Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mikrotik novinky

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: mikrotik novinky

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

dovedu si predstavit jakesi zvetsene do sirky SXT s aspon 3 Ethernety, nejlepe na vsech s podporou POE, neni nad to kdyz je napajeno z 1 mista a takovy clovek odjede na 14dnu na dovolenou, vypne jistic a je vymalovano :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

martynek píše:Já bych uvítal sxt se dvěma porty. Pořád se potýkám 2 klienti v bytovce, 1sxt, a řešit gewiss a 750 nebo switch mě pořád neba...


Co tam dát sextant a dovnitř 433? Pořád to vyjde levněji než Sxt + 750
0 x

martynek
Příspěvky: 105
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod martynek » 10 years ago

honzam píše:
martynek píše:Já bych uvítal sxt se dvěma porty. Pořád se potýkám 2 klienti v bytovce, 1sxt, a řešit gewiss a 750 nebo switch mě pořád neba...


Co tam dát sextant a dovnitř 433? Pořád to vyjde levněji než Sxt + 750


no taky řešení, ale to už vyjde jak cena 2x sxt
0 x


ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Hlavne at uz dovalej ten cc switch :wink:
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 10 years ago

Co to je za novinku SXT Lite5? To uz nekolik mesicu bezne montuju, se zblaznili asi ne?
0 x

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 10 years ago

2 SFP do mikrotiku CCR... v mikrotiku se někdo probudil. A 10Gbit support, hmm hmm. Už to vidím, v reálu:

tok 100Mbps... vše funguje
tok 1Gbps... vše funguje jakž takž, pochybná propustnost mezi porty X a Y
tok 4 Gbps... hjůstne, nám to laguje, chová se to haluzně, a některý porty se odpojujou natvrdo
tok 9 Gbps... nikdo nikdy z toho nedostane
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

cekal bych, ze udelaj neco jako jednotku integrovanou do vsesmerove anteny a ne ze ke groove dopocuci nejaky 6dbi hajzl, jde to s nima s kopce. at radeji jen navrhuji hola zapouzdrena radia a my si anteny uz opatrime :) Treba je uvedena 2011 tka uz nejaka nova HW revize co se nebude srat jak prvotni kusy nahodile...nastesti 951G se nesraly nikdy, tak to je cim nahradit, sice mirne dráž, ale jde to...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

ppp76 píše:Hlavne at uz dovalej ten cc switch :wink:


Je se obávám, že to zase bude zklamání.
Z pohledu instalace do baráku jako konec optické sítě - chybí druhý SFP. Vše je snaha mít na kruhu, ať zdechnutí nějakého jednoho hlavního prvku člověka netahá z baru.
Vypadá to ideál bouchat to jako koncové routery na pobočky firem, ta verze desktop s wifinou. Tam zase zmínka o použitém RB9xx hardware znamená, že nemůžu počítat se zázraky v šifrování s tunely do centrál. Aspoň to má dle obrázku snad i USB, takže připojit zálohu CDMA/LTE/3G by bylo snad průchozí.

Ladik píše:Co to je za novinku SXT Lite5? To uz nekolik mesicu bezne montuju, se zblaznili asi ne?


Pokud jsem postřehl, tak se chvástají novou velkoobchodní cenou, podobně i další kousky.

bezdratsmrdi píše:2 SFP do mikrotiku CCR... v mikrotiku se někdo probudil. A 10Gbit support, hmm hmm. Už to vidím, v reálu:

tok 100Mbps... vše funguje
tok 1Gbps... vše funguje jakž takž, pochybná propustnost mezi porty X a Y
tok 4 Gbps... hjůstne, nám to laguje, chová se to haluzně, a některý porty se odpojujou natvrdo
tok 9 Gbps... nikdo nikdy z toho nedostane


SFP varianta je už dávno, i se čtyřma. Tohle je SFP+ verze. Takto, holé 10 Gbps to možná uroutuje, ale nic víc k tomu. Kdyby byla varianta 4x SFP+ a dokázalo to s tím něco dělat, tak bych jich vagón upotřebil. Ale na CCR s touto platformou nebude. Mkčka vysvětlovali, že ty 2x 10 Gbps je limit té platformy.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

počkej počkej počkej. Tile se všude jinde kromě mikrotiku uvádělo jako že má 4x10Gbpit porty + nějaký pcie linky takže ať nemlžej :-)
http://www.tilera.com/sites/default/fil ... 02_web.pdf
tady čtu 4x10Gbit přes XAUI. Věděl sem že to tak bylo. Stačí aby tam osadili správný chipy a posekáno. Ostatní gigoporty připojí přes pcie switch kde maji pcie ve verzi 2.0 a k dispozici v počtu 16 linek. To by bylo aby se to všechno nedalo využít.

nicméně jak říkám, tohle neni sítovej procesor ale cloudovej procesor. Má generovat weby a ne forwardovat provoz.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

no nicméně teď bych se obul do mikrotiků ať vydaji balíčky pro x64 :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hapi píše:no nicméně teď bych se obul do mikrotiků ať vydaji balíčky pro x64 :-)

jestlize dosud vyvoj probihal na 32 bitech pak odladit pro 64 si u nich nedovedu predstavit. Radsi bych je tim nerozptyloval a neodvadel pozornost od dulezitejsich veci. Navic kdyz jediny benefit by mohla byt jen dostupnost vetsi pamet.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

přesně nevim jak to funguje ale neměly by pak být přístupné další instrukce procesorů? pokud to je kompilovaný na i386 tak to prostě další věci nikdy nepoužije ne? a že těch nových věcí v x64 procesorech je fůra. Namátkou stačí jenom SSE instrukce který hodně pomáhají.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hapi píše:přesně nevim jak to funguje ale neměly by pak být přístupné další instrukce procesorů? pokud to je kompilovaný na i386 tak to prostě další věci nikdy nepoužije ne? a že těch nových věcí v x64 procesorech je fůra. Namátkou stačí jenom SSE instrukce který hodně pomáhají.


kolik asi tak % obratu dela u MT licence na Intel? Rekl bych, ze nula cela nic. Takze zabyvat se vyvojem neceho co zase pobezi jen na Intelu (neda se pouzit na dalsich platformach, ktere sypou vic) asi MT nebude.

SSE asi budou pristupne i v 32 bitu. Na druhou stranu nevim, co by se pomoci nich dalonejak vyznamne zrychlit - nejvetsi efekt maji IMHO pro floating point vypocty. Mozna vypocet CRC packetu - ale to dneska uz pocitaji vetsinou sitovky.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

IMHO SSE mely Pentia III, byla to od intelu odpoved na instrukcni sadu 3DNOW! od AMD. Ukaz mi pentium III ktery by bylo 64bit....
0 x
Bývalý ISP...