Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CLOUD CORE ROUTER (CCR1036)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: CLOUD CORE ROUTER (CCR1036)

Příspěvekod Radek Úlehla » 11 years ago

Noxus28 píše:Páve že sledoval :( a RC11 tu už nejaký ten týžden máme za to som sa pýtal. V každom prípade ďakujem pekne ešte mám týžden na rozhodnutie či do toho CCR idem alebo nie :?


Je potřeba popřemýšlet, co to má dělat a nemyslet si, že zařízení za 14 tis. spasí svět.
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 11 years ago

sme škola, spasiť svet sa s tým nechystám :wink:
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ono nemělo spasit svět, mělo jenom shapnout jeden velkej tok. I atom by to zvládnul. :twisted:

ještě podivnější je že UDP test na ccrko když zapnu QT je totálně v háji a přitom ten tok do těch QT nedoteče.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

uvidíme prd :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 11 years ago

Obrázek

na mikrotik foru nejak tento dotaz neprosel cenzurou :mrgreen:
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 11 years ago

tak od vcera obeda nasadený. dokonca aj s 1 Bridge-om. Vse ok az na zaujimavý úkaz na HDD graphingu:


vyťaženie disku dľa grafingu v CCR
Obrázek

vyťaženie disku dľa docenta Dude
Obrázek

nedochádza k reštartu CCR, log prázdny - router je bez záťaže keďže v robote nie je nikto. Ver 6.1
nejaké nápady čo to môže byť?
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 10 years ago

Zdravím,
měl bych dotaz na CCR1016 či 1032. Sleduji toto fórum, ale jelikož nevlastním tento HW, tak se chci zeptat ostatních, jestli to pro mne má nebo nemá smysl.
Mám jako router RB1100AH a chtěl bych ho vyměnit za něco výkonnějšího. Aktuálně je tam cca 200 filter rules, cca 400 mangle, 200 queue tree. Toky 30-70Mbps a vytížení CPU jde ke 100%. Líbilo by se mi CCR1016, ale mám strach aby to fungovalo. Nenabil jsem totiž pocit, že aktuální verze ROS zvládá vše bez problému…
Má pro mne nyní CCR1016 smysl, nebo vyhodím peníze oknem? Děkuji za názory.
K.
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

tam bude nejaka bota - pri takto malych tocich by nemelo jit cpu na 100%.. Nez nad nakupem noveho HW bych se radeji zameril na optimalizaci mangle, filtru a QT...
0 x
Jan Ptáček

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

zavisi co na tom vsetko robis, ale ubnt edgerouter by si mohol popozerat...
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 10 years ago

net.work píše:tam bude nejaka bota - pri takto malych tocich by nemelo jit cpu na 100%.. Nez nad nakupem noveho HW bych se radeji zameril na optimalizaci mangle, filtru a QT...


Je to tak že při tocích nad 70Mbps jde vytížení procesoru špičkově k cca 90-95% a to už beru jako že je to skoro 100%. Při 30Mbps je vytížení výrazně menší. Je pravda, ze filter rules bych mohl dělat na AP, QT jsem uvedl blbě, protože těch je vlastně 400 (každý user 2ks). Pak samozřejmě tu RB1100AH používám jako bridge (11portu), což nějaký výkon asi taky vezme. Jinak nedostatek výkonu řeším více routery... na edgerouter kouknu, koukal jsem dříve a moc referencí jsem nenašel, je možné že už je to lepší.
Ale abychom se drželi tématu, takže CCR myslíte že aktuálně není dobrá volba? (RB1100AH by mě zbyla případně jako náhradní HW).
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Pri tehle datovejch tocich s ccr urcite neprohloupis
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

Kolombo píše:
net.work píše:tam bude nejaka bota - pri takto malych tocich by nemelo jit cpu na 100%.. Nez nad nakupem noveho HW bych se radeji zameril na optimalizaci mangle, filtru a QT...


Je to tak že při tocích nad 70Mbps jde vytížení procesoru špičkově k cca 90-95% a to už beru jako že je to skoro 100%. Při 30Mbps je vytížení výrazně menší. Je pravda, ze filter rules bych mohl dělat na AP, QT jsem uvedl blbě, protože těch je vlastně 400 (každý user 2ks). Pak samozřejmě tu RB1100AH používám jako bridge (11portu), což nějaký výkon asi taky vezme. Jinak nedostatek výkonu řeším více routery... na edgerouter kouknu, koukal jsem dříve a moc referencí jsem nenašel, je možné že už je to lepší.
Ale abychom se drželi tématu, takže CCR myslíte že aktuálně není dobrá volba? (RB1100AH by mě zbyla případně jako náhradní HW).

Samozřejmě CCR je o dost vykonejsi, i kdyz spousta lidi s tim ma ruzne zkusenosti (nekdo to chvali, jiny se proklina ze to vubec kupoval, ze hapi :) ) Zkusi bych nejdrive zoptimalizovat na te 1100ah mangly, pac ty vetsinou zerou nejvice vykonu - pouzivas jumpy? Usetri to dost vypocetniho vykonu, vyzkouseno...
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 10 years ago

Jumpy nepoužívám, budu si muset nastudovat. Ono dokud byla konektivita nízká, tak vše bylo v pohodě, ale dnes už konektivita nestojí majlant, tak si ji člověk muže dovolit mnohem víc a pak toky rostou...
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

vůbec ničemu si nepomůžeš. CCRko bych přirovnal k 36 jádrovýmu RB1100AH. Ty si vlastně psal že chceš 16 jádrovou verzi CCRka takže 16 jader RB1100AH. Maji toho dost společného. Třeba nemožnost procpat jednou queue určitý počet dat protože jedna queue se prostě nedá roztrkat na víc jader atd.. Co se týče výkonu na jedno jádro tak je to čajíček jako RB1100AH a jelikož si většina věcí sedá na jedno jádro tak smolík.

Jumpy sice pomůžou nicméně stejně to skončí na výkonu jedný queue. fail. Ostatně koukni se na mikrotik forum, tam je fůra lidí co přišly na to samí na co já.

podle mě hodně prohloupíš a uděláš jednoznačnou chybu. Ono teď sice to bude vypadat jako ok ale až přidáš konektivitu nebo budeš u zákazníka chtít vytahnout 70Mbit tak v tomhle množství queue to vychcípe.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků