Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pokrytí zahrady a garáže

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
xoor
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Pokrytí zahrady a garáže

Příspěvekod xoor » 4 years ago

Ahoj,

dokázali byste mi poradit něco vhodnějšího?
Mám dům se zahradou s malou dřevěnou garáží/domkem/dílnou. Garáž je vzdálená od domu cca 50m, čistý výhled. Bohužel v garáži nechytám wifi signál z domu. Internet je přes wifi. Chtěl bych na komín doplnit nějaké vykrývací AP pro obyč 2.4GHz pásmo b/g/n.
Má představa byla, že koupím nějaký wifirouter s odnímatelnou interiérovou anténou, připojím nějakou panelovou externí anténu k tomu 5m pigtailu, kterou hodím na komín. Jenže všechny domácí routery mají mnoho antén, nebo mají fixní antény a nemohl jsem nic vhodného najít. Nechce se mi moc bastlit.
Pak jsem přešel k návrhu s RBwAP2nD jako AP + RB941-2nD hAP lite, který by sloužil jako hlavní router a byl by na půdě. Jeho wifi část bych vypnul. Myslíte, že bude výkon RBwAP2nD stačit uvnitř garáže? Nechce se mi dělat p2p pojítko + další ap v garáži. Napadá vás nějaké lepší řešení třeba jen s jedním aktivním prvkem jakou wifi router + anténou?
0 x


Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago


Na 50m + pokrytí uvnitř bych doporučil rovnou SXT.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo, akorát já osobně bych koupíl SXTsq a dokoupil L4 licenci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Klidně i starší Nanostation M2 (loco). A spíše než na komín bych to dal níže vedle okna nebo na fasádu nebo třeba pod hranu střechy aby to nesvítilo (a nebralo bordel) do širokého okolí.
1 x

xoor
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod xoor » 4 years ago

Díky pánové,
nakonec půjdu do loco M2 a hPe lite jako obyč router.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Ideální zkombinovat dva výrobce. No comment.
0 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 4 years ago

Nebylo by lepší řešení toto?
https://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=3705
0 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

dagus píše:Ideální zkombinovat dva výrobce. No comment.

Co je na tom - NSM2 (loco) je pro tento účel skvělé AP, konfigurace jednoduchá. Mikrotik je pro pokročilejšího uživatele skvělý router (méně pokročilému bych domů doporučil spíše nějaký běžný router cenou blízký tomu tiku).

Sherlock píše:Nebylo by lepší řešení toto?
https://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=3705

Nevíme nic o el. rozvodech - může to být nějaké pochybné stoleté vedení, všude hlína. A pokrytí zahrady to nevyřeší.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

xoor píše:Díky pánové,
nakonec půjdu do loco M2 a hPe lite jako obyč router.


taky si mohl napsat "chci to nejlevnější na trhu". Samozřejmě použít hAP lite jako hlavní router (asi router co bude natovat...?) je prostě blbost.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 4 years ago

ER-X + Loco M2
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Jak to děláš u sebe na síti? Jako rádia používáš Racomy, co máš za routery a switche? Také Racomy?
dagus píše:Ideální zkombinovat dva výrobce. No comment.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

xoor
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod xoor » 4 years ago

Sherlock píše:Nebylo by lepší řešení toto?
https://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=3705


Už jsem objednal. Mikrotik bude řešit obyč domácí router DHCP/NAT/FW pro internet o rychlosti 25/5Mbs.
Vedení je v mědi, cca 12 let staré. Nic zhnilého, spousta okruhů. Nešetřilo se, narozdíl od cat kabelu :(.
Kdysi jsem ve firmě tohle zkoušeli a bylo to dobré max v rámci okruhu kanceláře. Zlepšilo se to nějak, projde to přes 2 jističe a fička?
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Funguje to dobre, ale musí se pořídit od Devola.A to je cenově trochu jinde. Vše ostatní co jsem doma měl stalo za hovno. A to mám teď asi 5.pár... možná někde prez dvě zasuvky na stejnem okruhu dobre, ale já to mám prez ficko,jistice, několikata zasuvka v serii, prodluzka s 6zasuvkama a ještě tam bude nejspíš i hliník po cestě.. ty predtim co byly kolem 600-1000 se buď kouslaly, jely pomalu a nebo měly packetloss+pingy špatný a nebo kombinaci vseho(edimax)...
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

CrazyApe píše:Funguje to dobre, ale musí se pořídit od Devola.A to je cenově trochu jinde. Vše ostatní co jsem doma měl stalo za hovno. A to mám teď asi 5.pár... možná někde prez dvě zasuvky na stejnem okruhu dobre, ale já to mám prez ficko,jistice, několikata zasuvka v serii, prodluzka s 6zasuvkama a ještě tam bude nejspíš i hliník po cestě.. ty predtim co byly kolem 600-1000 se buď kouslaly, jely pomalu a nebo měly packetloss+pingy špatný a nebo kombinaci vseho(edimax)...

Prodlužka tam nesmí být. Bez ní to bývá v pohodě.
0 x