Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Po testování nefunkční jeden konektor ze dvou

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
LMRig
Příspěvky: 17
Registrován: 4 years ago

Re: Po testování nefunkční jeden konektor ze dvou

Příspěvekod LMRig » 4 years ago

Já vůbec nechápu, co teď vlastně řešíme? Všechny ostatní fungují, tento fungoval taky, proč tedy myslíte, že nefunguje? K čemu pomůže ten "nástroj" v tomto případě? Že to bude vypadat profesionálně nebo v čem přesně?
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

LMRig píše:Já vůbec nechápu, co teď vlastně řešíme? Všechny ostatní fungují, tento fungoval taky, proč tedy myslíte, že nefunguje? K čemu pomůže ten "nástroj" v tomto případě? Že to bude vypadat profesionálně nebo v čem přesně?


wtf, no nevím, tys přišel, zeptal se .. my se ti snažíme pomoc a ty nám ještě budeš nadávat. Už minimálně 3 lidi ti řekli, že tahle prasárna cos vyrobil, prostě fungovat nebude. To že fungujou ty ostatní, je pravděpodobně náhoda. Udělej tu PRÁCI POŘÁDNĚ A PROFESIONÁLNĚ, nebo se nediv že ti tahle prasárna nefunguje....
Naposledy upravil(a) TTcko dne 05 Dec 2019 20:44, celkem upraveno 2 x.
1 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Nemáš to prostě dobře zaříznuté, domáčknuté, nebo je něco v háji uvnitř. Kup nový, předělej to. Keystony jsou sázka do loterie. Některé fungují dobře, jiné stojí za hovno.
0 x

LMRig
Příspěvky: 17
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod LMRig » 4 years ago

Ano, přišel, zeptal se a slyšel jenom, že je to prasárna, díky za info, že je to nejspíše špatně zaříznuté samořezným keystonem... Tohle stačilo napsat a jestli nepoznáš nadávku od toho, že z vás chci dostat odpověď místo vašeho nadávání na prasárnu, tak je mi tě líto, musíš se mít špatně.

S těmi vodiči byl problém i s konektory, musely se koupit ty solarixy na silnější a tyhle keystony dělají taky problémy.
0 x

inokent
Příspěvky: 28
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod inokent » 4 years ago

tak jako sorry já tohle nedělal ;) to zaprvé zadruhé tipuju že na návodu od výrobce keystonů ten tvůj "forichtung" vůbec nebude tak nevim co je na tom špatně.....
0 x

inokent
Příspěvky: 28
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod inokent » 4 years ago

LMRig píše:Ahoj,
omlouvám se za blbý nadpis, nevím jak to lépe popsat.

Zkoušečkou jsem po nacvakání konektorů na cat6a kabel prozkoušel zásuvky->konektory a všechny byly ok, po nasazení rámečku na zásuvky, jeden ze dvou keystonů prostě nefunguje. Zkoušečka mi háže nesmysly (1 2 3 5 7 8 G a druhá strana skáče všelijak, v konektoru na konci to vypadá, že všechny kabely jsou na svém místě. Těžko říct, jestli to není tím, že mezi zkoušečkami je železobeton, který nepustí skoro ani wifi) a nefunguje přes ní prostě net. Už jsem zkoušel keystone dát nový, takže v něm to není.

Nevíte někdo jak se přiblížit ke zjištění příčiny?

ze zkušenosti je v tom rámečku dost málo místa na ten hrubý kabel tak jestli se ti to po zavření a zadeklování nepovytáhne nebo blbě neskřípne nebo tak něco ;)
0 x

inokent
Příspěvky: 28
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod inokent » 4 years ago

TTcko píše:
LMRig píše:Tak za prvé ty kabely vypadaly normálně, než se to zacvaklo, tohle jsem vám vyfotil, když jsem to znovu otevřel, takže díky za info :-D .

Za druhé, dokáže někdo pomoci s problémem?


kup si pořádný nástroj a neřeš nesmysl. Když chceš zašroubovat šroubek, tak na to taky nebereš kladívko ..

když chceš šroubovat šroubek máš šroubovák když děláš samořezné konektory počítáš že se samozaříznou ;)
0 x

LMRig
Příspěvky: 17
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod LMRig » 4 years ago

Zkusil jsem předělat, na všech kabelech jsou vidět krásně po zaříznutí vodiče, ale stále nic.
0 x

norg
Příspěvky: 46
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod norg » 4 years ago

Podle obrazku se mi zda ze dane keystony nejsou urcene pro tento kabel.
Kabel je predpokladam cat6 ftp lsoh ktery ma tlustou izolaci na zilach kterou to jen taktak prorizne a kdyz se kabel stoci aby se vesel do krabicky tak se ztrati kontakt.
Osobne radeji pouzivam keystony u kterych se da pouzit ranzirak
Tady utp varianta
http://beta.lan-shop.cz/keystone-datacom-cat6-utp-cerny-222330

Kdyz jsou videt zariznute vodice pipaji na multimetru?
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Jsou to jasně špatné Keystony, zřejmě nějaká total Čína.
Už jsem dělal x-keystonů a nejlepší jsou Solarix samozařezávací.
A žádný dobrý Keyston nemá propadlé piny !!!
Koupil jsi zmetky a ty co ti fungují, tak máš spíše štěstí.
A to o tom měření, že je mezi tím železobeton je úplně mimo a nesouvisí to s měřením vůbec.
0 x

LMRig
Příspěvky: 17
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod LMRig » 4 years ago

Jde o
ABB TANGO 2xRJ45 cat6A STP
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

ABB keystony nedělá, to ti přibalil prodejce jako set.
Co to je za keystony, co je na to za výrobce?
0 x

LMRig
Příspěvky: 17
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod LMRig » 4 years ago

Na sáčku je Datacom.
Vypadá přesně jako tyto:
https://www.mironet.cz/datacom-stp-keys ... +dp301207/
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Tak zřejmě špatná várka nebo špatně nakrimpované.
Ale těmto Solarixům je to na hony vzdálené a to jsou kupodivu levnější: https://www.discomp.cz/default.asp?cls= ... one%20cat6
Mají podstatně pevnější kovový odlitek a nejsou jen oplechované.
Datacom jsem dělal roky skoro všude, až jsem čuchl k Solarixu, už měnit nehodlám a vše vždy na první pokus, to u Datacomů tak neplatilo, bohužel, ale pokud se to dobře udělalo, tak to šlape všude doteď.
Každopádně tyto Datacom CAT6 STP stejně jako verze CAT5e STP jsou snad nehorší konektory, ale to ti nepomůže, takže zkoušet zapojovat a měřit, nic jiného ti nezbývá.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

kup si keystony co maji na obou stranách UTP konektor. Prostě utp spojka do keystonu.

https://www.discomp.cz/masterlan-kombin ... 68847.html
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků