byl přenosný, doma mám jiného providera než u mé hokly, vždy je IP přidělována DHCP serverem, od RB133 chci aby rozpoznal přidělenou IP a internet dělil mezi wlan a ether1 až ether3 rovným dílem, zmákne to RB133,nebo je lepší pro tento účel nějaký klasický wifi router??
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 17 years ago

rroxtedy píše:Sem můžete psát dotazy ohledně RB 133 a RB 133c.

Zajímá mě jestli je RB133 vhodné jako domácí getway??

RB 133 by byl přenosný, doma mám jiného providera než u mé hokly, vždy je IP přidělována DHCP serverem, od RB133 chci aby rozpoznal přidělenou IP a internet dělil mezi wlan a ether1 až ether3 rovným dílem, zmákne to RB133,nebo je lepší pro tento účel nějaký klasický wifi router??


Tak koukam, ze sis to porad jeste nekoupil :)

Ano da se to takto realizovat. Levnejsi ale bude, kdyz si koupis neajky wifi router. Taky to bude z hlediska konfigurace podstatne jednodussi. Na tvem miste bych si, pokud nechces resit site nejak dele a vice, koupil obyc wifi router.
0 x

rroxtedy
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rroxtedy » 17 years ago

Jo, zatím jsem si ho (RB133) nekoupil, protože ho nepotřebuju...(mám doma ASUS WL-500gP s DD-WRT a OVISLINK WMM3000R,ale chtěl bych wifi rozumět o trošku víc...tak proto přemýšlím nad RB, už jsem toho o RB přečetl dost a myslím si že už bych ho nastavil...tak si ho asi koupím,ale připadá mně to trošku jako za hodně peněz málo muziky...Propustnost třeba oproti SPARKLANU, nekompatibilita s ovœtatníma wifi,slabý procesor!!, atd.Neměla by RB 133 problém s wifi mého ntb?Abych si nekoupil RB za tři litry a pak si to s ntb nerozumělo,bych pak doma měl celkem drahou mašinku:)
0 x

Blurcak
Příspěvky: 39
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Blurcak » 17 years ago

rroxtedy píše:...ale připadá mně to trošku jako za hodně peněz málo muziky...


spis by to melo byt "na malo muziky" slaby procesor to te je nataktovany na 175MHz nic neznamena. Mel sem jako router wrt54g v2.2 takt 216MHz (dd-wrt v23 sp2 special) na linku 5M/512k, vytizeni pri stahovani pres torrenty 30-50% a sekal se dycky kdyz sem u nej nesedel. Ted mam RB133 vytizeni do 10% zatim jede ok. A i to jemnejsi nastavovani ma sve vyhody
0 x

rroxtedy
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rroxtedy » 17 years ago

Jak je to s tou kompatibilitou? CHodi RB133 se vsim? Kdyz na RB133 pouziju WPA2, bude chdit s notebookem dobre? Jake mate zkusenosti?
0 x

fcc
Příspěvky: 43
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fcc » 17 years ago

Zas bych to s tou pomalosti moc neresil. Je pravda , ze RB 133 neprotahne vic nez 12 Mbit jednim smerem,ale polozme si ruku na srdce, potrebuju to nekdo pro domaci pouziti ??. Pokud ma nejake super extra pripojeni tak jo, ale pokud ma standart, jako 98% lidi ,tak ne a to i s QOS a jinyma ficurkamam. Ohledne kompatibily asi tohle: co si tam strcis to tam mas, karticky si muzes menit do haleluja a to by bylo aby nektera nebyla s tvojem notebookem kompatibilni. Problem spis vidim jinde. Aby jsi z Mk dostal co potrebujes stravis hodne casu nad manualem a dotazovanim ruznych for jako tohle. Proto je opravdu jednodussi, koupit si nejakou all in one krabicku.

S pozdravem Pavel
0 x

rroxtedy
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rroxtedy » 17 years ago

Když použiju RB133 jako clienta a AP současně, jak mně MT rozdělí rychost? když nebudu mít zaplé žádné QOS....ani jiné pravidlo určující rychlost...A na AP se připojí 2 clienti....Bude rychlost rozdělená 50% na 50%? nebo nějak haluzvě??

Dík
0 x

Mastel
Příspěvky: 9
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Piešany / SK

Příspěvekod Mastel » 17 years ago

Ahojte.

mam jeden AP, ktory ba som rad vymenil za RB 133. Bude 133 postacovat (hlavne mi ide o prenosovu rychlost v lokalnej sieti) ? Chcem to pouzivat len ako klasicke AP na ktore bude pripojenych cca 10 klientov.
0 x