Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konfigurácia QinQ Edgecore

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Konfigurácia QinQ Edgecore

Příspěvekod eKrajnak » 4 years ago

Ahojte,

riešil niekto QinQ tunneling (802.1ad, tpid 0x88a8) cez Edgecore ES3528M resp. ECS4210? Potrebujem jednoducho cez tieto switche prehnať QinQ double-tagged traffic.

Momentálne mi funguje buď double-tagged traffic (0x88a8) ak na vstupnom aj výstupnom porte na switchi nastavím switchport mode access (prečo?)
alebo štandardná 802.1Q (0x8100) ak na portoch nastavím switchport mode trunk. Ja ale potrebujem na jednom porte aj 0x88a8 aj 0x8100 framy.

V globálnom konfiguračnom móde mám zapnutý dot1q-tunnel systemtunnel-control, skúšal som aj rôzne nastavovať na portoch switchport dot1q-tunnel mode a tpid ale stále mi portom lezú len buď 0x88a8 alebo 0x8100 framy.

Nepotrebujem riešiť access porty / mapping CVLAN -> SPVLAN, len transparentný prenos.


Vďaka!
Blažej
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 4 years ago

ano resil. Na tranzit switchech sem nenastavoval nic(samozrejme kromne jumbo mtu). Na edge switchech sem zapl v globalu dot1q-tunnel system-tunnel-control, na if smerem na vrch(trunk do site) sem dal switchport dot1q-tunnel mode uplink, na access interface sem dal zvolenou s-vlanu jako native a zapl sem switchport dot1q-tunnel mode access
0 x

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 4 years ago

https://support.proficomms.cz/projects/ ... vit_Q-in-Q

ECS4210 je trosku specificka, protoze QinQ nelze zapnout separatne na jednotlivych portech, ale pouze na vsech najednou.
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 4 years ago

Tak po testoch, na transportnych switchoch naozaj netreba nic nastavovat, akurat switchport mode treba nastavit na hybrid a nie trunk, inak 0x88a8 ramce neprejdu. Niekto vysvetlenie preco?
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 4 years ago

eKrajnak píše:Tak po testoch, na transportnych switchoch naozaj netreba nic nastavovat, akurat switchport mode treba nastavit na hybrid a nie trunk, inak 0x88a8 ramce neprejdu. Niekto vysvetlenie preco?


Jedine co me napada, ze pujde o bug, switch "napevno" ocekava v rezimu trunk ethertype 0x8100. Rezim hybrid umoznuje i untag komunikaci, takze mu 0x88a8 nevadi.
1 x

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 4 years ago

Jeste bych mozna zkusil nastavit

Kód: Vybrat vše

dot1q-tunnel tpid

Defaultne je 0x8100, v tom by mohl byt problem.
0 x