Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CLOUD CORE ROUTER (CCR1036)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: CLOUD CORE ROUTER (CCR1036)

Příspěvekod lwq » 11 years ago

Heej, to si delaj srandu pri takto drahych kouscich, ne?!
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

Cekem me zarazi, ze masina na patere nema zdvojeny zdroj a vydani s betaverzi ros to je taky pekna haluz :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Maxik píše:Cekem me zarazi, ze masina na patere nema zdvojeny zdroj a vydani s betaverzi ros to je taky pekna haluz :)

Zdvojený zdroj to má. Respektive volný konektor přímo na desce. Co si na to připojíš je na tobě...
Software je věc jiná. Ale v RC12 zlobí snad jen simple queues. Na nic jiného jsem neviděl stížnosti...
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 11 years ago

Konektor konektoruje, jediné co je potřeba, aby napětí na něm bylo minimálně o 2v vyšší nebo nižší, než napětí poskytované interním zdrojem.. jinak sq a v podstatě celé queues jsou v RC jeden velký boj..a ještě budou :) Ale problémů je víc..už byla RC, při které se nand proměnila v read only..a to byl jiný hukot, žádné zálohy ftp nic..jedině netinstall
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Zkousel jste nekdo dat si nekolik portu do bridge tomu vrazit ip a pak pres to honit nejakej trafic nekam dal? nejak zacnou po chvilce narustat odezvy az do totalniho vydreni procesoru ....
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Mikrotik precenil svojich programatorov a neuvedomil si ze programovat na multicpu je to najnarocnejsie.....
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

dle poslednich info si uz uvedomili, ze je neco spatne a zkoumaji co... :lol:

Obrázek
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Hezke odpovedi ale spis me zajima dali to nekdo zkousel nebo pres to honite ciste routing? routing mi slapal bez problema ....
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Mám to na jednom z páteřních routerů. Datové toky do 400Mbps, počty paketů do 40t. Tuna simple queue, ospf, spousta vlan, spousta dhcp serverů. Jednou mě napadlo změnit queue-type u všech queues a rebootnul se. Verzi tam mám rc11 a snažím se nato nešahat. Všechna jádra si dokázala sáhnout v grafu na 100%, je to do 30 procent.
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 11 years ago

Nám se už CCR podařilo sestřelit.... bondovali jsme tři porty na vstupu a tři na výstupu... no už se těšíme na verzi s SFP+
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Mel sem ho jako router a to si jen vrnel jako by se nechumelilo tak sem ho chtel zkusit jako shaper jak to zvladne vykonove , vsecky porty do bridge nastaveno ip firewall, pusteny cca 100 sq a 200 qt bezel v pohode pulden a pak najednou zacali na ethernetu ze strany vnirni site narustat odezvy ... prislo mi to jako by zacal zahazovat hodne moc paketu jako kdyz nestiha shaping , datovej tok byl v tu chvily asi 100mb ..... pokud to bylo zapojeny pres routing + shaping tak problem nedelal ale pokdu byl v bridge tak to delao tuhle kravinu... vyzkousena verze 6.08, 6.11 i 6.12 na vsech stejny , dalsi test v provozu byl ze jsem ho dal celej do bridge a byl zapojenej jako switch bezpravidel jen ciste prutokac , pri datovym toku kdyz se blizil 100mb to zaclo delat to samy ... jadra najednou zacli vybihat nahoru a vsecko lagovalo ..... soupnul sem tam zpet rb2011 a zadnej problem vsecko jelo ok .... pravda kazdej stroj je vnitne resenej jinak a ccr je primarne urcenej jako router ale hrozim se tam dat neco do bridge ..... :roll:
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

ppp76 píše:Zkousel jste nekdo dat si nekolik portu do bridge tomu vrazit ip a pak pres to honit nejakej trafic nekam dal? nejak zacnou po chvilce narustat odezvy az do totalniho vydreni procesoru ....

Neco takoveho jsme pozorovali.. PL, odezvy vyhniti.. cca rc8 u nas zatim CCR stop..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 11 years ago

V pátek přišlo naše první CCR1036 tak se jdu podělit o zkušenosti. Nasadili jsme ho v hlavní serverovně, spojuje servery s hlavním routerem. Dělá routing, firewall a monitoring dostupnosti, servery jsme napíchali přímo do něj bez dalšího switche. Pravda, ne do bridge. Průtok neustále min. 300 Mbps (hlavně IPTV). Hned jak přišel udělal se upgrade na poslední verzi a zatím o tom nevíme.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Me slapalo vse ok dokud sem neudelal bridge na jakemkoliv portu ... ve chvily kdy udelam bridge a zacne tam tect uz neco kolem 100 tak to jde do kopru
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

ppp76 píše:Me slapalo vse ok dokud sem neudelal bridge na jakemkoliv portu ... ve chvily kdy udelam bridge a zacne tam tect uz neco kolem 100 tak to jde do kopru


co ukazuje tools-profile?
0 x