Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

turris firewall

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

turris firewall

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Zdravím,
vyskytl se mi tu takový problém ze kterého podezírám můj turris. Celá síť funguje normálně jen jeden jablečný tablet a jedna wifi kamera (dětská chůvička) se mi přestali dostávat na net. Z počátku fungovali normálně ale po nějakém čase přestali tak mám podezření, že je blokuje firewall na turrisu ale nikde se mi nepodařilo najít (možná jsem hledal špatně) nějaký konkrétní důkaz nebo možnost jak je odblokovat. Máte s tímto někdo zkušenost nebo nápad jak by se to dalo vyřešit?
verze FW: OpenWrt omnia 15.05 r47055
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Podpora nic?
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Přiznám se, že tu jsem nezkoušel neboť když jsem se pokoušel o tomto problému něco dohledat tak jsem našel akorát podobné téma ke kterému se nikdo z podpory nevyjádřil. Tak jsem to raději zkusil tady s nadějí, že mi někdo ze zdejších IT mágů poradí.
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Tak se stalo přesně co jsem očekával a technická podpora se k dané věci nevyjádřila. Dokázal by mi s tím tedy poradit někdo zde?
0 x

araman
Příspěvky: 14
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod araman » 4 years ago

mě pomohl obyč restart turisu ... problem sice teda jednim androidem, ale chování stejný. připojen ale bez internetu.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

co ping, traceroute, překládá to alespoň DNS nebo ani to ne ? Pingne se to alespoň na turrise? Pingneš se na to (chůvička) z LAN? Odpoví to alepsoň na ARP?
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

rsaf píše:co ping, traceroute, překládá to alespoň DNS nebo ani to ne ? Pingne se to alespoň na turrise? Pingneš se na to (chůvička) z LAN? Odpoví to alepsoň na ARP?

Bohužel nevím jak by se dalo pingat na jabku takže to zkusit nemůžu (na jabko se pingnu v pohodě) ale co jsem zkoušel s tou chůvičkou tak jí normálně v síti najdu jenom se nedokáže spojit s telefonem respektive se servrem přes který se připojuje.
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

araman píše:mě pomohl obyč restart turisu ... problem sice teda jednim androidem, ale chování stejný. připojen ale bez internetu.

Myslíš restart nebo reset? Restartovat jsem to totiž zkoušel už aspoň 10x...
0 x

araman
Příspěvky: 14
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod araman » 4 years ago

V mym případě jen restart.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

čeky píše:Tak se stalo přesně co jsem očekával a technická podpora se k dané věci nevyjádřila. Dokázal by mi s tím tedy poradit někdo zde?


Můžeš poslat odkaz kde jsi se ptal? Zkusil bych to pošťouchnout, tohle by fungovat mělo (podpora)

R
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

Julian píše:
čeky píše:Tak se stalo přesně co jsem očekával a technická podpora se k dané věci nevyjádřila. Dokázal by mi s tím tedy poradit někdo zde?


Můžeš poslat odkaz kde jsi se ptal? Zkusil bych to pošťouchnout, tohle by fungovat mělo (podpora)

R

Našel sem jenom nějakej mail... tech.support@turris.cz
Já sem si od toho stejně nic nesliboval jediná technická podpora která se mi kdy ozvala byla ta z czc a ty mě stejně jenom odkázali na podporu výrobce...:D
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

čeky píše:
rsaf píše:co ping, traceroute, překládá to alespoň DNS nebo ani to ne ? Pingne se to alespoň na turrise? Pingneš se na to (chůvička) z LAN? Odpoví to alepsoň na ARP?

Bohužel nevím jak by se dalo pingat na jabku takže to zkusit nemůžu (na jabko se pingnu v pohodě) ale co jsem zkoušel s tou chůvičkou tak jí normálně v síti najdu jenom se nedokáže spojit s telefonem respektive se servrem přes který se připojuje.

google:iphone traceroute. Najde se i APPka která umí vykonat DNS dotazy...
Pokud za to může turrisí firewall, tak bych hledal DROP pravidla s nenulovými countery.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

čeky píše:
Julian píše:
čeky píše:Tak se stalo přesně co jsem očekával a technická podpora se k dané věci nevyjádřila. Dokázal by mi s tím tedy poradit někdo zde?


Můžeš poslat odkaz kde jsi se ptal? Zkusil bych to pošťouchnout, tohle by fungovat mělo (podpora)

R

Našel sem jenom nějakej mail... tech.support@turris.cz
Já sem si od toho stejně nic nesliboval jediná technická podpora která se mi kdy ozvala byla ta z czc a ty mě stejně jenom odkázali na podporu výrobce...:D


Já hledal 10sec:

https://forum.turris.cz

https://docs.turris.cz/basics/support/ - zde je ta e-mailová adresa tech.support@turris.cz poslal jsi jim ty logy?

R
0 x

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

rsaf píše:
čeky píše:
rsaf píše:co ping, traceroute, překládá to alespoň DNS nebo ani to ne ? Pingne se to alespoň na turrise? Pingneš se na to (chůvička) z LAN? Odpoví to alepsoň na ARP?

Bohužel nevím jak by se dalo pingat na jabku takže to zkusit nemůžu (na jabko se pingnu v pohodě) ale co jsem zkoušel s tou chůvičkou tak jí normálně v síti najdu jenom se nedokáže spojit s telefonem respektive se servrem přes který se připojuje.

google:iphone traceroute. Najde se i APPka která umí vykonat DNS dotazy...
Pokud za to může turrisí firewall, tak bych hledal DROP pravidla s nenulovými countery.

Zkoušel sem to prohledávat (nic sem teda nenašel nebo aspoň nic co by mi jasně řeklo že se jedná o ten tablet nebo tak) a ten tablet se na chvíli připojil (cca 15 minut) ale pak se zase odpojil a už zase nejde... nečekam, že by v tom snad měla bejt nějaká souvislost ale ani nevim jak si to vysvětlit...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Co chceš vysvětlovat bez diagnostiky? Je prostě potřeba zkusit kde ten tablet pingá a kde nepingá, v okamžiku kdy se najde "místo" kde se to sype tak hledat proč se to tam sype. Zkusit to třeba připojit k jinému wifi AP zapojenému za turrisem aby se eliminovalo jestli je to problém na wifi nebo někde dále.

"Darovaný" turis je asi OK, koupený je za ty peníze holé šílenství - přidaná hodnota ani náhodou neodpovídá ceně.
0 x