Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj 5Ghz 2,5km

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Re: Spoj 5Ghz 2,5km

Příspěvekod Panda410 » 4 years ago

pardus116 píše:čau potřeboval bych poradit
provozuji v Brně jako soukromá osoba tento spoj https://mapy.cz/s/jebujofapu
z důvodu ušetření peněz a z důvodu toho že na jedné straně je UPC a na druhé je prd (DSL only)
na obou stranách mám Nanobridge M5 30cm
bohužel jsem z toho vytáhl pouze maximalně 5/1mbit a to ještě když je pěkně
kdybych tam protlačil 10/10 tak budu skákat radostí
nejspíš je to hodně zarušené. když pustím Airview tak je všechno žluté až oranžové....
prosím je někdo ochoten pomoci, jak z toho dostat víc?
nepoužívám Airmax, ani to přeskakování po různých pásmech, firmware - poslední
pomůže koupě novějších UBNT, je chyba v nastavení? dokáže někdo pomoci, ať už když zašlu screenshoty, nebo někdo z Brna,
jsem ochoten i zaplatit, pokud to k něčemu bude...

Díky Tom.


Hoďte sem alespoň screen z Main u AP a klienta.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

pardus116 píše:Nemám jistotu jestli když nahradím nanobeam powerbeamem tak se to zlepší... ? powerbeam si lépe poradí s rušením ?
Myslel jsem že je to fyzika, že když mám nízkou rychlost způsobenou zarušením tak, se musím zbavit rušení odrazů atd... větší parabolu zlepšit zisk antény, zůžit směrovost.... atd.
(for info zkoušel jsem na 3 minuty to pustit, ještě se starým FW v kanálech 5652 a 5660, a vylítl přenos až na 80mbit)
mám ve sklepě schované ještě paraboly z NB 400... zkusím je přehodit. akorát musím převrtat ty 4 díry, je tam jiná rozteč. a ještě mě napadá smotat kus plechu a vyrobit radomy.. může to pomoct?


Takové bastlení patří do minulosti. Powerbeam je novější a vždy mě běhal lépe než nanobeam. A převrtávat díry? To nemáš kompletní spoj?
O kus výše jsem nabízel 2x powerbeam m400 i s radomy...
1 x

pixall
Příspěvky: 124
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pixall » 4 years ago

S prehadzovanim parabol roznych velkosti opatrne... ina parabola ma inu ohniskovu vzdialenost, treba aj zmenit hlbku osadenia zobacika, ked sa to neurobi spravne, uhol vyzarovania bude vacsi a zisk mensi.....

Celkom fajn su PowerBeam 5AC-400-ISO a 5AC-500-ISO, oproti starsim M5 parabolam je to velky krok vpred..
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Je nekde srovnani ze spektraku nebo real test? Treba stara PBM M5 300 9 Mbit, 5AC-500-ISO 300 Mbit na stejnem spoji atp.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Jak jsem psal na zacatku 29 extremka a k tomu airfibra 5x do krizovy polarizace a protahnes klidne 300 :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 4 years ago

pardus116 píše:čau potřeboval bych poradit
provozuji v Brně jako soukromá osoba tento spoj https://mapy.cz/s/jebujofapu
z důvodu ušetření peněz a z důvodu toho že na jedné straně je UPC a na druhé je prd (DSL only)
na obou stranách mám Nanobridge M5 30cm
bohužel jsem z toho vytáhl pouze maximalně 5/1mbit a to ještě když je pěkně
kdybych tam protlačil 10/10 tak budu skákat radostí
nejspíš je to hodně zarušené. když pustím Airview tak je všechno žluté až oranžové....
prosím je někdo ochoten pomoci, jak z toho dostat víc?
nepoužívám Airmax, ani to přeskakování po různých pásmech, firmware - poslední
pomůže koupě novějších UBNT, je chyba v nastavení? dokáže někdo pomoci, ať už když zašlu screenshoty, nebo někdo z Brna,
jsem ochoten i zaplatit, pokud to k něčemu bude...

Díky Tom.


Zde se uplně nabízí PBE-5AC-620, za celý spoj se vejdete do 10 000Kč, nepotřebujete řešit synchronizaci v rámci bodu, tudíž je nějaké GPS pro vás zbytečné, zisk antény by měl zajistit dostatečný odstup od rušení, v případě potřeby je možné doplnit i o IsoBeam. Určitě bych to nasadil s AirMaxem, to by bylo, aby ten spoj nedal alespoň 75Mbit HD, spíše někde ke 100Mbit.NanoBridge M5 300 je PTP spoj opravdu tak na pár stovek metrů a to od něj nesmíte očekávat víc jak 50Mbit HD.
1 x

pardus116
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod pardus116 » 4 years ago

Díky za rady... nakonec jsem to zvládl bez bastlení.... dal jsem si par hodin času a zkoušel postupně jeden kanál za druhým.... nakonec jsem se dostal na 8 - 20 ... takže spokojenost... a to dnes celý den chcalo... budu to sledovat.. ale už vím asi z toho víc nedostanu... ale pro rodiče důchodce je to cajk internet, co zvladne Yt ve 720. Jen za poziřovací náklady (500)..
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jen víc takových v éteru!
0 x

pardus116
Příspěvky: 5
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod pardus116 » 4 years ago

proč ne? to pásmo je volné... hlavně já tím žádný byznys netvořím, na rozdíl od ISP. kteří využívají Omni.. jako by ten eter byl jen jejich.... Když si od někoho zaplatím za net 500 měsíčě tak mě taky připojí ve volném pásmu, já nikomu nic neubírám, jen 20Mhz v úzkém paprsku... někdo vyžere všechno po 120 nebo 90°.....
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

pardus116 píše:proč ne? to pásmo je volné... hlavně já tím žádný byznys netvořím, na rozdíl od ISP. kteří využívají Omni.. jako by ten eter byl jen jejich.... Když si od někoho zaplatím za net 500 měsíčě tak mě taky připojí ve volném pásmu, já nikomu nic neubírám, jen 20Mhz v úzkém paprsku... někdo vyžere všechno po 120 nebo 90°.....

Chtě nechtě je to prasárna a ve městě to je totální bezohlednost. Ale dělejte jak myslíte. Takový spoj jako máte je velmi jednoduše zarušitelný. Spoj na slušných parabolách se zaruší podstatně méně snadno. Jinak ono to taky pojede jinak o víkendu a jinak ve špičce.
0 x