Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

400G Ethernet

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

400G Ethernet

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Ahoj,

není tu náhodou někdo kdo stavěl 400G Ethernet a má nějaký zkušenosti s jeho provozem ? Potřebuju postavit 2 trasy a na začátek každá rada dobrá ;)
Díky !
1 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 4 years ago

Skutecne ma jit o 400G Ethernet (400GBASE 802.3bs) nebo o nejaky 400G opticky transport (OTUC4 ?) Resp. co vsechno se ma pres to transportovat?

Predpokladam ze pujde o nejakou vetsi vzdalenost?
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

stavis peer uzel nebo co?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Salamander píše:Skutecne ma jit o 400G Ethernet (400GBASE 802.3bs) nebo o nejaky 400G opticky transport (OTUC4 ?) Resp. co vsechno se ma pres to transportovat?

Predpokladam ze pujde o nejakou vetsi vzdalenost?


Ethernet, transportovat x-krát 100Gbps přes WDM umím. Respektive mám na routerech 400Gbps porty (OSFP) a potřeboval bych je propojit mezi datacentrama. Trasy 33km a 10 km. Doporučení 400GBASE-ER8 je na IEEE hotový, ale jestli to někdo už vyrábí nevím, respektive zatím jsem nenašel. Výrobce má pouze FR4 na 2km. Hledal jsem někoho kdo by v praxi stavěl a používal a zatím v podstatě nula.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

K3NY píše:stavis peer uzel nebo co?


V podstatě jo, jde o CORE ISPA, kterej jako peering uzel funguje mimo jiné taky.
Naposledy upravil(a) stepan.benes dne 14 Nov 2019 22:52, celkem upraveno 1 x.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Hele na jednom skoleni v jsem slysel o produktech od commscope, ale je to fakt doslech v zivote jsem to nepotreboval resit ani fyzicky nevidel. Imho veci od nich se brali pro UPC ale to uz je davno.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Začátečnická otázka na 400G ethernet. Bojím se chvilky, kdy se budeš ptát na něco opravdu odborného :-)
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

norg
Příspěvky: 46
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod norg » 4 years ago

Pokud jde o o opticke propoje zeptejte se hlavniho cvoka na optiku v alternetivu ( jmeno si nepamatuji) delali nekolikanosobne 600Gb
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

ludvik píše:Začátečnická otázka na 400G ethernet. Bojím se chvilky, kdy se budeš ptát na něco opravdu odborného :-)


Však já jsem ve 400G ethernetu začátečník ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

norg píše:Pokud jde o o opticke propoje zeptejte se hlavniho cvoka na optiku v alternetivu ( jmeno si nepamatuji) delali nekolikanosobne 600Gb


Jak píšu výše, to je přesně to co nechci. Postavit x-krát 100G xWDM systém - což je to o čem mluvíš- umím, ale mě zajímá čistej 400G Ethernet bez xWDM systému.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

stepan.benes píše:
norg píše:Pokud jde o o opticke propoje zeptejte se hlavniho cvoka na optiku v alternetivu ( jmeno si nepamatuji) delali nekolikanosobne 600Gb


Jak píšu výše, to je přesně to co nechci. Postavit x-krát 100G xWDM systém - což je to o čem mluvíš- umím, ale mě zajímá čistej 400G Ethernet bez xWDM systému.


čau,

poslal jsem ti emailem kontakt, napiš jí, třeba to klapne... má tam LR4 10km for sale .. LR8 sample in oct a 80+km in investigation...
1 x