Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB2011UiAS dhcp server

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

RB2011UiAS dhcp server

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Potřeboval bych poradit s jedním drobným problémem. Mám jako romácí router mikrotik RB2011UiAS ale nevím jak vyřešit IP v síti... chtěl bych aby rozdával adresy od 100 a pod 100 chci mít statický adresy pro síťový prvky ale když mam pool od 100 tak mě ty statiky nepouští ven.
Předpokládam, že tam asi bude chybět nějaký jedno kliknutí ale nedaří se mi nikde nic dohledat...
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

Vezmi to od začátku, na interface si nastav např 192.168.1.1/24, potom ip/DHCP Server/ dhcp/ dhcp setup vyber interface, síť, a nastav si rozsahy jaký potřebuješ, nezapomeň na NAT mezi lan a wan stranou
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

to bych snad měl mít nastavený dobře... (dělal sem to podle tohodle návodu [url]https://www.techrevue.cz/zaklady-mikrotiku-konfigurace-domaciho-routeru/#prettyPhoto[/url)
Eště sem zkoušel dát k tý statice dns od ISP tak to funguje ale nevidim to PC v síti.
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

Pokud to máš takto nastavené tak to musí fungovat, nastav si firewall na port internetu a povol v dns alow remote request
0 x

auby
Příspěvky: 20
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod auby » 4 years ago

Máš u statických IP adres (které nastavuješ ručne) nastavenu default GW (výchozí bránu)? Pokud ne, musíš zadat IP routru (mikrotika).
0 x
auby

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Firewall mam zase podle jinýho návodu. S tim alow remote request mi to začlo fungovat ale musim tam zadat jako dns bránu...
Ano bránu mam všude zadanou. Na starym routru mi to právě všechno fungovalo jenom s adresou, maskou a bránou jenže tady mi to bez dns nejede což mi připadá trochu divný... Navíc se mi chová divně i unificontroler kterej se mi sice otevře pro přihlášení ale když se pokusim přihlásit tak přestane odpovídat což bych si tipnul, že by mohlo souviset...
0 x