Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 LTE 4g s mikrotikem (náhrada za bridge mode O2 modemu)

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Re: O2 LTE 4g s mikrotikem (náhrada za bridge mode O2 modemu)

Příspěvekod soooc » 4 years ago

mat.kolsky píše:O víkendu jsem instaloval mTik SXT 4G pro fixní LTE net od O2. Dobu jsem se s tím pekloval, až po poměrně dlouhé době jsem zjistil, že problém byl pouze v tom, že jsem jednoduše neměl signál. Tak se chci poradit. Nakonec jsem hodil SXTčko na střechu, nasměroval na cca 800m vzdálené antény O2 (přímá viditelnost) a jde to. Ale co se mi trochu nelíbí, je, že podle mTiku signál pořád nic moc (RSSP kolem -100) a když to srovnám s mobilem, tak je to horší (tam mám RSSP -94 v obýváku). Připadá mi, jestli to zařízení není nějaký nakoplý. Funguje vám scan? Jaký signál máte vy?
Jo jen doplním band 20 (800MHz).


Sledujte zisk antén v 800 MHz, např. LTE Huaweii od operátorů má v 800 MHz zisk -6 dB! Většina je optimalizvoaná na 2,1 až 2,6 GHz.

A zas mám dotaz - fixní LTE Vám O2 dalo bez zařízení a bez datového limitu?
1 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

mat.kolsky
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod mat.kolsky » 4 years ago

soooc píše:
mat.kolsky píše:O víkendu jsem instaloval mTik SXT 4G pro fixní LTE net od O2. Dobu jsem se s tím pekloval, až po poměrně dlouhé době jsem zjistil, že problém byl pouze v tom, že jsem jednoduše neměl signál. Tak se chci poradit. Nakonec jsem hodil SXTčko na střechu, nasměroval na cca 800m vzdálené antény O2 (přímá viditelnost) a jde to. Ale co se mi trochu nelíbí, je, že podle mTiku signál pořád nic moc (RSSP kolem -100) a když to srovnám s mobilem, tak je to horší (tam mám RSSP -94 v obýváku). Připadá mi, jestli to zařízení není nějaký nakoplý. Funguje vám scan? Jaký signál máte vy?
Jo jen doplním band 20 (800MHz).


Sledujte zisk antén v 800 MHz, např. LTE Huaweii od operátorů má v 800 MHz zisk -6 dB! Většina je optimalizvoaná na 2,1 až 2,6 GHz.

A zas mám dotaz - fixní LTE Vám O2 dalo bez zařízení a bez datového limitu?


Dle datasheetu výrobce (mikrotik) má mít to SXTčko na 800 MHz okolo +2dB. Moje úvahy vycházej z laické úvahy, že když mobilem chytám bezproblémů i v obývaku o 2 patra níž s lepšími parametry. Tak zařízení s anténou na přímé viditelnosti by na tom mělo být ještě lépe. Že by modem a anténa v mobilu byli tak výrazně lepší se mi nechce věřit.

A jinak ano O2 dá fixní LTE i bez zařízení, za 99,- pošlou simku. Takhle když sem to poptával telefonicky tak to prý nešlo (obchodník moc ani netušil ohledně dalších otázek ohledně veřejne IP, NATu, IPv6, apod), ale pak sem si psal na chatu s O2 guru a tam nebyl problém to domluvit. Jinak to maj jako internet HD na doma. Docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych tu SIMku hodil do mobilu (to fungovalo - vyzkoušeno) a začal s ní cestovat po republice, jestli by mi pak dali Ban, nebo ne :)
0 x

jenda.master
Příspěvky: 205
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod jenda.master » 4 years ago

Nedávno jsem to přenášení řešil u zákazníka, má to jako připojení na stavbě v buňce.
Kdysi to připojení měl někde u Litvínova, pak mu někdo zařízení včetně SIM sebral z buňky. Než se to zjistilo, připojení bylo vesele využíváno někde u Teplic (beze změny adresy přípojného místa).
Když jsme to potřebovali přesunout na jinou stavbu, požádal o novou SIM, dali jsme to do LTE WAPka a momentálně je to někde nad Chomutovem, zase to běželo bez problémů, ovšem tam už jsme dodatečně hlásili změnu adresy - samozřejmě O2 chtělo přesnou adresu a tvrdili, že na stavbě to používat nemůžeme, protože nemáme popisný číslo. Nakonec se nahlásilo popisný číslo baráku nejblíže stavbě - cca 1,5km vzdušnou čarou...
0 x

mat.kolsky
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod mat.kolsky » 4 years ago

To skoro vypadá jako návod jak na "neomezený internet" v mobilu :D
1 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

nevím, co jste koupil, ale mně se to z nich vymámit nepovedlo. Furt mi cpou Internet Air s 30 GB fup :(
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

mat.kolsky
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod mat.kolsky » 4 years ago

soooc píše:nevím, co jste koupil, ale mně se to z nich vymámit nepovedlo. Furt mi cpou Internet Air s 30 GB fup :(


O2 Internet HD Bronzový
odtud
https://www.o2.cz/osobni/internet#accor ... 380-a14392

fuj, nikdy bych si nepomyslel, ze budu delat reklamu O2 :(
0 x

wwire
Příspěvky: 70
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod wwire » 4 years ago

mat.kolsky píše:
soooc píše:nevím, co jste koupil, ale mně se to z nich vymámit nepovedlo. Furt mi cpou Internet Air s 30 GB fup :(


O2 Internet HD Bronzový
odtud
https://www.o2.cz/osobni/internet#accor ... 380-a14392

fuj, nikdy bych si nepomyslel, ze budu delat reklamu O2 :(


Díky, nikdy jsem si nemyslel, že zaměstnávají lidi, co neznají ani nabídku svých služeb a cpou blbosti ...
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

wwire píše:Díky, nikdy jsem si nemyslel, že zaměstnávají lidi, co neznají ani nabídku svých služeb a cpou blbosti ...

Tak zrovna tohle je snad všeobecně známé :D
2 x

mat.kolsky
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod mat.kolsky » 4 years ago

Jen abych doplnil, jak to dopadlo. nakonec jsem zarizeni ve 14 denni lhute vratil. Jako odstoupeni od smlouvy. Za vracene penize poridil to same a ejhle najednou hodnoty jak vino a slape to i v obyvaku na stole. takze to opravdu byl vadny kus.
0 x

wwire
Příspěvky: 70
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod wwire » 4 years ago

Já jsem nakonec taky zvládl koupit produkt, který mi nechtěl nikdo prodat. Díky za radu, bez nich bych to z nich nedostal.
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 4 years ago

poskytuje něco podobného i t-mobile ?
0 x