Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kontrola konfigurace

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Kontrola konfigurace

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

Zdravim pomohl by nekdo zkontrolovat konfiguraci mikrotiku jestli to mam Vse vporadku?
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 4 years ago

A o kontrolu čoho sa jedná? niečo tajné že to nechceš postnúť rovno?
Hlavná brána s 3000riadkov konfigu? APčko s OSPF? domáci routrík?
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

Noxus28 píše:A o kontrolu čoho sa jedná? niečo tajné že to nechceš postnúť rovno?
Hlavná brána s 3000riadkov konfigu? APčko s OSPF? domáci routrík?

Jsem takový pokročílý "amatér" pošlu tu konfiguraci.. projedeš mi to ? Akorát mi řekní už si nepamatuju jak se to z tiku vytahuje. Mám RB1100Hx2 potřebuju více portu proto..Takže jeden WAN přívod netu potom routujeme na lokálni IP...cirka pět portu blokuji provoz mezi nimi ale pouze vstup na WAN internet povolen a jeden port LAN kde je NAS...mám je v bridge ty porty mezi sebou potom dva porty s jinou lokal IP nemam je snima v bridge ale funguji tež na net a blokuji provoz mezi temi ostatnimi lokal porty ale ve firewall rules podle IP rozhrani...Asi by bylo lepsi dat vsechny lokal porty do bridge a pak je v pravidlech bridge blokovat ale jde mi oto muzu pouzit jine lokal IP rozhrani na porty v bridgi? Samo jede DNS server NTP server s NAT pravidly ze vsechny pozadavky jsou smerovany na tika...zhruba tak
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 4 years ago

Fóra jsou myslím od toho, aby si tam lidé radili. Ale nejdřív by člověk měl ukázat snahu a říct, co už zkusil, co mu nejde a tak. V tomhle případě si najít alespoň příkaz export - https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:C ... act_Export .
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

Dacesilian píše:Fóra jsou myslím od toho, aby si tam lidé radili. Ale nejdřív by člověk měl ukázat snahu a říct, co už zkusil, co mu nejde a tak. V tomhle případě si najít alespoň příkaz export - https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:C ... act_Export .

Tady je cirka nastaveni...
Naposledy upravil(a) PTPStudio dne 08 Feb 2020 20:10, celkem upraveno 2 x.
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

Ach jo, na co tady je rubrika "začátečnická témata"?
Nic ve zlém, pokud se v tom nevyznáš, dej to prosím tam.
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

milan.zelina píše:Ach jo, na co tady je rubrika "začátečnická témata"?
Nic ve zlém, pokud se v tom nevyznáš, dej to prosím tam.


vicemene vyznam ale jestli neni nekde chyba nebo jestli to lze resit jinym efektivnejsim zpusobem to moje nastaveni...oto jde ...jo je tam vsechno vtom nastaveni...neni chyba v nastaveni IP kdyz chci blokovat cele rozhrani na konci 0/32 nebo 24? Zadani konretni adresy na konci pozadovane cislo 5/24 nebo 5/32
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

milan.zelina píše:Ach jo, na co tady je rubrika "začátečnická témata"?
Nic ve zlém, pokud se v tom nevyznáš, dej to prosím tam.


tak je to uz tady a roydelovat to nebudu , nejde o zacatenicke tema cele nastaveni jsem delal sam ale obcas mi to blbne jestli neni nekde krpa ktere jsem si nevsimnul oto mi jde mam tam toho hodne bud to delaji wifi nebo nejaky router a nebo tik prave hledam
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Občas mi to blbne...achjo.
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

dagus píše:Občas mi to blbne...achjo.


achjo mi nepomuze nasel si tam neco spatne? U nekoho byly uz stare routery sekali se ale nevim prave no jestli je to jenom to
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 4 years ago

Mě by zajímalo, jak to vidí další... Já jsem u vás nenašel ani jedno prosím nebo děkuji. A když píšete, že ani nechápete masku sítě a zároveň ta konfigurace vypadá, že děláte poskytovatele, tak to potěš koště. Ale už vám do toho nebudu kecat.
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

Dacesilian píše:Mě by zajímalo, jak to vidí další... Já jsem u vás nenašel ani jedno prosím nebo děkuji. A když píšete, že ani nechápete masku sítě a zároveň ta konfigurace vypadá, že děláte poskytovatele, tak to potěš koště. Ale už vám do toho nebudu kecat.



Pane chápu masku sítě ale nejsem si jistý proto se ptám měl jsem mozkovou příhodu a plno věcí zapomínám to je problém..Vy chcete děkovat ale nic jste neporadil jenom se vysmívate poteš koště to není normálni to prominte ale jděte si otravovat jinam nebo nevíte nerozumíte mojemu nastavení tak aspon radoby duležitý nebo vtipný to mělo být komentář to je asi cele
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Je tady někde to nastavení? Nemůžu ho najít, jen odkaz na wiki :grinning:😀.
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

pepulis píše:Je tady někde to nastavení? Nemůžu ho najít, jen odkaz na wiki :grinning:😀.

Pane mate to uz stazene prosim? Ja to smazu at to tady nevysi jo
0 x

PTPStudio
Příspěvky: 74
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod PTPStudio » 4 years ago

pepulis píše:Je tady někde to nastavení? Nemůžu ho najít, jen odkaz na wiki :grinning:😀.
Naposledy upravil(a) PTPStudio dne 09 Feb 2020 03:24, celkem upraveno 1 x.
0 x