Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nejde se prihlasit

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

nejde se prihlasit

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

Ahojky, logl jsem jeden mikrotik, dal si jako jsem dycky delaval tak packages a check for update. PO upgrade jsem zjistil ze se n a nej neprihlasim, ze to neni podporovany. Dobra neporadil by nekdo jak se ted tedy na nej dostanu? :/
podotykam krackly to nebylo, normalne jsem se na nej logl.
Diky S pozdravem Petr
0 x
jsem lama berte ze je to tak

damon
Příspěvky: 1
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod damon » 4 years ago

Máš poslední verzi Winboxu? Zkus případně upgrade winboxu, to by mělo problém vyřešit.
0 x

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

jedna se presne o tenhle problem. Po upgrade jednotka nabehla, pripojila se, ale prez mac telnet uz me to na meho uzivatele nepusti

Due to removal of compatibility with old version passwords in this version, downgrading to any version prior to v6.43 (v6.42.12 and older) will clear all user passwords and allow password-less authentication. Please secure your router after downgrading.Old API authentication method will also no longer work, see documentation for new login procedure:https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:API
0 x
jsem lama berte ze je to tak

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Mluvíš o upgrade, ale dáváš sem odstavec o downgrade ... tak jak?

Uvědom si, že čím přesnější informace dáš ty, tím rychlejší a přesnější odpověď můžeš dostat.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

Prihlasil jsem se na LGH, klikam system package tam klikam check for update, nabidlo nejnovejsi verzi, dal jsem download install, LGH nabehlo pripojilo se ale uz mi to prez mac telnet pise incorrect login.
0 x
jsem lama berte ze je to tak

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To jsi to upřesnil ... z jaké verze? V podstatě i na jakou?
Mluvíš o klikání, tedy winboxu? Pak mluvíš o mac telnetu ... tedy o jiném mikrotiku?

Posledních pár verzí se mění vše ohledně loginů. Pokud jdeš postupně nahoru a máš nový winbox, neměl bys mít problém. Jak je to s přihlášením mac-telnetem ze starší verze mikrotiku na novou 6.45 v podstatě nevím, možná to má také souvislost.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

Ano ve winboxu. z jake verze nahoru jsem sel to si presne nevybavim :( vim ze je to chyba :( No a jelikoz updatovana strana se mi odpojuje pripojuje a ja se tam nemuzu kouknot prez winbox(ten proste pise spatne jmeno heslo) tak se tam chci podivat prez mac-telnet a bohuzel tam je to to same :(
0 x
jsem lama berte ze je to tak

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ssh. Zkus ssh, obnoví tabulku hesel a pak už by ostatní loginy mohli jít. SSH víš jak připojit z jinýho mikrotika ne? proč tam vůbec lezeš mac telnetem a ne normálním telnetem?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Pokud je SSH nutné, tak to nejspíš udělá i připojení winboxem, jelikož jsem nic jiného nikdy dělat nemusel ...
A padá-li mu winbox, bude mu padat i ssh.

V některé verzi byla chyba, že pokud bylo u uživatele nastaveno omezení na síť, tak ho upgrade smazal. Těžko říct, jestli to opravili (třeba dhcp leases neopravili). Pak by měl jít admin bez hesla.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

Me proste winbox psal spatne jmeno a heslo, to same mac telnet ktery sem zvykly pouzivat. pouzil jsem telnet a normalne se prihlasil, skusil pak winbox a uz to jde normalne.To jsem jelen z toho teda, kazdopadne moc vam panove dekuji za pomoc !!!!!!
0 x
jsem lama berte ze je to tak

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ludvik píše:Pokud je SSH nutné, tak to nejspíš udělá i připojení winboxem, jelikož jsem nic jiného nikdy dělat nemusel ...
A padá-li mu winbox, bude mu padat i ssh.

V některé verzi byla chyba, že pokud bylo u uživatele nastaveno omezení na síť, tak ho upgrade smazal. Těžko říct, jestli to opravili (třeba dhcp leases neopravili). Pak by měl jít admin bez hesla.


a tobě se někdy stalo že ti přestal fungovat login winboxu? ne? tak jak můžeš vědět že to nebude fungovat? vidíš, funguje to. Divim se že reaguješ na něco o čem nemáš páru.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

No nakonec sem dal downgfade na v 6.34 a nedostanu se nijak jen prez ssh bez kakehokoliv loginu a koukam system users vubec neni. Jak tam prez ssh dostanu nejaky balicek? Ldyz vlastne nemam login abych se napojil treba prez ftp, do netu to nevidi, proste to neni spojene... ?
0 x
jsem lama berte ze je to tak

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

@hapi Di do prdele. Asi jsem lepší, než ty. Kromě toho jsem také psal o možnosti, kdy byl problém s přihlašovacími údaji. Čili k věci, na rozdíl od tebe.

@kolousekkk Přečti si ten anglický text, co jsi sem sám dával.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 4 years ago

To uz me doslo. Tak sem hold musel vyjet prehodit za jiny a stimhlensi pohraju doma v klidu
0 x
jsem lama berte ze je to tak

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

"allow password-less authentication" - přihlásíš se bez hesla a nastavíš ho znovu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.