Stránka 1 z 1

Policy based vs route based IPSEC S2S

Napsal: 23 Aug 2019 22:33
od 0ndra
Ahoj, pro jednoho klienta řeším úpravu sítě a potřeboval bych trochu nasměrovat.
Aktuální stav je na přiloženém schématu. Síť jsem převzal bez nakonfigurovaného vtun0, podivnej subnet 192.168.0.0/24 neřešte, plánuji předělat.
Kompy v LAN za Edgerouterem využívají DC 192.168.6.2 pro ověřování, to je jediný důvod S2S spoje. Vše ok do doby, než si zákazník vymyslel OpenVPN do Site A - mají zde data, na která potřebují přistupovat zvenku. Problém nastává u klientů připojených na OpenVPN. DC 192.168.6.2 je na OpenVPN nedostupný, takže se jim neověřuje Exchange a Outlook z toho kraví a pošta nejde.
Na Fortigate jsem nechal přidat routu do subnetu OpenVPN, dále klienti na OpenVPN dostanou přes push routu do LAN i do S2S, ale to samozřejmě nestačí. Historicky je S2S IPSEC řešen jako policy based. Můj dotaz zní: Je nějaká možnost, jak přes policy based IPSEC dostat komunikaci z LAN i z ovpn, aby byl DC dostupný z obou míst?
Zatím jsem měl v plánu překopat S2S VPN na route based, což by s dalšími pár úpravami dle mého pomohlo. Během pátrání jsem objevil tohle supr fórum, tak než do toho říznu, radši se ptám. Za každou radu budu rád, díky!