Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Huawey ONT SFP + RBcko 4011 (2011)

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Huawey ONT SFP + RBcko 4011 (2011)

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ahojte.
Ptam se zkusenejsich funguje tento laser v rbckach nebo je to priprietarni vec jako u vetsiny huawey zarizeni (jen ve sw, btska)? Diky za podnetne info rad bych doma vymenil prevodnik za laser :) u zkakosu si to netroufam i kdYz takova 962 jako cpecko by byla moc fajneee :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Co to bylo za model? Taky bych bral!
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ja se prave ptam teoreticky hypoteticky
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

slibca
Příspěvky: 37
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod slibca » 4 years ago

Je to MA5671A – SFP ONT ale nejde to už moc koupit. A náhrada bude jaro.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Podľa mňa to nepôjde ale treba vyskúšať. Druhá vec je ak nutné potrebujes cpe mikrotik tak není jednoduchšie použiť Huawei bridge s jedným portom a za to dat mikrotik? Bridge stojí do 10e.
0 x

Irik1111
Příspěvky: 12
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Irik1111 » 4 years ago

- RB4011 ho nebrala, ale zkoušeno s verzí kolem 6.44, ještě před těmi opravami SFP portu
- RB962 používáme bez problému
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

slibca píše:Je to MA5671A – SFP ONT ale nejde to už moc koupit. A náhrada bude jaro.

Jak to myslis “jaro” jako ze na jare huawey bude mit novou verzi a nebo ze to bude bez nahrady ???
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 4 years ago

Z principu pokud obě strany dodržují standard to fungovat bude, je to kompletní SFP-GPON převodník, problém může být management, když potřebuješ něco změnit ( což nebývá nutné ).
Jiná věc je životnost, MIKROTIK GPON SFP se všechny upekly.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

A to mas zkusenost na siti Gra** ? nebo to je obecny fakt kvuli tomu ze Obecne gpon sfp topej :D
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Dostat celé ONT s rozhraním na obě strany do formátu SFP modulu a relativně silného laseru (který taky topí) nebude úplně sranda, takže topit budou všechny. MK jsem měl v ruce asi dva a ty umíraly, originál HUA jsem neměl.
0 x

slibca
Příspěvky: 37
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod slibca » 4 years ago

S_a_M píše:
slibca píše:Je to MA5671A – SFP ONT ale nejde to už moc koupit. A náhrada bude jaro.

Jak to myslis “jaro” jako ze na jare huawey bude mit novou verzi a nebo ze to bude bez nahrady ???

Ano na jaře bude náhrada.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Diky za nfo :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!