Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IP SMART BOARD - IP teploměr

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: IP SMART BOARD - IP teploměr

Příspěvekod KoZLiCeK » 13 years ago

pthv píše:Nezkousel nekdo tuhle desku?:) Docela by se to hodilo i k mereni napeti baterek u AD zdroju:)

http://www.digital-measure.com/html/web_voltmeter.htm

pokud mas na bodu groove tak to nemusis resit touhle deskou,groove ti ukazuje aktualni napeti a teplotu. 8)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

většina rbček ukazuje napětí, ale bohužel tak, jak se jim chce. Na jednom bodu mám Rb433AH a RB600A tuším, jeden ukazuje 12 a jeden 16V (reálně 13,6), tak si vyber. Je to hodně nepřesné a není na to spoleh. Teď tu mám shodou okolností jeden groove který ukazuje +1,3V oproti skutečnému napětí a teplotu 39° ihned po zapnutí (za 5 minut provozu při pokojové teplotě 23° to stoupne na 50°) .
Tzn. využití groove k monitoringu má nulovou vypovídající hodnotu a má to smysl pouze v případě, že máš například 10 grafů a chceš 12 ;)

Zde popisovaný teploměr má použití uvnitř bedny, kde potřebuju měřit teplotu. Při použití externího čidla mám info třeba o venkovní a o vnitřní teplotě, případně o teplotě nahoře bedny a teplotě u baterky apod.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

hapi píše:
Leeonek píše:mě to háže v rrd chybu:

Kód: Vybrat vše

./temperature: line 20: "27.5": syntax error: operand expected (error token is ""27.5"")

kopíroval jsem to z jiného grafu a jen upravil hodnoty, a píše to tohle. U Anemometru od téže společnosti mám uplně ten samý problém.



tyjo, nevim jistě ale RRD asi respektuje spíš evropský zápis čísla a tedy desetinou čárku místo desetiný tečky kterou má angličtina. skuz to.


Tak to není tím, vyhazuje to chybu, ikdyž je tam jen celé číslo.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak jsem si to rpohlídnul ještě jednou a nevkládáš tam náhodou řetězec is uvozovkama? ""27.5""
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 13 years ago

Tak já už to rozchodil. Cacti mi nedetekuje SNMP, ale pokud jsem při vytváření nového hosta dal detekci i na ping, tak už to funguje. Vyčítá to přesně dle OID který jsou napsány ve WEB rozhraní SB.
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

Jde vám smart board připojit přímo k eth portu routerboardu? Zkoušel jsem ho připojit k RB433 a RB493 a prostě nekomunikuje, pakety chodí jen jedním směrem. Pokud zapojím mezi smart board a RB switch, tak jede ok. K notebooku ho taky připojím ok.
V konfiguraci interface na RB jsem zkoušel nastavit 10Mb, bez FullDuplex - nic nepomáhá.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

vypnul jsi auto negotation? pokud to nevypneš tak si můžeš nastavovat co chceš.
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

Zkoušel jsem všechny možné kombinace vč. vypnutého Auto Negotiation. Pokud jej nechám zapnuté, hlásí ve statusu failed.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 12 years ago

Zkus kabel jen o dvou párech (datových). Oranžové a zelené. Zbytek odstřihni. Sice by to na nich komunikovat na 10M nemělo, ale jestli to zkouší něco, tak se to možná zasekne.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

u 493 je pouzivam normalne a chodi s default nastavenim portu.
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

Laibir píše:Zkus kabel jen o dvou párech (datových). Oranžové a zelené. Zbytek odstřihni. Sice by to na nich komunikovat na 10M nemělo, ale jestli to zkouší něco, tak se to možná zasekne.

Zkoušel jsem, nepomohlo.
0 x

LubosO
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod LubosO » 12 years ago

Leeonek píše:u 493 je pouzivam normalne a chodi s default nastavenim portu.

S jakým fw ti to funguje? Já to potřebuji nasadit s RB493AH (aktuálně fw 4.16) a dál jsem to zkoušel s RB433 (bez AH) s fw 5.8 - v obou případech to nejede, dám do cesty switch a jede OK.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

mne groove ukazuju napatie + - dobre. Detekuju mi vypadok el (tj. pad napatia z 13,8 na 12V) funguje to pomerne spolahlivo.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

LubosO: 2x 5.11 na RB493. Zkoušels víc těch teploměrů? Já je mám staršího data vydání, jestli tam něco nezměnili.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

možno by som ocenil niečo ešte lacnejsie, co bude vylucne IP teplomer...toto ma kopu zbytočných funkcii. Cisto IP teplomer by nebol na škodu (meranie teploty v skrinkách).
0 x