Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

VDSL modem

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
paul12
Příspěvky: 6
Registrován: 5 years ago

VDSL modem

Příspěvekod paul12 » 4 years ago

Zdravim,

mate nekdo zkusenosti s vdsl modemy, ktere ma nyni v nabidce Vodafone?

Zyxel VMG8623-T50A
Zyxel VMG8823-B50B


Pripadne nejake doporuceni SPOLEHLIVEHO(bez lagovani a zasadnich bugu) reseni do 2500Kc - celkove, pro 50Mbit tarif?
- 4x100Mbit porty dostacujou, 2.4GHz s lepsim dosahem (napr. oproti 941-2nD)


Diky
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

Terminátor?
1 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 4 years ago

placek.milan: Máš na mysli ten od Cetinu? Dá se někde sehnat?

S uvedenými modemy zkušenost nemám, pouze předchozí model jsem instaloval u známého a ten fungoval dobře (jednalo se o operátora O2).
0 x

karlikus
Příspěvky: 18
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karlikus » 4 years ago

Velice dobře zkušenosti s comtrend vr-3031eu, který je v bridgi a za ním mtik.
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Mám doma od O2 TP-Link W9960 v bridge + mikrotik za ním vytáčí PPPoE (50Mbit tarif, kabel zvládá max cca 70Mbit). Běhá to naprosto stabilně vč. IPv6, rychlost jak podle pravítka.

Terminátor už by měl být CETINem nabízen a distribuován. Někteří operátoři ho nabízí, ale O2 je standardně pozadu a u nich sehnat zatím nejde.
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 4 years ago

Nevíš, pod jakým označením se nabízí? Čistě jako "Terminátor" nebo má nějaké specifické označení? Je i volně v prodeji?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Radek.Kovacik píše:Nevíš, pod jakým označením se nabízí? Čistě jako "Terminátor" nebo má nějaké specifické označení? Je i volně v prodeji?


Dle toho co je ve článcích na rootu, by toto zařízení nemělo být prodejné, jen k pronájmu, přes dodavatele služeb.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Radek.Kovacik píše:Nevíš, pod jakým označením se nabízí? Čistě jako "Terminátor" nebo má nějaké specifické označení? Je i volně v prodeji?

Zařízení jako takové je celou dobu v majetku CETINu (ten ho pronajímá), takže prodej nelze. Aspoň tak je to prezentováno. Jedná se o nějaký přeznačený modem s custom FW ,takže ani nákup bokem asi moc nepůjde.

Já jsem vázanej smlouvou s O2, takže i když bych ho rád vyzkoušel, tak nemůžu.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Terminator je varianta, jen je k nemu treba pripocitat cenu za nejaky rozumny router (se schopnosti vytocit PPPoE nad VLAN).

Jen mi teda terminator posledni tyden zacal tu a tam tuhnout. Jelikoz to nema webxicht, tak nedokazu zjistit, jestli umrel modem nebo spojeni na strane DSLAMu.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 4 years ago

Aha, takže za terminátor (bridge) se musí připojit router a pak teprve to zapojit do mikrotiku? Přímo na mikrotiku nelze vytočit PPPoE?
0 x
zadnej

Trimarvis
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Trimarvis » 4 years ago

medvedkov píše:...

Samozřejmě že to MT umí, nahodí se (např. na ether1) vlan848 a na tu PPPoE.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Zarizeni od Mikrotiku jsou prece taky routery. :-)
Je to tak, jak pise Trimarvis, samozrejme, ze to Mikrotik zvladne.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 4 years ago

Tak ptám se tak blbě, protože mi Cetin terminátor v neděli instaloval a od té doby jsem bez založní VDSL linky. Navíc jsem oproti Comtrendu v bridgi vytvořil tag VLAN 848 jak má být potřeba a vůbec se to nechce chytit. Má to někdo z Vás už v běhu a točí to mikrotikem?
0 x
zadnej

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Dotaz je mozne terminator poridit i u Vodafonu slecna na cc mi nabidle vyse zmineny zyxel ale ten se mi moc nezamlouva.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

medvedkov píše:Tak ptám se tak blbě, protože mi Cetin terminátor v neděli instaloval a od té doby jsem bez založní VDSL linky. Navíc jsem oproti Comtrendu v bridgi vytvořil tag VLAN 848 jak má být potřeba a vůbec se to nechce chytit. Má to někdo z Vás už v běhu a točí to mikrotikem?


Mám. Zapojil jsem, vytvořil vlanu a vytočil ppoe. Vše jede na první pokus. Oproti comtrendu klesla o 6ms odezva a hlavně má gb porty.
0 x