Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik rate limit per interface - VYŘEŠENO

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Mikrotik rate limit per interface - VYŘEŠENO

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Asi hloupá otázka, ale v téhle formě jsem to nikdy nepotřeboval....

Jde jednoduše (nejlépe přes Simple Queue) limitovat rychlost na interface bez ohledu na to, co je do interface připojené a jaké to má IP adresy? Tedy např. eth5 omezit na 20/2 Mb (download/upload)?
Naposledy upravil(a) Pelirob dne 12 Feb 2020 17:27, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Přes quee tree a odchozí trafik přes interface snadno.
Nastavíš frontu, dáš parent na vybraný interface, frontu fifo, sfq nebo red a packet mark dáš no mark a nastavíš požadovanou rychlost.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Myslel jsem, že to půjde nějak jednoduše Simple Queue, ale podle všeho ani náhodou.
Buď jsem tě blbě pochopil, nebo blbě napsal, protože mi to funguje jen pro jeden směr. Nezbylo mi než se vrátit ke klasickému mark_connection a mark_packet přímo na zvoleném interface a k tomu dvě fronty v Queue Tree.

Selič píše:Přes quee tree a odchozí trafik přes interface snadno.
Nastavíš frontu, dáš parent na vybraný interface, frontu fifo, sfq nebo red a packet mark dáš no mark a nastavíš požadovanou rychlost.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Pelirob píše:Asi hloupá otázka, ale v téhle formě jsem to nikdy nepotřeboval....

Jde jednoduše (nejlépe přes Simple Queue) limitovat rychlost na interface bez ohledu na to, co je do interface připojené a jaké to má IP adresy? Tedy např. eth5 omezit na 20/2 Mb (download/upload)?


Vytvoř simple queue a jednoduše místo IP vyber interface ....

SQ.png
SQ.png (53.97 KiB) Zobrazeno 1553 x
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

No vždyť to je úplně primitivní, díky za pomoc.
Chyba byla úplně někde jinde - z nějakých předešlých testů jsem zapomněl ve wireless-access list záznamy který vybraným MAC adresám definoval rychlost na wifi rozhraní v odchozím směru. A díky tomu jsem teď dostával "random" výsledky podle toho kterým zařízením a ke kterému iface jsem se připojil.

Sidi píše:
Pelirob píše:Asi hloupá otázka, ale v téhle formě jsem to nikdy nepotřeboval....

Jde jednoduše (nejlépe přes Simple Queue) limitovat rychlost na interface bez ohledu na to, co je do interface připojené a jaké to má IP adresy? Tedy např. eth5 omezit na 20/2 Mb (download/upload)?


Vytvoř simple queue a jednoduše místo IP vyber interface ....

SQ.png
0 x