Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DHCP MKT - UBNT UNIFI problem

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
tonda.laser
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

DHCP MKT - UBNT UNIFI problem

Příspěvekod tonda.laser » 4 years ago

zdravím od jisté doby jsem nějak bojoval s přiděleném IP na zařízení UBNT Unifi které je za MKT 2011. Nějak se to povedlo nicméně zase to padlo a teď už si vážně nevím rady.
Situace.
MKT 2011 na něm holé bez nějaké default konfigurace pak porty 2-8 do bridge na bridge dána IP na bridge vytvořeno DHCP a toto funguje např. na TV, PC, tiskoárně apod. nicméně na jednom interface je připojeno UBNT UniFi AP LR a toto čeká na přidělené IP od DHCP nicméně MKT píše offered a pak nic. tím pádem Unfi když už najdu přes utilitu discovery tak jen s defaultní IP a AP sice vysílá SSID a dá se přihlásit nicméně nepřidělí IP a pak na telfonech apod píše bez připojení k internetu. a v DHCP leases sice vidím že jim byla "nabídnuta" IP nicméně jen nebídnuta a tak net nejede a asi nepojede.
Netuším moc kde může být problém ale procházel jsem různě a měnil jak nastavneí BRIDGE tak DHCP a stejně nic. Zkusil jsem na moment jiné verze MKT ROS ale bez effektu. Pokud by se někdo domníval že je UniFI po smrti tak není protože když jej připojím na "blbý" router za 400 Kč tak se rozjede "rychlostí blesku"
Moc prosím o nápady protože mě už došly. díky MOC JG
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Vadný UTP kabel mezi mikrotikem a unifi?
0 x

tonda.laser
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod tonda.laser » 4 years ago

Ověřeno 3 kabely a stejný problém i za Switchem
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Máš IP adresu a DHCP server... na tom bridge rozhraní a ne na některém fyzickém?
0 x

tonda.laser
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod tonda.laser » 4 years ago

jj na bridge "která má svou ip" je rozjete DHCP - protoze v bridge jsou i jine interfaces kde prideluji korektne. a pokud na interface (port) na kterém je připojeno Unifi připojím cokoli jiného přidelí IP uplne v pohode jen cokoli za UniFi je K.O. vč. unifi ani tomuto DHCP server nepřideli jen "nabídne" offer a u toho zůstane - pak ikdyž se zkusím připojit k unifi na wifi tak se sice připojim ale nedostanu IP a pokud ano tak stejně píše že připojen ale bez přístupu na net a přitom ten tam je.
Jde jednoznačně o problém mezi Unfi a MKT ale nevím jak dál.
Zkouším upgradovat fw na Unfi ale tedy jsem prád dnů mimo domov takže snad až ve čtvrtek
díky všem za další tipy
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Zkusil bych to unifi připojit za jiný, úplně obyčejný router.
Podle mě je to vadný port/kabel/unifi. Evidentně od unifi přijde DHCPDISCOVER, mikrotik nabídne adresu (DHCPOFFER a zobrazí to jako offered) ale unifi zápůjčku nepotvrdí (nejspíše proto, že k němu nabídka nedošla. Pravděpodobně je to z nějakého důvodu průchozí jen jedním směrem.
0 x