Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak se dostat pres verejnou IP na pristroj huawei ​HG8245H

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Jak se dostat pres verejnou IP na pristroj huawei ​HG8245H

Příspěvekod hanzIT » 4 years ago

Ahoj,
mam nove internet od T-MOBILE FTTH. Pouzivaji ONT pristroje ​huawei ​HG8245H. Pozadal jsem T-MOBILE od veřejnou IP. Byla mi pridelena ve tvaru ​78.80.XXX.XX
Ted k dotazu, protože me T-MOBILE odkazuje na to, ze si to mam nastavit sam... (nastaveni je v kompetenci uzivatele)
Potrebuji, abych se na pristroj dostal po zadani one verejne IP. Mate s timhle někdo zkušenost? Prochazel jsem si podrobne menu, ale na nic jsem nenarazil. Ten pristroj je v rezimu router. Internet normalne funguje, ale ani za boha se nespojim po zadani verejne IP s venku. Vim, ze se to u nekterych routeru musí nekde povilit, ale nic jsem nenasel. Jinak jsem si prosel i slovensky manual. Hledal jsem i na tomto foru.
dekuji
Honza
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Opět stejný dotaz jako viewtopic.php?f=5&t=29690

Res to primárně s tím od koho máš službu. Nic ve zlem. Sry.
0 x

ad.rock
Příspěvky: 35
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ad.rock » 4 years ago

Mne to teda s*re, jinde koupi a tady opruzuje. Kde bere tu drzost?
1 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Odpoved neni jednoducha predpoklad je ze tcko pouziva vlan na te musis konfigurovat ipcko otazka je jestli ho neprideluji z nejako vpn bo podobne je to konglomerat takze cert viii. Resit s tckem a nebo prejit k ispkovi co ma o zk zajem ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

t-mobile cz dava stare HG8245H ? :D
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Mám tento ONT od lokálního ISP. Veřejku mám na svém routeru za tím, ONT je nastaven jako bridge. ONT bych jako hlavní router s veřejkou opravdu nepoužíval.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Podle mě je to myšlený tak, že si předěláš zařízení do bridge a dáš si za to vlastní router.
2 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

abych se na pristroj dostal

Toto znamena co? Chcete se dostat z Internetu do administrace toho Huawei routeru?

Kdyz vidim, co je to zac (802.11n, vazne?!), pouzil bych to jako bridge (pokud to jde, firmware muze byt dost orezany) a dal za to schopnejsi router.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

zajdee píše:Kdyz vidim, co je to zac (802.11n, vazne?!), pouzil bych to jako bridge (pokud to jde, firmware muze byt dost orezany) a dal za to schopnejsi router.

Ano, jde to, mám to tak už pár let.
1 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

JCltm píše:Ano, jde to, mám to tak už pár let.

To je dobre. Doufam, ze to tak jde i s firmwarem od Slovak Telecomu.
0 x